Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
ATI Radeon 9000 (Xorg 6.8.0) i TV-Out
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
KrissN
n00b
n00b


Joined: 25 Sep 2004
Posts: 54
Location: Kedzierzyn-Kozle@Poland

PostPosted: Thu Dec 16, 2004 9:15 am    Post subject: ATI Radeon 9000 (Xorg 6.8.0) i TV-Out Reply with quote

Witam

Czy na forum znajdzie się jakiś szczęśliwiec, któremu udało się odpalić TV-Out na Radku na sterowniku Xorg 6.8.0? Jeżeli tak, to będę wdzięczny za configa. Siedzę nad tym już trzeci dzień z telewizorem na biurku i powoli mam ochotę go wyrzucić przez okno (oczywiście razem z kartą :x ).
Back to top
View user's profile Send private message
Zwierzak
Veteran
Veteran


Joined: 19 Sep 2003
Posts: 1012
Location: /dev/null

PostPosted: Thu Dec 16, 2004 4:32 pm    Post subject: Reply with quote

Po pierwsze na 100% muszisz mieć oryginalne stery ATI.
Po drugie niedziałają one z najnowszym XOrg (chyba że się coś zmieniło)
Po trzecie configa do obsługi telewizji da się tylko wygenerować przez fglrxconfig
Back to top
View user's profile Send private message
KrissN
n00b
n00b


Joined: 25 Sep 2004
Posts: 54
Location: Kedzierzyn-Kozle@Poland

PostPosted: Sat Dec 18, 2004 5:04 pm    Post subject: Reply with quote

To, że na binarnych sterownikach działa to wiem - sam miałem taką konfigurację dual-head. Przeszłem na XOrg 6.8.0 i sterowniki open source z dwóch powodów:
1. Przeszkadzał mi brak nakładki (XVideo) - zarywało mi obraz podczas "edukacyjnego" oglądania programów przy pomocy VDR (Barton 2600+)
2. Po przejściu na któryś z kolei kernel z serii 2.6 (chyba był to 2.6.8) X-y odmówiły wstania - black screen i zwis. Nie pomagało zwyczajowe kompilowanie modułu fglrx.ko dla działającego kernela.

Z tego co zdążyłem wygrzebać na forach i doświadczyć własnymi eksperymentami sterownik open source ma jakieś problemy z wykrywaniem urządzeń podłączonych do poszczególnych głowic karty.
Coś mi się wydaje, że będę musiał poczekać na nowe stery od ATI (na forum krąży plotka, że mają być jeszcze w grudniu).

Pozdrawiam.
Back to top
View user's profile Send private message
Zwierzak
Veteran
Veteran


Joined: 19 Sep 2003
Posts: 1012
Location: /dev/null

PostPosted: Sat Dec 18, 2004 5:58 pm    Post subject: Reply with quote

Są jeszcze opensourcowa wersja tv-out dla ATI jednak nie jest ona rozwiajana od dluszego czasu gdyz wpadla ona do oryginalnych sterow ati
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum