Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
nvsound czy Alsa? Cisza w KDE
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dlucik@go2.pl
n00b
n00b


Joined: 07 Mar 2005
Posts: 44

PostPosted: Thu Mar 24, 2005 1:35 am    Post subject: nvsound czy Alsa? Cisza w KDE Reply with quote

No wiec na poszątku mialem alse wkąpilowaną w jadro ale w wszystko dzialalo ale w KDE nic, cisza, Potem zainstalowalem alse z portage przy pomocy How-to, to samo. Teraz zainstalowalem stery Nvidi i tez nie mam dzwieku w KDE. Pozatym chcialbym jednoczesnie sluchać muzyki i grać w grę, niestety wywala ze /dev/dsp jest zajete. Wyczytalem w innych watkach ze stery nvidi mają hardwerowy mixer wiec powinno to dzialać!!! Pisal tez tam ktos ze lepiej skorzystac ze sterow nvidi bo na alsie karta staje sie zwyklym AC`97. I ze w tym przypadku lepiej skorzystać z OSS. No tak ale jak zrobić dzwiek w kde i zeby mozna wiecej programów naraz mieć uruchomione ?

Czytalem tez zagraniczne fora i choć kuleję z angielskim to wyczytalem ze wszyscy tam mieli problemy z tym KDE ale nie znalazlem rozwiazania, moze znalazlem (ale po angielsku nie kumam)
Back to top
View user's profile Send private message
Raku
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 28 Feb 2004
Posts: 2374
Location: Poland

PostPosted: Thu Mar 24, 2005 8:05 am    Post subject: Reply with quote

zapewne chodzi ci o dżwięki systemowe w kde? (typu uruchamianie sesji, czyszczenie kosza, itp.)
jedyne rozwiązanie jakie ja znalazłem, to instalacja i konfiguracja arts. Ale może jest jakiś inny sposób, z pominięciem arts?
_________________
raku

Powered by Archlinux ;-)
Back to top
View user's profile Send private message
Zwierzak
Veteran
Veteran


Joined: 19 Sep 2003
Posts: 1012
Location: /dev/null

PostPosted: Thu Mar 24, 2005 9:36 am    Post subject: Reply with quote

Właśnie jedynym sposbem w KDE jet zabawa z arts, innaczyej chyba dzwieku sie nie uruchomi pomimo kompilacji z alsa.
Na kilka zrodle dzwieku znam tylko odpowiedz w ALSA, konfigurujesz sobie dmix a potem wszystko co kozyszta z oss uruchamias poprzez
Code:
aoss polecenie

wszystkie gry uruchamiaja sie jak marzenie. Jezeli jest to wine to zmieniasz tylko sterowniki dzwieku w confogu
Back to top
View user's profile Send private message
dlucik@go2.pl
n00b
n00b


Joined: 07 Mar 2005
Posts: 44

PostPosted: Thu Mar 24, 2005 11:16 am    Post subject: Reply with quote

No ja tez mialem przez alse i konfigurowalem ja wedlug how-to. Jak wpsywalem aoss i nazwa programy tu wywalalo blad ze brakuje biblioteki ale zmienilem w pliku sciezke i bylo ok. Moze oczyms zapomnialem? Nie pisalo nic w how-to zeby instalowac arts choć mialem to zainstalowane ale moze tego nie skonfigurowalem?
Back to top
View user's profile Send private message
wuja
Guru
Guru


Joined: 16 Jan 2005
Posts: 323
Location: Szczecin

PostPosted: Thu Mar 24, 2005 7:48 pm    Post subject: Reply with quote

Zwierzak wrote:
Właśnie jedynym sposbem w KDE jet zabawa z arts, innaczyej chyba dzwieku sie nie uruchomi pomimo kompilacji z alsa.
Na kilka zrodle dzwieku znam tylko odpowiedz w ALSA, konfigurujesz sobie dmix ....

Chyba sam sobie przeczysz.
Można przecież wyłączyć arts i po skonfigurowaniu dmix chodzą jednocześnie wszystkie dźwięki: xmms, mplayer, kadu i gry. Jedyne co nie chciało się wpasować w tą orkiestrę to Skype 8O i tylko dlatego włączyłem arts :?.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum