Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[SOLVED] Problem z Xmmsem - przeskakujace kawalki
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

Goto page Previous  1, 2  
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Poe
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 2155
Location: Mysłowice/Lublin, Poland

PostPosted: Sun Aug 29, 2004 5:15 pm    Post subject: Reply with quote

yeh, zainstalowałem tą łatke co podałeś... chyba nic nie dała, gdyż zassałem przed chwilą mp3, chce ją odsłuchać, a tu kija, przeskakuje na następną.. acha. testowałem mp3 ktre nie chcą sie odpalac na linuksie (przeskakują) na windowsie. tam działają bez zarzutów ...

Edit
zrobiłem test (w sumie bez sensu, ale coz ;) ). przekopiowałem mp3 nie działajace na ext2 i z niego odpaliłem, ale to samo, ale na windowisie TE SAME mp3 skopiowane z zamonotwanego ext2 działają.
_________________
Hardware:HP Pavilion DV6875SE[C2DT5550@1.83GHz_3GB-DDR2_320GB-SATA_GF8400GS]
http://popularcoffee.blogspot.com - Popkulturowa Kawa
RLU#342333
Back to top
View user's profile Send private message
argasek
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 06 May 2004
Posts: 1121
Location: Sol [0,0], Poland, Kraków

PostPosted: Sun Aug 29, 2004 6:06 pm    Post subject: Reply with quote

Ehm...

a może spróbuj ją fsck-nąć?

(ślepy strzał, ale może akurat)
_________________
RLU #137109 | http://soundcloud.com/argasek
Back to top
View user's profile Send private message
Pepek
Guru
Guru


Joined: 25 Apr 2004
Posts: 313
Location: Tarnowskie Góry - Poland - Europe

PostPosted: Sun Aug 29, 2004 7:11 pm    Post subject: Reply with quote

@Poe: Zmieniales moze niedawno jajo ? Mam podobny problem, a do tej pory jechalem na jaju 2.6.3-gentoo-r1, na ktorym sytuacja wygladala tak: mam dzwiek na VIA VT8235. Chipset ten umozliwia hardware mixing na ALSI-e przy uzyciu 4 kanalow wyjsciowych PCM tzw. dxs. Z tym, ze dziala to dobrze na emulacji OSS-a i przy ustawieniu, zeby programy korzystaly z OSS-a. No i cieszylem sie mozliwoscia sluchania muzy przy jednoczesnym graniu w ut, ale tylko do zmiany jaja. Obecnie mam 2.6.8.1-ck4 i od zmiany zaczely sie problemy. Otoz w jaju tym w porownaniu z 2.6.3 zmienila sie wersja driver-ow ALSA (nie wiem z jakiej na jaka, ale zmienila sie na pewno). I na ALSI-e z nowego jaja hardware mixing nie dziala tak, jak wczesniej. Otoz sytuacja wyglada tak: odpalam jakikolwiek program wydajacy dzwieki (np. xmms) i wszystkie mp3 dzialaja oki. Odpalam drugi program (np. gierke ut) i nie ma w niej dzwieku wcale. Jesli jednak odpale ta gre w trakcie odtwarzania mp3, ktora ma probkowanie 44100 Hz, to wszystko jest oki (muzyka i dzwieki z gry maja wszystkie probkowanie 44100 Hz), ale tylko do czasu, gdy xmms nie bedzie chcial zmienic mp3 na taka z probkowaniem 48000 Hz. Wtedy wszystko zamiera (gra sie strasznie tnie, zuzycie procka dochodzi do 100%, z czego ponad 80% zre xmms) i xmms danej piosenki nie puszcza, tylko przeskakuje na nastepna. Sytuacja wraca do normy, gdy xmms trafi na piosenke z probkowaniem 44100 Hz. Wtedy wszystko znow chodzi pieknie. Gdy przy odpalonej gierce te mp3 probuje odpalic nie xmms-em tylko np. mpg123, to przy tych ktore maja 48000 Hz sytuacja wyglada tak samo, z tym ze mpg123 wypluwa info, ze dana mp3 ma uszkodzony naglowek. Metoda prob, bledow i testow na wielu programach rozgryzlem sprawe, ze dzieje sie tak, gdy ALSA ma mixowac dzwieki o roznym probkowaniu. Przy identycznym (2 dzwieki 48000 Hz lub oba 44100 Hz) wszystko jest spoko, ale przy roznych wszystko sie pieprzy (slychac dzwiek, ktorego odtwarzanie zaczelo sie jako pierwsze, a program, ktory chce odtworzyc ten drugi dzwiek zre prawie cala moc procka probujac go odtworzyc i albo przelacza sie na nastepna piosenke (np. xmms lub mpg123), albo sie poddaje i calkiem blokuje swoje dzialanie (np. mplayer), albo tez calkiem wylacza uzywanie dzwieku podczas swojej pracy (np. gra ut)). Poniewaz Ty masz ten sam chipset, co ja, to moze u Ciebie sprawa wyglada podobnie. A stery pod winde do tego chipsetu bez problemu umozliwiaja mixing, wiec to by tlumaczylo dlaczego na windzie mp3 odtwarza. Jesli jednak sytuacja u Ciebie wyglada tak w czasie, gdy masz uruchomiony tylko jeden program odtwarzajacy dzwiek, to niestety nie wiem, co Ci poradzic. Sprobuj wylaczyc x-y i w samej konsolce odpal felerne mp3 np. pogramem mpg123 i pokaz, co wypluwa. A co do mojego problemu, to w ciagu kilku najblizszych dni postaram sie go rozwiazac i zdam tutaj relacje jak mi poszlo.

Pozdrowki. 8)
Back to top
View user's profile Send private message
Poe
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 2155
Location: Mysłowice/Lublin, Poland

PostPosted: Mon Aug 30, 2004 7:33 am    Post subject: Reply with quote

Tak, zmieniałem jajko (zawsze zmieniam, jak wyjdzie nowe) i aktualnie jade na 2.6.9-rc1-poe2. i tak, wszystko byloby mozliwe,gdyby ta piosenka faktycznie miala probokwanie 48000Khz, ale ona ma 44, ba mało tego poza xmmsem nie mam zadnych innych dzwiękow (ani w kadu nie uzywam, w gry nie gram), wiec jedynym co ma dziwęki jest xmms, a tym mpg123 spropobje za chwile i powiem co i jak.

ps
moze jakis bugreport do Alsy?
_________________
Hardware:HP Pavilion DV6875SE[C2DT5550@1.83GHz_3GB-DDR2_320GB-SATA_GF8400GS]
http://popularcoffee.blogspot.com - Popkulturowa Kawa
RLU#342333
Back to top
View user's profile Send private message
Poe
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 2155
Location: Mysłowice/Lublin, Poland

PostPosted: Mon Aug 30, 2004 7:43 am    Post subject: Reply with quote

No i tak, zmegrowalem mpg123, chce sobie odpalic tą felerną mp3.... no i wynik:
Code:

$ mpg123 Blur\ -\ woohoo_Song2.mp3
High Performance MPEG 1.0/2.0/2.5 Audio Player for Layer 1, 2 and 3.
Version 0.59s-mh4 (2000/Oct/27). Written and copyrights by Michael Hipp.
Uses code from various people. See 'README' for more!
THIS SOFTWARE COMES WITH ABSOLUTELY NO WARRANTY! USE AT YOUR OWN RISK!

Playing MPEG stream from Blur - woohoo_Song2.mp3 ...
Can't find frame start

odpalam inna mp3 (ktora normalnie sie odtwarza na xmmsie:
Code:

$ mpg123 "02-leave_us_alone_(deadman_zone_rmx)-etlm.mp3"
High Performance MPEG 1.0/2.0/2.5 Audio Player for Layer 1, 2 and 3.
Version 0.59s-mh4 (2000/Oct/27). Written and copyrights by Michael Hipp.
Uses code from various people. See 'README' for more!
THIS SOFTWARE COMES WITH ABSOLUTELY NO WARRANTY! USE AT YOUR OWN RISK!
Title  : Leave Us Alone (DeadmanZoneRMX  Artist: Gentleman
Album  : Leave Us Alone CDM              Year  : 2002
Comment: ShoowY                          Genre : Rap

Playing MPEG stream from 02-leave_us_alone_(deadman_zone_rmx)-etlm.mp3 ...
MPEG 1.0 layer III, 192 kbit/s, 44100 Hz stereo

odtwarza bez problemow... więc...?
ps
jakby to kogos interesowało, w opisie piosenki Gentelmana jest bląd. to nie rap!
_________________
Hardware:HP Pavilion DV6875SE[C2DT5550@1.83GHz_3GB-DDR2_320GB-SATA_GF8400GS]
http://popularcoffee.blogspot.com - Popkulturowa Kawa
RLU#342333
Back to top
View user's profile Send private message
Poe
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 2155
Location: Mysłowice/Lublin, Poland

PostPosted: Mon Aug 30, 2004 11:05 am    Post subject: Reply with quote

Yeh.. nie ma to jak moja własna głupota i niemyślenie.. jest jakis bug w kernelku 2.6.9-rc1 albo ja cos zle zrobiłem w kernelki, w kazdym badz razie na innej wersji (2.6.8.1-poe2) wszystko działa dobrze, i mp3 sie oddtwarzają, i działa komenda #halt... Yeh.. Bardzo przepraszam za zamieszanie i dziękuje za pomoc :-)
pozdrawiam
_________________
Hardware:HP Pavilion DV6875SE[C2DT5550@1.83GHz_3GB-DDR2_320GB-SATA_GF8400GS]
http://popularcoffee.blogspot.com - Popkulturowa Kawa
RLU#342333
Back to top
View user's profile Send private message
Pepek
Guru
Guru


Joined: 25 Apr 2004
Posts: 313
Location: Tarnowskie Góry - Poland - Europe

PostPosted: Sat Sep 04, 2004 6:50 pm    Post subject: Reply with quote

Poe wrote:
Yeh.. nie ma to jak moja własna głupota i niemyślenie.. jest jakis bug w kernelku 2.6.9-rc1 albo ja cos zle zrobiłem w kernelki, w kazdym badz razie na innej wersji (2.6.8.1-poe2) wszystko działa dobrze, i mp3 sie odtwarzają

Jest to jakiś bug alsy, nie wiem jaka wersja jest w 2.6.9-rc1, ale ta będąca w 2.6.8.1 (1.0.4) za chorobę mi nie chciała działać, co opisałem wyżej. Po dwóch dniach prób i po wreszcie podłączeniu mnie z powrotem do netu (pieprzona neostrada) już wiem, że jakiś babol dla chipsetów via82xx siedzi w alsie od 1.0.3 do 1.0.4 włącznie, a może nawet w 1.0.5. W każdym razie mi pomogło nałożenie na jajo 2.6.8.1 alsy 1.0.6 i zrobiłem sobie na to patcha. Obecnie na tym jaju puszcza mi naraz do 4 źródeł dźwięku i nie ma problemów z różnymi mp3.

Pozdrówki. 8)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum