Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[SOLVED] Zapaść systemu! Pomocy!
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
free-mind
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 19 Apr 2004
Posts: 139
Location: Rzeczpospolita Polska [Poland]

PostPosted: Sat Jun 26, 2004 11:14 am    Post subject: [SOLVED] Zapaść systemu! Pomocy! Reply with quote

Witam. Wczoraj zrobiłem emerge-webrsync, a potem emerge -DU openssl, emege -DU gcc, przy czym chciał mi się też zupdateować glibc do wersji bodajże 2.3.3. Tam w między czasie poszło również parę aplikacji, w tym portage do nowszej wersji. Ale żeby zrobić glibc, system chciał również nowych linux-headers (chciał wersji <= 2.6.0 a nie 2.4.4, czy coś takiego). Zajrzałem na tutejsze how-to i zgodnie z instrukcjami przeszedłem na linux-headers 2.6.7. Potem emerge -DU gcc (do wersji 3.3.3 z groszami), co i tak w pierwszej kolejności robiło -DU z glibc. Wszystko się ładnie skompilowało i na tym koniec. Aha, zrobiłem jeszcze env-update, etc-update, source /etc/profile, revdep-rebuild (chociaż dwa razy mu przerywałem i zaczynałem od nowa). Ale zauważyłem, że mplayer już nie chciał mi się uruchomić. Kiedy wydałem polecenie w terminalu, to wyświetliło mi się Naruszenie ochrony pamięci, to samo tyczy się xmms'a. :( Ale jest gorzej. Uruchomiłem system ponownie i X'y w ogóle nie działają. Totalnie się wywaliły. NAwet nie wyświetla się ekran awarii. Dosłownie nic. Żadnych liter, tylko czasem dziwny "ekran"biało-niebieski i sam migający znak _ . Pomóżcie! Co mam zrobić? Dodam, że aktualnie jadę na kernelu 2.6.6, ale ściągnąłem już sobie 2.6.6-rc1. Aha, system działa tylko w trybie konsoli. Peace.
_________________
conflict -> contact -> combat


Last edited by free-mind on Sat Jun 26, 2004 6:02 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
free-mind
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 19 Apr 2004
Posts: 139
Location: Rzeczpospolita Polska [Poland]

PostPosted: Sat Jun 26, 2004 11:26 am    Post subject: Reply with quote

Dobra, z X'ami już sobie poradziłem. :) Wyłączyłem sterownik nvidii i go zainstaluję od nowa. Zauważyłem też, że jak na razie to tylko xmms i mplayer nie chcą chodzić... Dlaczego? Peace.
_________________
conflict -> contact -> combat
Back to top
View user's profile Send private message
Pepek
Guru
Guru


Joined: 25 Apr 2004
Posts: 313
Location: Tarnowskie Góry - Poland - Europe

PostPosted: Sat Jun 26, 2004 3:10 pm    Post subject: Reply with quote

Jedyne, co mogę doradzić, to spróbuj przekompilować mplayer-a i xmms-a przy użyciu nowego gcc i glibc. Aha, AFAIK linux-headers to chyba powinno być w systemie zainstalowane takie, na jakim jajku się biega, bo może to być właśnie przyczyną tych problemów.

Pozdrówki.
Back to top
View user's profile Send private message
free-mind
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 19 Apr 2004
Posts: 139
Location: Rzeczpospolita Polska [Poland]

PostPosted: Sat Jun 26, 2004 4:49 pm    Post subject: Reply with quote

Pepek wrote:
Jedyne, co mogę doradzić, to spróbuj przekompilować mplayer-a i xmms-a przy użyciu nowego gcc i glibc. Aha, AFAIK linux-headers to chyba powinno być w systemie zainstalowane takie, na jakim jajku się biega, bo może to być właśnie przyczyną tych problemów.

Pozdrówki.


Emergnąłem od nowa xmms'a, ale nic nie dało. :( Teraz emergnąłem linux-headers-2.6.6 (wersja niby zgodna z moim kernelem) i emerguję od nowa glibc. Potem emergnę gcc i może od nowa kernel i zobaczę, czy pomoże. Peace.
_________________
conflict -> contact -> combat
Back to top
View user's profile Send private message
mkay
Retired Dev
Retired Dev


Joined: 01 May 2004
Posts: 471
Location: Poland / Katowice

PostPosted: Sat Jun 26, 2004 5:07 pm    Post subject: Reply with quote

free-mind outsider wrote:

Emergnąłem od nowa xmms'a, ale nic nie dało. :( Teraz emergnąłem linux-headers-2.6.6 (wersja niby zgodna z moim kernelem) i emerguję od nowa glibc. Potem emergnę gcc i może od nowa kernel i zobaczę, czy pomoże. Peace.


to moze byc problem nie w samym xmms, a np w jakiejs bibliotece dzwiekowej. sprobuj moze upgrade calego systemu.
BTW: 2.6.6 jest jednym z najgorszych (jezeli nie najgorszym) kerneli jakie pamietam. uzywaj 2.6.7 albo 2.6.5
_________________
"Life's a bitch and so am I, the world owes me, so fuck you." - Green Day
Linux registered user #316599
#gentoo.pl team
Back to top
View user's profile Send private message
free-mind
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 19 Apr 2004
Posts: 139
Location: Rzeczpospolita Polska [Poland]

PostPosted: Sat Jun 26, 2004 5:36 pm    Post subject: Reply with quote

aye wrote:

to moze byc problem nie w samym xmms, a np w jakiejs bibliotece dzwiekowej. sprobuj moze upgrade calego systemu.
BTW: 2.6.6 jest jednym z najgorszych (jezeli nie najgorszym) kerneli jakie pamietam. uzywaj 2.6.7 albo 2.6.5


Cały czas jadę na 2.6.6 i jak dotąd nie miałem problemu. Kernel sprawował się pięknie. Jeżeli to jakaś biblioteka dźwiękowa, to czemu mplayer też nie chce polecieć? Jedyne z media-libs, co chciałoby się z'upgrade'ować to svgalib i faad2. Peace.

P.S. Zauważyłem, że tylko te dwa programy nie chcą mi chodzić.
_________________
conflict -> contact -> combat
Back to top
View user's profile Send private message
free-mind
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 19 Apr 2004
Posts: 139
Location: Rzeczpospolita Polska [Poland]

PostPosted: Sat Jun 26, 2004 6:05 pm    Post subject: Reply with quote

Cóż, to, co dla mnie najważniejsze, czyli muzyka - działa!!! :) XMMS chodzi i mplayer też. :) Są dwie możliwości, po pierwsze zmieniłem linux-headers z 2.6.7 na 2.6.6, a po drugie przekompilowałem glibc z defaultowymi flagami. Peace.
_________________
conflict -> contact -> combat
Back to top
View user's profile Send private message
free-mind
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 19 Apr 2004
Posts: 139
Location: Rzeczpospolita Polska [Poland]

PostPosted: Mon Jun 28, 2004 1:26 am    Post subject: Reply with quote

I tak dla informacji... Tu dowiedziałem się skąd te problemy: https://forums.gentoo.org/viewtopic.php?t=161060&start=0 . Po prostu przekompilowałem glibc bez obsługi NPTL i problem zniknął. 8) Peace.
_________________
conflict -> contact -> combat
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum