Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[SOLVED][NFS] Nie można zmienić właściciela
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Piecia
Guru
Guru


Joined: 12 Nov 2004
Posts: 447
Location: znienacka

PostPosted: Sat Feb 26, 2005 4:41 pm    Post subject: [SOLVED][NFS] Nie można zmienić właściciela Reply with quote

Witam
DISTDIR mam ustawione na /linux/distfiles który jest podmontowany przez nfs z opcjami hard,intr,[rw]size=8192 do katalogu (na moim serwerze) /linux/ftp [rw]. W nim są twarde dowiazania do wszsytkich źródeł z innego katalogu, tak z grubsza.

Problem tkwi w tym że przy tworzeniu/kopiowaniu plików/katalogów zmieniany jest właściciel i grupa na wartość 4294967294. W sumie to dokładnie przy kopiowaniu dostaję komunikat że nie można zmienić właściciela i stąd ta powyższa wartość.

Przez to nie mogę używać emerge, który po prostu się zatrzymuje. ID użytkowników root,portage na obu komputerach są takie same. A na obu komputerach mam gentoo.

nfs ver. 1.0.6-r6
ps.Dlaczego kazde montowanie nfs trwa 1m45s (siec 2 komputerow)


Last edited by Piecia on Tue Mar 01, 2005 6:45 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Piecia
Guru
Guru


Joined: 12 Nov 2004
Posts: 447
Location: znienacka

PostPosted: Tue Mar 01, 2005 6:44 pm    Post subject: Reply with quote

Na początku doczytałem się że potrzebne będzie NIS, no i zacząłem czytać. Okazało się że wystarczy w pliku exports do opcji dodać no_root_squash i zaczęło normalnie działać.
Bynajmiej NIS bardzo mi się spodobał ale zastanawia mnie tylko jedno, chcę żeby NIS był tylko w sieci lokalnej dlatego zastanawia mnie dlaczego po wydaniu komendy:
Code:

#/usr/lib/yp/ypinit -m
....
next host to add: mój_host_publiczny
next host to add: 192.168.0.1

od razu widzę swój host od strony publicznej?

ps.Na dzień dzisiejszy jak jest z NIS+? Warto się za niego zabierać, czy lepiej pozostać z NIS?
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum