Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
czy już całkowicie przeszedłem na linuksa?
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next  
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  

jakiego systemu używam?
Linux
49%
 49%  [ 92 ]
Windows
0%
 0%  [ 0 ]
1.Linux + 2.Windows
41%
 41%  [ 77 ]
1.Windows + 2.Linux
9%
 9%  [ 18 ]
Total Votes : 187

Author Message
DesGen
n00b
n00b


Joined: 07 Jun 2005
Posts: 43
Location: Poland

PostPosted: Fri Nov 25, 2005 1:30 pm    Post subject: Reply with quote

Witam

Gentoo to jedyny system jaki posiadam :)


Pozdrawiam
_________________
DesGen
Back to top
View user's profile Send private message
13Homer
Guru
Guru


Joined: 12 Jul 2005
Posts: 461

PostPosted: Fri Nov 25, 2005 2:47 pm    Post subject: Reply with quote

Rzuciłbym w ... Windows (no, nie do końca, specjalnie kupiłem laptopa z XPHome, żeby mieć na wszelki wypadek - w końcu żyję w Polsce), ale niestety nie mogę sobie poradzić z 2 rzeczami:
1. instalacją Oracle 9
2. Uruchomieniem TOADa pod Wine (TOra niestety to nie jest szczyt moich marzeń)
a są mi potrzebne niestety (?) w pracy.
Po zwalczeniu tego pracowałbym tylko pod Linuksem.

Prywatnie to prawie tylko Linux. Czasami używam Windows (wyjątkowo rzadko) do grania w bardziej wymagające gry (nie mam ochoty babrać się z Cedegami itp., a nie wszystko miewa wersje pod Linuksa ...).
_________________
Lenovo ThinkPad R61 / C2D@2.6.24 / nVidia Quatro NVS 140M / 2 GB RAM
Back to top
View user's profile Send private message
Xax
Guru
Guru


Joined: 24 Jul 2003
Posts: 417
Location: Poland, Gliwice, Trynek

PostPosted: Fri Nov 25, 2005 2:47 pm    Post subject: Reply with quote

BeteNoire, ales staroc odgrzebal ja nie moge :lol:
Co ty spac nie umiesz i Ci sie nudzi po nocach czy co :wink:
Back to top
View user's profile Send private message
gryhild1985
n00b
n00b


Joined: 23 Nov 2005
Posts: 57

PostPosted: Fri Nov 25, 2005 4:06 pm    Post subject: Reply with quote

Moja droga była długa i kręta, no i na dodatek się nie skończyła.
Zacząłem zabawę z linuxem dawno temu ! Ojciec przynosił gazaetki a ja instalowałem :) Na poważnie to tak jakoś od ogólniaka :) Przez dysk przewaliły się chyba wszystkie najpopularniejsze distra w różnych wersjach : MDK, Aurox, Red Hat, FC, Debian, Ubuntu, PLD, Gentoo, Slackware i cholera wie co tam jeszcze. Najwięcej czasu spędziłem na MDK i Red Hatach też Aurox, PLD miałem długo, ale czegoś mu brakowało, do Gentoo podchodziłem wiele razy no i wreszcie działa tak jak ma być :D
Windowsa wywaliłem gdzieś w ogólniaku, bo po co mi on, raczej nie gram a w to co gram to linuks daje rady(w sumie to większość popularnych tytułów działa w raz ze sztandarowym kuakiem :D) Jak będę potrzebował konsoli to kupię :>
Linuks spełniaj wszystkie wymagania moje i chodzi bez awaryjnie, no i jest śliczny :D. Więc po co mam się denerwować i używać win, moja biedna klawiatura, wie co się dzieje jak puszczają nerwy(klawisze trzeba zbierać po całym pokoiku:) - z linuksem tego nie dopświadczam. A że ojciec ma swojego kompa, no i nidługo siostra więc mam spokój :)
Pozdrawiam
Back to top
View user's profile Send private message
BeteNoire
Veteran
Veteran


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 1827

PostPosted: Fri Nov 25, 2005 4:20 pm    Post subject: Reply with quote

Xax wrote:
BeteNoire, ales staroc odgrzebal ja nie moge :lol:
Co ty spac nie umiesz i Ci sie nudzi po nocach czy co :wink:

Jest dzień ;), tzn teraz już wieczór. Forum źle czas pokazuje.
Poza tym ludzie szybko podchwytują takie stare wątki :lol:
Back to top
View user's profile Send private message
rzabcio
Guru
Guru


Joined: 07 Nov 2005
Posts: 419
Location: Poznań

PostPosted: Fri Nov 25, 2005 6:06 pm    Post subject: Reply with quote

Póki co ostro siedzę w Windowsie. Ale w międzyczasie dostosowuję sobie do pracy Gentoo malutkimi kroczkami (brak czasu).

Także od następnego projektu (tydzień albo dwa) przechodzę na Gentoo. Ale windoza zostaje... Może się przydać.

Stąd odpowiedź 3cia!
Back to top
View user's profile Send private message
martin.k
Guru
Guru


Joined: 28 Nov 2004
Posts: 493
Location: Wylatowo, Polska

PostPosted: Fri Nov 25, 2005 6:26 pm    Post subject: Reply with quote

Od 2001 roku tylko Linux. Początki były już wcześniej (jakiś MDK chyba...) ale to tylko rozrywkowo :)
Zasadniczo z linuksem na dobre wystartowałem chyba na RH, potem chwila MDK, AUROX i FC. Wszystko to strasznie "muliło" na moim kompie :) Potem LFS i PLD na athlon-xp - już lepiej! Ale brak szybkiego net'a trochę ograniczał mnie w "majstrowaniu". Gdy już "zaopatrzyłem" się w jako taki internat, to wybór od razu padł na Gentoo. I tak jadę do tej pory na pierwszej instalce Gentoo! (2004.3).
Winda nie jest mi potrzebna (i całe szczęście) do życia... A i do pracy też wystarczy: php, xhtml, css zasadniczo screem, qphpedit i jEdit starczą ;)
Co do rozrywki, to nie muszę się martwić, bo dobrych programów multimedialnych pod linuksa mało kto potrafi zliczyć.
_________________
linux-2.6.17 +ck +R4 +lockless +genetic-as +... więcej nie pamiętam :)
LRU #299256
Back to top
View user's profile Send private message
psycepa
Veteran
Veteran


Joined: 27 Dec 2004
Posts: 1637
Location: Poland

PostPosted: Fri Nov 25, 2005 6:41 pm    Post subject: Reply with quote

BeteNoire wrote:
Windows to konsolka do gier - do tego go czasem używam. Do normalnej pracy się nie nadaje.

:twisted:
[flame]
a wiesz ze to bardzo ciekawe
bo u mnie w pracy zarowno javowcy jak i .Netowcy jada na windach, i jakos nadaja sie do pracy, chodzi cvs, chodza oracle, postgres i inne takie, generalnie zainstalujesz i _chodzi_. Pozatym wiele komponentow ktore ulatwiaja zycie programisty jest pisana _tylko_ pod winde i bardzo ciezko lub w ogole nie mozna tego uruchomic na linuksie, wiec to co twierdzisz nie jest prawda,
zaznaczylem gentoo+winda, na laptopie gentoo + xp na vmwarze, tylko do .Neta, na desktopie gentoo + xp, z przewaga na gentoo, ale od xp uwolnic sie nie da, zwlaszcza jesli sie programuje konkretne stronki we Flashu czy naprzyklad pisze soft typowo pod winde
M$ produkuje shit, o tym kazdy wie i chyba nikogo o tym przekonywac nie trzeba, ale problem w tym ze ogromna ilosc softu jest pisana _tylko_ pod ten shit plus ogromna wiekszosc firm uzywa tego shitu, zwlaszcza jesli chodzi o sektory publiczne, a zdania typu "do normalnej pracy sie nie nadaje" brzmia jak dla mnie troche dziecinnie, tak samo jak "windows be, linux cacy", tak _przwaznie_ mowia ludzie ktorzy nie mieli stycznosci z kwestiami inzynierii oprogramowania, a kwestie te sa podstawowe bo stety czy niestety w naszym swiecie rzadzi $ i rzadzic bedzie :)
[/flame]
:twisted:
pozdrawiam
_________________
RLUNo. 376073
bo czytac, to trzeba ze zrozumieniem (c) by psycepa
"nigdy nie kloc sie z glupcem, najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu a potem pokona doswiadczeniem"
"Life is complex. It has its real and imaginary part."
Back to top
View user's profile Send private message
Crenshaw
Guru
Guru


Joined: 23 Jun 2004
Posts: 474
Location: Poland

PostPosted: Sat Nov 26, 2005 1:18 am    Post subject: Reply with quote

1. linux (do pracy i wszystkiego innego) + 2. winda (do grania i pracy)
Back to top
View user's profile Send private message
kuku
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 23 Dec 2004
Posts: 142

PostPosted: Sat Nov 26, 2005 7:15 am    Post subject: Reply with quote

backfire wrote:
Windowsa mam tylko na vmware i uzywam tylko jak naprawde nie mam wyjscie i program zadziala tylko pod winda, to przez uczelnie :( a tak caly czas tylko gentoo :)
to tak jak ja ;) - właściwie to uczelnie (szczególnie techniczne) powinny jednak propagować wolne oprogramowanie, chociaż wszystkiego wolnego jednak niemożna dostać - aktualnie do pira*enia zmusza mnie geostudio
Back to top
View user's profile Send private message
noobah
Apprentice
Apprentice


Joined: 11 Apr 2005
Posts: 210
Location: Ustonie Morskie, Poland

PostPosted: Sat Nov 26, 2005 11:44 am    Post subject: Reply with quote

1.Linux 2.WinXP

WinXP mam dla żony i do gier, ale jak się wezmę za WINE to może całkowicie go pożegnam.
_________________
the force is strong with me
Back to top
View user's profile Send private message
Kajan
Guru
Guru


Joined: 23 Dec 2004
Posts: 321
Location: Warsaw, Poland

PostPosted: Sat Nov 26, 2005 11:48 am    Post subject: Reply with quote

1. Gentoo
2. FreeBSD 6.0
3. Windows XP Pro.

Gentoo & FreeBSD -> systemy uzytkowe, serwer
Windows XP -> Gry


Pozdro
_________________
Powered By Gentoo Linux !!!
Back to top
View user's profile Send private message
psycepa
Veteran
Veteran


Joined: 27 Dec 2004
Posts: 1637
Location: Poland

PostPosted: Sat Nov 26, 2005 12:07 pm    Post subject: Reply with quote

backfire wrote:
właściwie to uczelnie (szczególnie techniczne) powinny jednak propagować wolne oprogramowanie

w zasadzie tak :) ale jak mozesz np dostac na licencji MSDNAA od Visual Studio po win2k3server, to w zasadzie nie przejmujesz sie wolnym oprogramowaniem, no i tak to wlasnie wladze roznych uczelni robia.. a czasem szkoda :)
pozdrawiam
_________________
RLUNo. 376073
bo czytac, to trzeba ze zrozumieniem (c) by psycepa
"nigdy nie kloc sie z glupcem, najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu a potem pokona doswiadczeniem"
"Life is complex. It has its real and imaginary part."
Back to top
View user's profile Send private message
qermit
Veteran
Veteran


Joined: 02 Feb 2005
Posts: 1032

PostPosted: Sat Nov 26, 2005 12:18 pm    Post subject: Reply with quote

Windyw używam w robocie (ale jak tylko nadejdzie sprzęt to nie będę zmuszony do używania tego barbarzyńskiego systemu), szkole. W domu przeważnie działam na Gentoo (chyba że muszę wygenerować klucz do windowsa, jak komuś go instaluję)
_________________
"A co ty masz w swoim LinuXie?" - Dr Qermit
Back to top
View user's profile Send private message
izyd
n00b
n00b


Joined: 22 Nov 2005
Posts: 6
Location: Zielona Góra

PostPosted: Sat Nov 26, 2005 12:28 pm    Post subject: Reply with quote

Gentoo oraz XP. Gentoo do codziennego użytku a XP do pogrania niekiedy no i do wgrania czegoś na telefonik ... niestety pod linuxa nie ma softu do obsługi SX1 więc zmuszony jestem do korzystania z windy...
Back to top
View user's profile Send private message
totencham
Apprentice
Apprentice


Joined: 05 Dec 2004
Posts: 299
Location: Szczecin, Poland

PostPosted: Sat Nov 26, 2005 2:19 pm    Post subject: Reply with quote

Ostatnimi czasy używam samego Gentoo. Uniezależniłem się od grania pod windą - kupiłem sobie konsolę (GameCube'a zresztą, na którego też jest linux :twisted: ). Aha - pisząc konsolę nie mam na myśli trybu bez gui :) .
_________________
http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Index
cd /usr/src/linux && egrep -ir "( fuck)|( shit)" *
Linux registered user #376896
Back to top
View user's profile Send private message
nigdydosc
n00b
n00b


Joined: 20 Sep 2005
Posts: 38
Location: Jaroslaw, Poland

PostPosted: Sat Nov 26, 2005 2:39 pm    Post subject: Reply with quote

jak spora czesc usytkownikow linuxa mam widowsa do gier tylko i wylacznie... cala reszte potrafie zastapic
_________________
Miejsce na Twoją reklamę.
Back to top
View user's profile Send private message
gentooxic
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 10 Feb 2005
Posts: 108
Location: N 50°48' E 19°07'

PostPosted: Sat Nov 26, 2005 2:59 pm    Post subject: Reply with quote

Linux + Windows
Moja przygoda rozpoczęła się już kilka lat temu, ponad 5 już chyba - odkąd kupiłem komputer miałem windowsa 98 ciągłe formatowania - wiadomo. Zainteresował mnie Linux więc zainstalowałem, a był to RedHat używałem kilka godzin i usunąłem, kilka miesięcy potem Mandrake - używany jeszcze krócej, troszke dłuższa przerwa i Slackware - to było coś, kupiony przez Internet instalacja potem reinstalacje aż po kilku miesiącach system działał i byłem z niego bardzo zadowolony sporo wiedziałem o nim co i jak praktycznie używany ciągle jednak dzielił miejsce na dysku z windowsem. Własne konfiguracje kernela, własne jądro, ręczne kompilacje programów (dążyłem do minimalizacji w systemie - wszystko co tylko niezbędne do działania tego co potrzebuję). W końcu awaria systemu plików :( do dziś nie wiem dlaczego. W związku z tym teraz od ponad roku Gentoo - uzywany non stop - Internet, rozrywka (Q2 :D), praca, wszystko skonfigurowane. Windows XP jednak obok - do grania w bardziej wymagające gry.
Back to top
View user's profile Send private message
pehop
n00b
n00b


Joined: 16 Oct 2005
Posts: 50
Location: Oxford, UK

PostPosted: Sat Nov 26, 2005 3:55 pm    Post subject: Reply with quote

Witam,
na pececie mam tylko Gentoo (żona starsznie marudzi, ale mam nadzieję, że po zainstalowaniu gnoma przestanie). Na laptopie zasadniczo też, ale bios mogę upgrade'owć tylko spod Windy, więc jak się nowy pojawia, to instaluję na 5 minut (zamiast vara) i kasuję po aktualizacji
Back to top
View user's profile Send private message
Yatmai
Veteran
Veteran


Joined: 12 Nov 2005
Posts: 1501
Location: Kraków

PostPosted: Sat Nov 26, 2005 6:30 pm    Post subject: Reply with quote

Zasadniczo na wszystkich 4 kompach jakie posiadam jest Linux, czasem tylko instaluje sobie Me żeby sobie pograć w te gierki, które za dobrze na Linuchu nie chodzą, ale zasadniczo nic ponad tym, choć zagłosowałem, że Winde jeszcze używam :]
_________________
Desktop: [Ath64 X2 2GB DDR2 GF76GT] [amd64] [2.6.29-gentoo] [nVidia] [KDE 3.5.10]
Lapek: [HP nc6000] [i686] [2.6.29-ARCH] [ati-open] [KDE 3.5.10]
Back to top
View user's profile Send private message
sebas86
Guru
Guru


Joined: 01 May 2005
Posts: 568
Location: Szczecinek / Szczecin

PostPosted: Sat Nov 26, 2005 11:17 pm    Post subject: Reply with quote

Gentoo Linux od ponad roku z przerwą (dosłownie jeden tydzień na nowego Debiana - bo wydawany on tak od święta :roll: a to pierwsze distro, które sprawiło, że pokochałem Linuksa :oops:). Windows jest obecnie dla mnie praktycznie bezużyteczny z conajmniej czterech powodów:

  • Był niestabilny (Win98 i v.SE) z moim wiekowym sprzętem na nowych sterach (zwłaszcza karta graficzna) a stare wiadomo... a XP wykrzaczał się już podczas instalacji...
  • Nie nawidzę braku synchronizacji klienta poczty, IM i przeglądarki WWW między systemami, oraz tego, że moje dane mogą zostać przechwycone... od pewnego czasu tak mam...
  • Zbyt dobrych gierek na moim sprzęcie i tak nie mogę odpalić, a ulubiony Carrmagedon i Destruction Derby działają wyśmienicie na dosemu
  • Nie nawidzę restartować co chwila komputera i padło na "format c:" :twisted: dawno temu padło na cfdisk del hda1 (root), hda2 (swap) bo nie miałem swojego osobistego kompa i miejsca na dwa systemy - spróbujcie upchać 2 systemy na 2GB twardzielu - 500MB na Linuksa i 1,5GB na winde... teraz jest inaczej. :wink:

_________________
Nieważne jaka dystrybucja, ważne, że Linux!
Back to top
View user's profile Send private message
Drwisz
Apprentice
Apprentice


Joined: 16 Feb 2005
Posts: 191
Location: Warszawa

PostPosted: Sun Nov 27, 2005 1:14 pm    Post subject: Reply with quote

Nie jestem odkrywcą ameryki :). Dwa systemy Gentoo i win. Ten drugi dla AnarchyOnline oraz innych gier które źle/wcale chodzą pod linuksem (Falotu dobrze pracuje tylko na win ze względu na moje ATI). I tak Falout wygrywa z logiką :).
_________________
https://przyrodamm.blogspot.com/
https://drwisz.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message
yoshi314
l33t
l33t


Joined: 30 Dec 2004
Posts: 850
Location: PL

PostPosted: Sun Nov 27, 2005 1:27 pm    Post subject: Reply with quote

ja na gentoo, rodzinka na windzie :| (niereformowalni, przez przypadek sie lin ustawil jako domyslny w grubie to dostawalem telefony od siory ze jej sie jakies G*.* pokazuje)
_________________
~amd64
shrink your /usr/portage with squashfs+aufs
Back to top
View user's profile Send private message
sebas86
Guru
Guru


Joined: 01 May 2005
Posts: 568
Location: Szczecinek / Szczecin

PostPosted: Sun Nov 27, 2005 1:51 pm    Post subject: Reply with quote

yoshi314 wrote:
ja na gentoo, rodzinka na windzie :| (niereformowalni, przez przypadek sie lin ustawil jako domyslny w grubie to dostawalem telefony od siory ze jej sie jakies G*.* pokazuje)

Skąd ja to znam. Tylko mnie molestowała moja siostra o mistrza klawiatury, który swego czasu nie chciał działać na Wine. :?
_________________
Nieważne jaka dystrybucja, ważne, że Linux!
Back to top
View user's profile Send private message
jacek_migacz
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 04 Jun 2005
Posts: 141

PostPosted: Sun Nov 27, 2005 3:02 pm    Post subject: Reply with quote

ja mam solo kernel-2.6.14-gentoo-r2 na laptopie (IBM ThinkPad T23)
wszystko juz chodzi, oprocz
- DRI ktorego mi sie nie udalo wlaczyc nad czym bardzo ubolewam
- modemu nie probowalem (ppp)
- framebuffer :P

a tak, to jest pieknie, cpufreq, 1024:24b@60Hz, gadu, icq, skype, NN-7.2+flash, mplayer, eclipse, php, mysql, postgres, tomcat, j2ee, xmms+shoutcast

czyli wszystko czego potrzebuje :)

gdyby nie awaria udev'a kilka miesiecy temu kiedy to nawet nie moglam systemu podniesc z LiveCD.. powiedzialbym ze jest super
tak.. powiem ze jest bardzo dobrze i nie zanosi sie zebym wracal do windowsow, bo nie ma takiej potrzeby
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum