Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
uprawnienia do urzadzen usb
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mkay
Retired Dev
Retired Dev


Joined: 01 May 2004
Posts: 471
Location: Poland / Katowice

PostPosted: Mon Sep 27, 2004 10:13 pm    Post subject: uprawnienia do urzadzen usb Reply with quote

podpinam sobie aparat cyfrowy do usb i tworzy mi sie plik w /proc/bus/usb/... problemem jest to, ze jego wlascicielem jest aye:root z uprawnieniami 600, a ja chce, zeby inny uzytkownik mogl z niego korzystac. gdzie deklarowane sa uprawnienia dla urzadzen w usb?
_________________
"Life's a bitch and so am I, the world owes me, so fuck you." - Green Day
Linux registered user #316599
#gentoo.pl team
Back to top
View user's profile Send private message
jackie
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 12 May 2004
Posts: 113

PostPosted: Mon Sep 27, 2004 11:16 pm    Post subject: Reply with quote

w przypadku aparatu cyfrowego najczesciej tworzone jest urzadzenie dev/sdx jak dasz dmesg-a to zobaczysz i na nim mozna dawac uprawnienia.
Back to top
View user's profile Send private message
galimedes
Guru
Guru


Joined: 26 Jun 2004
Posts: 316
Location: Poland->Home

PostPosted: Tue Sep 28, 2004 8:02 am    Post subject: Re: uprawnienia do urzadzen usb Reply with quote

aye wrote:
podpinam sobie aparat cyfrowy do usb i tworzy mi sie plik w /proc/bus/usb/... problemem jest to, ze jego wlascicielem jest aye:root z uprawnieniami 600, a ja chce, zeby inny uzytkownik mogl z niego korzystac. gdzie deklarowane sa uprawnienia dla urzadzen w usb?

Podobny problem miałem z skanerem wszysko ładnie hula ale na root ja zrobiłem to troche nie zalecanym sposobem ale nie znalazłem innego działającego ale poszukaj w
Code:
/etc/hotplug/usb

tam powinieneś znaleźć odpowiedź w usbscanner trzeba było odkomentować ostatnie 3 linijki więc może i u ciebie będzie działać :wink:
_________________
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności"

-- Albert Einstein
Back to top
View user's profile Send private message
mkay
Retired Dev
Retired Dev


Joined: 01 May 2004
Posts: 471
Location: Poland / Katowice

PostPosted: Fri Oct 01, 2004 11:24 am    Post subject: Reply with quote

galimedes wrote:

Podobny problem miałem z skanerem wszysko ładnie hula ale na root ja zrobiłem to troche nie zalecanym sposobem ale nie znalazłem innego działającego ale poszukaj w
Code:
/etc/hotplug/usb

tam powinieneś znaleźć odpowiedź w usbscanner trzeba było odkomentować ostatnie 3 linijki więc może i u ciebie będzie działać :wink:


jeszcze tego nie testowalem (hmm - glupi powod moze, ale nie umiem znalesc aparatu;>), ale przegladalem pliki i na 99% chodzi o to. dzieki za hinta
_________________
"Life's a bitch and so am I, the world owes me, so fuck you." - Green Day
Linux registered user #316599
#gentoo.pl team
Back to top
View user's profile Send private message
jackie
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 12 May 2004
Posts: 113

PostPosted: Fri Oct 01, 2004 1:32 pm    Post subject: Reply with quote

Jeżeli aparat cyfrowy pełni tylko funkcję urządzenia magazynującego to to jest po prostu dodatkowy dysk na USB ( który jest w linuksie rozpoznawany jako dysk scsii) z którego można skopiować zdjęcia i wtedy radze po prostu poczytać: https://forums.gentoo.org/viewtopic.php?t=53537&highlight=usbstorage+howto
a jeśli jest urządzeniem wielofunkcyjnym to prawdopodobnie trzeba się zainteresować kamerami.
Back to top
View user's profile Send private message
mkay
Retired Dev
Retired Dev


Joined: 01 May 2004
Posts: 471
Location: Poland / Katowice

PostPosted: Fri Oct 01, 2004 2:02 pm    Post subject: Reply with quote

jackie wrote:
Jeżeli aparat cyfrowy pełni tylko funkcję urządzenia magazynującego to to jest po prostu dodatkowy dysk na USB ( który jest w linuksie rozpoznawany jako dysk scsii) z którego można skopiować zdjęcia i wtedy radze po prostu poczytać: https://forums.gentoo.org/viewtopic.php?t=53537&highlight=usbstorage+howto
a jeśli jest urządzeniem wielofunkcyjnym to prawdopodobnie trzeba się zainteresować kamerami.


nie do konca. tak jest z wiekszoscia aparatow, ale nie ze wszystkimi (hint: nie wszystkie sa kompatybilne z usb-storage)
_________________
"Life's a bitch and so am I, the world owes me, so fuck you." - Green Day
Linux registered user #316599
#gentoo.pl team
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum