Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
XFCE 4.2 wydany!!!
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

Goto page Previous  1, 2, 3  
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
rampage7
Guru
Guru


Joined: 21 Mar 2004
Posts: 308
Location: Poland / Jastrzebie Zdroj

PostPosted: Fri Jan 21, 2005 12:48 pm    Post subject: Reply with quote

fallow wrote:
wszystko jest fajnie - wlasnie korzystam caly czas z nowego xfce4.2 ale ... kiedy rowzijam menu kontaktu w kadu - widze tylko ramke i nic wiecej...Wy tez tak macie ?

xfce4.2 , xorg 6.8.1.902 + composite , kadu cvs , qt 3.3.3-r1

cheers.


u mnie xorg oraz qt w tych samych wersjach co u Ciebie, kadu mam też z cvs'a no i na xfce4.2 prawie identyczny objaw - z tą różnicą, że ja nawet ramki nie widzę. Ponadto po wyświetleniu okna rozmowy wysypał mi się cały serwer x, ale nie udało mi się tego powtórzyć. Na KDE, nawet z odpalonym xcompmgr nie mam najmniejszych problemów - kadu działa bez zarzutów.

A co do samego composite - kiedy wreszcie będzie widać jakis postęp prac nad tym by wyeliminować problemy gryzienia się tego z xvideo oraz opengl? Bo w sumie tylko to powstrzymuje mnie przed korzystaniem z tego bajeru - obciażenie CPU mi się zmnijsza przy przesuwaniu okien, praktycznie zerowym kosztem wydajnosci dostajemy ładne cienie itd. (pod warunkiem, że mamy nvidię)

A w xfce przydała by się opcja by można było wyłączyć przeźroczyste okno przy przesuwaniu od pewnej wielkosci okna - bo mój gf ddr zwyczajnie rady nie daje - sama nvidia w windowsowych sterach ostrzega, że przeźroczyste okna od jakiejś tam wielkosci nie będą działać płynnie na mojej karcie. Niby okno przesuwa się płynnie, ale tak jakby "pływa" za kursorem - tymczasem obciążenie CPU oscyluje w okolicach 60 - 80%. Poprostu karta graficzna chyba nie wyrabia :)
_________________
To nie moje s± s³owa, to legenda ludowa.....
Back to top
View user's profile Send private message
fallow
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 08 Jan 2004
Posts: 2208
Location: Poland

PostPosted: Fri Jan 21, 2005 1:13 pm    Post subject: Reply with quote

wlsnie wyposazylem sie w xfwm4 z cvs i ....problem zniknal :D :)

imho taka opcja ( ograniczenie ) przydaloby sie .
co do efektownosci przydaloby sie takze aby okna byla fade`dowane do np. alpha=70 z alpha=start przy przesuwaniu i potem po puszczeniu z now do alpha=start czyli takiego jakie mialo okno , tak samo panel , byloby znacznie " zgrabniej " :)

cheers.
_________________
"Time is a companion that goes with us on a journey. It reminds us to cherish each moment, because it will never come again. What we leave behind is not as important as how we have lived" J-L. Picard ;)
Back to top
View user's profile Send private message
fallow
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 08 Jan 2004
Posts: 2208
Location: Poland

PostPosted: Fri Jan 21, 2005 8:27 pm    Post subject: Reply with quote

znalazlem ciekawy patch , pozwalajacy zmienic przezroczystosc okna za pomoca przycisku scroll myszki najezdzajac na ramke okna :) dziala swietnie :)

zmienilem tylko sztuczna delte z 0x08000000 na 0x16000000 i prog przy obnizaniu opacity na 0x04000000 bo przestalem widziec okno .

oryginalny patch jest taki
http://bugzilla.xfce.org/attachment.cgi?id=144&action=view

[EDIT]
ten patch ma jedna wade , kiedy uzyje sie transseta dodawanie moze powodowac przepelnienie i okienko robi sie skaczaco ciemno po tym jak stanie sie jasne .Zrobilem na szybko poprawke bo te uzywam transseta do ustawiania przezroczystosci po uruchomieniu.jak ktos chce , to :
http://vivid.dat.pl/xfce4/mouse_opacity1.diff lub http://bugzilla.xfce.org/attachment.cgi?id=165&action=view

mozna ustawic krok oraz dolna granice widocznosci za pomoca
Code:

f_step= 0x16000000;
f_min = 0x40000000;

[/EDIT]
cheers.
_________________
"Time is a companion that goes with us on a journey. It reminds us to cherish each moment, because it will never come again. What we leave behind is not as important as how we have lived" J-L. Picard ;)
Back to top
View user's profile Send private message
Poe
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 2155
Location: Mysłowice/Lublin, Poland

PostPosted: Sat Jan 22, 2005 8:29 am    Post subject: Reply with quote

Skompilowałem, odpalilem, zrezygnowałem...
Tak mozna skwitowac moją "przygode" z xfce4.2.0.
Skompilowalem wczoraj wieczorej
Odpalilem, chwile pouzytkowalem, pobawilem sie opcjami. dzialalo nawet przyzwoicie (ale i tak wolniej duzo od e), odpalilem transseta, zaczelo przymulac potwornie, szczegolnie jak chcialem zwinac/przesunac okno (niekoniecznie to przeźroczyste)
dlategoz Zrezygnowałem. do tego doszlo to, ze JA mam inne przyzwyczajenia wzgledem wm'ów, i IMHO i dla mnie xfce ma zbyt duzo z KDE, co mi sie srednio podoba. takie jest moje skromne zdanie na ten temat. zostaje przy e16 i bede sbie spokojnie czekal na e17....
_________________
Hardware:HP Pavilion DV6875SE[C2DT5550@1.83GHz_3GB-DDR2_320GB-SATA_GF8400GS]
http://popularcoffee.blogspot.com - Popkulturowa Kawa
RLU#342333
Back to top
View user's profile Send private message
rofro
Apprentice
Apprentice


Joined: 21 Jun 2004
Posts: 234
Location: Piaseczno, Poland

PostPosted: Sat Jan 22, 2005 11:07 am    Post subject: Reply with quote

wracam do gnome (ale rox-filer zostanie :) poniewaz jak jakiś program sie zawiesi (mplayer z xmms lub inny) to całe xfce zamraża sie, czego nie doświadczam w gnome. gnome bardziej panuje nad aplikacjami i ich wybrykami IMHO,
_________________
Linux #358594
gentoo bug comment 175808#c26
You either must have patience or contribute to open source. There is only one guaranteed way to have open source do what you want it to do, and that's write it yourself.
Back to top
View user's profile Send private message
hayes
n00b
n00b


Joined: 20 Dec 2004
Posts: 14
Location: Poland

PostPosted: Sat Jan 22, 2005 5:41 pm    Post subject: Reply with quote

xfce zdecydowane nie jest dla mnie...
cały czas narzekałem na wygląd linuksów podobnych do windowsa i dlatego właśnie nie korzystałem z kde czy gnome...
zainstalowałem xfce 4.2 no i nic się w moim podejsciu do tego typu wmów się nie zmieniło
zostawię go dla dziewczyny, bo mam zamiar przekonać ją do linuksa a ja tymczasem pozostanę wierny mojemu Fluxbox'owi.

Tak czy inaczej żadnych problemów ani z przymulaniem, ani z wyglądem nie miałem podczas odpalonych transset i xcompmgr.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want
Back to top
View user's profile Send private message
jey
Apprentice
Apprentice


Joined: 18 Oct 2004
Posts: 259
Location: Poland/Scotland

PostPosted: Sun Jan 23, 2005 12:39 pm    Post subject: Reply with quote

a u mnie wystepuje dziwny problem. Po okolo 30 min (nie mierzylem wiec nie jestem pewien) nastepuje automatyczny logout. Oczywiscie dzieje sie tak gdy w zaden sposob nie korzystam ze srodowiska np ogladam film itp...

Uzywam xdm (gdm) i xfce 4.2, sprawdzalem w ustawieniach gdm'a i xfce4 ale nie moge tego znalezc.
Back to top
View user's profile Send private message
sofcik
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 20 Mar 2004
Posts: 99
Location: Poland, Warsaw, Ochota :]

PostPosted: Thu Jan 27, 2005 2:26 pm    Post subject: Reply with quote

Ja jestem bardzo zadowolony z nowego xfcce4 :D Prawdemówiąc używałem fvwm , ale z xfce4 wsystkie aplikacje pod GTK+ działają znacznie szybciej !! Zapewne to moja wina ze fvwm gorzej działa ( chodzi głównie o resize okien ). Na dodatek bardzo podoba mi się łatwość konfiguracji menu jak i reszty elementów xfce.
Co do Composite ..... wreszcie działa jak należy , i co najdziwniejsze działa openGL. Zaznaczam że nie używam xcompgr ani transset, a jedynie to co dało mi samo xfce, dodatkowo mrxvt z opcją -o. Działa wyśmienicie, jednoczesnie glxgears działają, nie zarejestrowałem spadku wydajnosci 3d, enemy-territory biega tak jak powinno , chociaż raz mi xorg-x11 crushed przy włączaniu ET. W tej chwili nie zamierzam zmieniać WM'a ;d.

PS. Chciałbym mieć mrxvt z polskimi znaczkami + czcionki xft, ktos umie pomóc ? :) bo nie wiem jak to zrobić. :(
_________________
SfmBE = Sorry for my Bad English :(

ThxToAllOfYouForHelpingOnTheGentooWay

GENTOO FOREVER !
Back to top
View user's profile Send private message
fallow
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 08 Jan 2004
Posts: 2208
Location: Poland

PostPosted: Thu Jan 27, 2005 2:47 pm    Post subject: Reply with quote

sofcik wrote:
PS. Chciałbym mieć mrxvt z polskimi znaczkami + czcionki xft, ktos umie pomóc ? :) bo nie wiem jak to zrobić. :(


zaloz odzielny watek z tym pytaniem , nikomu to nie przeszkodzi i na pewno nie bedzie nie mile widziane :P :)

ja takze ciesze sie z nowego xfce i narazie przy nim zostaje
do cvs wszedl juz patch na ustawianie przezroczytosci scrollem myszki , jest git - a padow mam mniej kiedy wrocilem ze staircase`a do O(1)

cheers.
_________________
"Time is a companion that goes with us on a journey. It reminds us to cherish each moment, because it will never come again. What we leave behind is not as important as how we have lived" J-L. Picard ;)
Back to top
View user's profile Send private message
Gogiel
Guru
Guru


Joined: 11 Nov 2004
Posts: 347

PostPosted: Thu Jan 27, 2005 7:32 pm    Post subject: Reply with quote

IMHO za duzo dodali pierdol. XFCE niedlugo przeksztalci sie w taka kobyle jak Gnome :x . Poza tym duzo dluzej sie wlacza niz poprzednik.
Back to top
View user's profile Send private message
nelchael
Retired Dev
Retired Dev


Joined: 20 Mar 2004
Posts: 1948
Location: /dev/drzewo

PostPosted: Thu Jan 27, 2005 8:04 pm    Post subject: Reply with quote

Zalezy co uruchamiasz. Tu masz na przyklad moj .xinitrc: https://forums.gentoo.org/viewtopic.php?p=2027109#2027109 - ja nie narzekam na predkosc uruchamiania sie :)
_________________
[color=gray:17697d0166]http://dev.gentoo.org/~nelchael/[/color:17697d0166]

[size=14:17697d0166]>> [b:17697d0166]Zasady na f.g.o->Polish[/b:17697d0166] <<[/size:17697d0166]
Back to top
View user's profile Send private message
ai
Apprentice
Apprentice


Joined: 21 Mar 2004
Posts: 227
Location: Poland, Krk

PostPosted: Thu Jan 27, 2005 8:52 pm    Post subject: Reply with quote

wyszlo nowe xfce4 i normalnie (sam nie wiem dlaczego) przesiadlem sie spowrotem na E i chyba zostanie tym razem na dluzej :>

Wg. mnie xfce4 mozna dosc prosto okroic i bedzie smigac dosc spoko no i wlaczac sie szybko ;]
_________________
just nothing ;)
Back to top
View user's profile Send private message
fallow
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 08 Jan 2004
Posts: 2208
Location: Poland

PostPosted: Sun Jan 30, 2005 11:51 am    Post subject: Reply with quote

patch do mouse_opacity jest juz w cvs, ale zrobione jest to tak ze regulowanie przezroczystosci dziala jesli bawi sie scrollem myszki i tryma alt , zeby wrocic do tego by moc ustawiac przezroczystosc po prostu bez trzymania alt :

patch do wersji cvs z 2005-01-30 :
http://vivid.dat.pl/xfce4/mouse_opacity-2005-01-30.diff

cheers.
_________________
"Time is a companion that goes with us on a journey. It reminds us to cherish each moment, because it will never come again. What we leave behind is not as important as how we have lived" J-L. Picard ;)
Back to top
View user's profile Send private message
Gogiel
Guru
Guru


Joined: 11 Nov 2004
Posts: 347

PostPosted: Mon Jan 31, 2005 6:07 pm    Post subject: Reply with quote

ai wrote:
Wg. mnie xfce4 mozna dosc prosto okroic i bedzie smigac dosc spoko no i wlaczac sie szybko ;]

No to moglbys sie podzielic z nami ta informacja :)
Back to top
View user's profile Send private message
nelchael
Retired Dev
Retired Dev


Joined: 20 Mar 2004
Posts: 1948
Location: /dev/drzewo

PostPosted: Mon Jan 31, 2005 7:17 pm    Post subject: Reply with quote

Gogiel wrote:
ai wrote:
Wg. mnie xfce4 mozna dosc prosto okroic i bedzie smigac dosc spoko no i wlaczac sie szybko ;]

No to moglbys sie podzielic z nami ta informacja :)

Np. tak: http://fatcat.ftj.agh.edu.pl/~nelchael/.xinitrc
_________________
[color=gray:17697d0166]http://dev.gentoo.org/~nelchael/[/color:17697d0166]

[size=14:17697d0166]>> [b:17697d0166]Zasady na f.g.o->Polish[/b:17697d0166] <<[/size:17697d0166]
Back to top
View user's profile Send private message
Gogiel
Guru
Guru


Joined: 11 Nov 2004
Posts: 347

PostPosted: Tue Feb 01, 2005 7:52 am    Post subject: Reply with quote

nelchael wrote:
Gogiel wrote:
ai wrote:
Wg. mnie xfce4 mozna dosc prosto okroic i bedzie smigac dosc spoko no i wlaczac sie szybko ;]

No to moglbys sie podzielic z nami ta informacja :)

Np. tak: http://fatcat.ftj.agh.edu.pl/~nelchael/.xinitrc

To raczej nic nie daje. Chodzilo mi raczej o edycje kodu zrodlowego i wywaleniu niepotrzebnych pierdo (np: z konfiguracji apletu Sound, Display, Printing System itp.)
Back to top
View user's profile Send private message
Black_hole
Apprentice
Apprentice


Joined: 01 Aug 2004
Posts: 163
Location: Mikolów, Poland

PostPosted: Wed Feb 02, 2005 8:07 am    Post subject: Reply with quote

Chyba nie warto zakładać nowego wątku, więc...

U mnie jest tak, że po przejściu z konsoli na Xorg (przez CTRL+ALT+F7), zanim zawartość okienek się wyświetli, mija jakieś 2s :roll: Czy spotkaliście się z czymś takim :?:
_________________
Ściskam prawicę...
Jacek
Back to top
View user's profile Send private message
nelchael
Retired Dev
Retired Dev


Joined: 20 Mar 2004
Posts: 1948
Location: /dev/drzewo

PostPosted: Wed Feb 02, 2005 10:37 am    Post subject: Reply with quote

Tak, mam to samo na laptopie i na drugim kompie - oba Radeony - moze to przez to?
_________________
[color=gray:17697d0166]http://dev.gentoo.org/~nelchael/[/color:17697d0166]

[size=14:17697d0166]>> [b:17697d0166]Zasady na f.g.o->Polish[/b:17697d0166] <<[/size:17697d0166]
Back to top
View user's profile Send private message
waluigi
n00b
n00b


Joined: 26 Jan 2005
Posts: 44

PostPosted: Thu Feb 03, 2005 4:37 pm    Post subject: Reply with quote

a jak zmodyfikowac rc.conf , żeby się xfce odpalało po wydaniu startx.
Back to top
View user's profile Send private message
nelchael
Retired Dev
Retired Dev


Joined: 20 Mar 2004
Posts: 1948
Location: /dev/drzewo

PostPosted: Thu Feb 03, 2005 4:49 pm    Post subject: Reply with quote

wpisz startxfce4 do ~/.xinitrc
_________________
[color=gray:17697d0166]http://dev.gentoo.org/~nelchael/[/color:17697d0166]

[size=14:17697d0166]>> [b:17697d0166]Zasady na f.g.o->Polish[/b:17697d0166] <<[/size:17697d0166]
Back to top
View user's profile Send private message
mdk
Apprentice
Apprentice


Joined: 30 Sep 2004
Posts: 243
Location: Warsaw / Poland

PostPosted: Thu Feb 03, 2005 4:59 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:

U mnie jest tak, że po przejściu z konsoli na Xorg (przez CTRL+ALT+F7), zanim zawartość okienek się wyświetli, mija jakieś 2s spotkaliście się z czymś takim Question


Ta... u mnie podobnie. Może nie 2s, ale 1.5s na pewno ;) Przez tą krótką chwilkę widzę na ekranie jakieś "śmieci" (jakby nie do końca narysowane okna). Sterowniki nvidia 6629. W sumie cieszę się, że w ogóle działa. Wczesniej przy przechodzeniu Konsola -> X'y co pewien czas wszystko się sypało.
_________________
Michael Dominic K.
www.mdk.org.pl
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum