Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
ebuild OO.pl z gentoo.pl
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
CyriC
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 14 Feb 2004
Posts: 117
Location: Poland, Bedzin

PostPosted: Thu May 06, 2004 10:15 pm    Post subject: ebuild OO.pl z gentoo.pl Reply with quote

Sciagnalem sobie ebuilda do polskiej wersji openoffice z gentoo.pl ale podczas proby emergowania wyskakuje mi blad i przerywa instalacje.
Code:

--------------------------- ACCESS VIOLATION SUMMARY ---------------------------
LOG FILE = "/tmp/sandbox-app-office_-_openoffice-bin-pl-1.1.1-r1-4387.log"

symlink:   /usr/bin/soffice
--------------------------------------------------------------------------------


Czy ktos spotkal sie z tym problemem albo wie jak go rozwiazac ??
_________________

Linux Registered User: #346659
Back to top
View user's profile Send private message
muchar
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 690
Location: /dev/urandom

PostPosted: Thu May 06, 2004 11:14 pm    Post subject: Reply with quote

Po co ściągać specjalny ebuild do polskiej wersji OO?

Wystarczy:

Code:
LANGUAGE="48" emerge openoffice


A jeśli już koniecznie chcesz korzystać z tego ebuild-a to w FEATURES usuń sandbox.
_________________
MuchaR
Nie denerwuj mnie. Kliknij tu!!!
Homepage: http://muchar.one.pl!!!
Back to top
View user's profile Send private message
CyriC
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 14 Feb 2004
Posts: 117
Location: Poland, Bedzin

PostPosted: Fri May 07, 2004 7:10 am    Post subject: Reply with quote

Wielkie dzieki,
to rozwiazalo problem :)
_________________

Linux Registered User: #346659
Back to top
View user's profile Send private message
ryszardzonk
Apprentice
Apprentice


Joined: 18 Dec 2003
Posts: 225
Location: Rzeszów, POLAND

PostPosted: Wed May 12, 2004 10:55 am    Post subject: odnośnie tematu kilka pytanek, sorki za pytanie o szczegó Reply with quote

1.
Quote:
LANGUAGE="48" emerge openoffice
czy to się odnosi tylko do zródełek, czy tak samo będzie działać z "openoofice-bin" ewentualnie "openoffice-ximian-bin", bo jesli to kożystanie z ebuilda z gentoo.pl ma wtedy sens, gdyż nie traci się w cale nie krótkiego czasu na kompilację.

2. LANGUAGE="48" rozumiem, że można to wpisać w "make.conf" z takim samym skutkiem jak powiedzmy LINGUAS, ALSA_CARDS, czy VIDEO_CARDS

3. LANGUAGE="48" czy można do tej opcji dodać także inny numer. W Linguas mam wpisane "LINGUAS="en pl", jaki numer byłby odpowiadał angielskiemu i czy można go podać jednocześnie z 48. Posiadam użytkowników w systemie z których część korzystała by z angielskiego, a część z polskiego OOO

4. Jak możliwe jest jest zainstalowanie z wieloma językami, to gdzie się zmienia stanadardowy język menu z poziomu użytkownika

5. Jaki jest najlepszy sposób na usunięcie w pełni openofifca z ux.pl nie instalowanego z portage tylko ich binarki. Pytam, gdyż nie wiem czy nie będą się one przypadkiem wtedy ze sobą gryzły w żaden sposób.
Innnymi słowy gdzie to się instaluje poza /usr/local/OpenOffice
Posiadam wersja 1.1.0-4

6. Czy jak by ewentualnie kompilował ze zródeł to czy przejdzie bez problemu przy standardowych flagach "CFLAGS="-march-athlon -Os -pipe -fomit-frame-pointer"
ewentualnie "CFLAGS="-march-pentium3 -Os -pipe -fomit-frame-pointer" (drugi komputer). Za dużo się naczytałem o problemach kompilacji OOo.

Z góry dzięki za odpowiedzi
_________________
Sky is not the limit...
Back to top
View user's profile Send private message
muchar
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 690
Location: /dev/urandom

PostPosted: Wed May 12, 2004 11:43 am    Post subject: Re: odnośnie tematu kilka pytanek, sorki za pytanie o szcze Reply with quote

ryszardzonk wrote:
1.
Quote:
LANGUAGE="48" emerge openoffice
czy to się odnosi tylko do zródełek, czy tak samo będzie działać z "openoofice-bin" ewentualnie "openoffice-ximian-bin", bo jesli to kożystanie z ebuilda z gentoo.pl ma wtedy sens, gdyż nie traci się w cale nie krótkiego czasu na kompilację.


Źródełek

ryszardzonk wrote:
2. LANGUAGE="48" rozumiem, że można to wpisać w "make.conf" z takim samym skutkiem jak powiedzmy LINGUAS, ALSA_CARDS, czy VIDEO_CARDS


Tak. Przy czym OO jest jedynym pakietem, który to jak narazie używał u mnie.

ryszardzonk wrote:
3. LANGUAGE="48" czy można do tej opcji dodać także inny numer. W Linguas mam wpisane "LINGUAS="en pl", jaki numer byłby odpowiadał angielskiemu i czy można go podać jednocześnie z 48. Posiadam użytkowników w systemie z których część korzystała by z angielskiego, a część z polskiego OO


Niestety nie wiem, ale chyba można podać jeden numer. Inne numery jeśli chcesz poznać, są w ebuild-zie OO.

ryszardzonk wrote:
4. Jak możliwe jest jest zainstalowanie z wieloma językami, to gdzie się zmienia stanadardowy język menu z poziomu użytkownika


Również nie wiem.

ryszardzonk wrote:
5. Jaki jest najlepszy sposób na usunięcie w pełni openofifca z ux.pl nie instalowanego z portage tylko ich binarki. Pytam, gdyż nie wiem czy nie będą się one przypadkiem wtedy ze sobą gryzły w żaden sposób.
Innnymi słowy gdzie to się instaluje poza /usr/local/OpenOffice
Posiadam wersja 1.1.0-4


Ja mogę tylko powiedzieć, że Gentoo instaluje do /opt/openoffice. Nie wiem jak to jest gdy instaluje się "z palca", ale wydaje mi się, że wszystko będzie ładować do /usr/local/OpenOffice.

ryszardzonk wrote:
6. Czy jak by ewentualnie kompilował ze zródeł to czy przejdzie bez problemu przy standardowych flagach "CFLAGS="-march-athlon -Os -pipe -fomit-frame-pointer"
ewentualnie "CFLAGS="-march-pentium3 -Os -pipe -fomit-frame-pointer" (drugi komputer). Za dużo się naczytałem o problemach kompilacji OOo.


Dlatego w Gentoo jest dobrze zrobiony portage ;] W przypadku kompilacji OO, nie brane są wcale dane zawarte w make.conf - korzysta on z własnych, sprawdzonych ustawień.
_________________
MuchaR
Nie denerwuj mnie. Kliknij tu!!!
Homepage: http://muchar.one.pl!!!
Back to top
View user's profile Send private message
mkay
Retired Dev
Retired Dev


Joined: 01 May 2004
Posts: 471
Location: Poland / Katowice

PostPosted: Wed May 12, 2004 1:03 pm    Post subject: Re: odnośnie tematu kilka pytanek, sorki za pytanie o szcze Reply with quote

muchar wrote:

Dlatego w Gentoo jest dobrze zrobiony portage ;] W przypadku kompilacji OO, nie brane są wcale dane zawarte w make.conf - korzysta on z własnych, sprawdzonych ustawień.

nie do konca - tak dziala np. mplayer, ale nie OO. w ebuildzie OO mamy:
Code:

    # Compile problems with these ...
    filter-flags "-funroll-loops"
    filter-flags "-fomit-frame-pointer"
    filter-flags "-fprefetch-loop-arrays"
    filter-flags "-fno-default-inline"
    append-flags "-fno-strict-aliasing"
    replace-flags "-O3" "-O2"
    replace-flags "-Os" "-O2"

oznacza to, ze filtrowane sa flagi, ktore moga zaszkodzic, ale zostawiana jest cala reszta z make.conf, czyli pozostaje miedzy innymi optymalizacja pod wlasny procesor (-march= lub -mtune=), co w przypadku tego pakietu jest dosc znacznie zauwazalne w szybkosci
_________________
"Life's a bitch and so am I, the world owes me, so fuck you." - Green Day
Linux registered user #316599
#gentoo.pl team
Back to top
View user's profile Send private message
ryszardzonk
Apprentice
Apprentice


Joined: 18 Dec 2003
Posts: 225
Location: Rzeszów, POLAND

PostPosted: Wed May 12, 2004 8:23 pm    Post subject: office Reply with quote

Quote:

Niestety nie wiem, ale chyba można podać jeden numer. Inne numery jeśli chcesz poznać, są w ebuild-zie OO.

niepomyślałem nawet o tym, ale faktycznie są. "01" odpowiada angielskiemu.
osobiście myślę, że nie ma nic przeciwko napisaniu LANGUAGE="01 48" tak jak i w LINGUAS można ich wiele podać, dobrze by było byc jednak pewnym, gdyż niebyło by miłą niespodzianką, gdy brało by pod uwagę powiedzmy tylko pierwszą, a ta jest akurat mniej znacząca i raczej jedynie miłym dodatkiem

Quote:

Innnymi słowy gdzie to się instaluje poza /usr/local/OpenOffice
Posiadam wersja 1.1.0-4

Ja mogę tylko powiedzieć, że Gentoo instaluje do /opt/openoffice. Nie wiem jak to jest gdy instaluje się "z palca", ale wydaje mi się, że wszystko będzie ładować do /usr/local/OpenOffice.

faktycznie wygląda na to, że instaluje się wszystko do jednego katalogu, gdyż jak u mnie zajmuje on 237Mb, więc niepowinno być problemu z reinstalacją

Quote:

oznacza to, ze filtrowane sa flagi, ktore moga zaszkodzic, ale zostawiana jest cala reszta z make.conf, czyli pozostaje miedzy innymi optymalizacja pod wlasny procesor (-march= lub -mtune=), co w przypadku tego pakietu jest dosc znacznie zauwazalne w szybkosci


zgadza się, i to nawet niezły przyrost, więc gra jest warta świeczki zwłaszcza dla kogoś korzystającego z programu na codzień, szkoda tylko, że tekt z początku ebuilda "#IMPORTANT: This is extremly alpha!!!" odstrasza jak może 8)

P.S. Jeśli dobrze pamiętam to na www.breakemygentoo.net jest dostępna binarka wraz z ebuildem OO skompilowana pod Pentium 3 (oczywiście po angielsku), więc zapraszam zainteresowanych
_________________
Sky is not the limit...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum