Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
OTW i JPII
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

Goto page 1, 2, 3  Next  
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
blazeu
Apprentice
Apprentice


Joined: 02 Feb 2005
Posts: 159
Location: Cracow, Poland

PostPosted: Sun Apr 03, 2005 5:22 pm    Post subject: Reply with quote

Ja juz swoje napisalem w temacie "JPII is in gravely condition". Ledwo sie wczoraj i przedwczoraj powstrzymywalem od napisanie czegos bardzo brzydkiego i wulgarnego cokehabitowi i innym, takim jak on. Ale chyba nie pasowaloby to do tematu, w ktorym mialbym to napisac. Przykro mi ze taki facet wypowiada sie na forum. Uwaza sie za wyksztalconego, a nie zna podstawowych faktów z dziejow jego kraju. Tak sie zlozylo ze przez swieta przeczytalem "Sprawe Honoru" a "Dywizjon 303" czytalem pare razy. Jestem dumny z tego co zrobili piloci w tamtym czasie. Podawalem mu tez linki do stron z dziełami i zyciem JPII, ale widac nie chcialo mu sie klikac. Szkoda, wielka szkoda. Widac sa na tym swiecie ludzie, ktorzy za nic maja sobie to co inni mysla. A o tych ktorzy obrazali papierza nie chce sie nawet wypowiadac. Powtorze to jeszcze raz: nie jestem czlowiekiem wierzacym, ale uwazam ze naszemu wielkiemu rodakowi nalezy sie ogromny szacunek. Tym wiekszy, ze walczyl ze swoja choroba do konca.
_________________
Przeczytanie manuala: 5-10minut
Zadanie kolejnego bzdurnego pytania na forum: 0.5 minuty
Status idioty wsrod forumowiczow: bezcenny
Tako rzecze ja: kapral rezerwy :)
Back to top
View user's profile Send private message
numerodix
l33t
l33t


Joined: 18 Jul 2002
Posts: 743
Location: nl.eu

PostPosted: Sun Apr 03, 2005 5:39 pm    Post subject: Reply with quote

Panowie (i panie?).. po prostu nie warto wdawac sie w sprzeczki z ludzmi ktorzy twierdza z cala stanowczoscia ze wiedza wszystko i nic wiecej do szczescia im nie potrzeba. Niemalo jest takich [mlodszych] ktorzy stawiaja prowokacje jako wyzwanie i tylko czekaja na silne reakcje ze srodowiska. Niestety, trudno cos w tym zmienic, bo zeby kogos przekonac musi najpierw sie dac przekonac. Delikwent z czasem moze zmadrzeje, a moze nie. Tak juz jest.

fallow wrote:
Ja nie jestem dobry katolikiem , nie jestem przekonany do instytucji kosciala , ale jako czlowiek Papiez jest dla mnie wielkim autorytetem , wzorem i symbolem


A ja dopisuje sie do tego.
_________________
undvd - ripping dvds should be as simple as unzip
Back to top
View user's profile Send private message
Poe
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 2155
Location: Mysłowice/Lublin, Poland

PostPosted: Sun Apr 03, 2005 5:46 pm    Post subject: Reply with quote

nie czytałem wątku o którym mówicie, ze sie wypowiadali tak a nie inaczej i nie mam zamaru, po prostu dosc jest takich ludzi, co 'wiedzą' wszystko i rzygac mi sie chce na ich mysl....
Quote:

Nie sprzeczaj sie z debilem, bo najpierw sprowadzi Cię do jego poziomu a potem pokona doświadczeniem

tak mozna zsumowac, to o czym mówicie..
_________________
Hardware:HP Pavilion DV6875SE[C2DT5550@1.83GHz_3GB-DDR2_320GB-SATA_GF8400GS]
http://popularcoffee.blogspot.com - Popkulturowa Kawa
RLU#342333
Back to top
View user's profile Send private message
totencham
Apprentice
Apprentice


Joined: 05 Dec 2004
Posts: 299
Location: Szczecin, Poland

PostPosted: Sun Apr 03, 2005 5:54 pm    Post subject: Reply with quote

No cóż, niektórzy mają swoje łby tak mocno zakute w najtwardszy metal, a klapki wtopione w oczy, że pozostaje mieć tylko nadzieję, że kiedyś zrozumieją, jakimi byli frajerami.
_________________
http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Index
cd /usr/src/linux && egrep -ir "( fuck)|( shit)" *
Linux registered user #376896
Back to top
View user's profile Send private message
ai
Apprentice
Apprentice


Joined: 21 Mar 2004
Posts: 227
Location: Poland, Krk

PostPosted: Sun Apr 03, 2005 6:18 pm    Post subject: Reply with quote

https://forums.gentoo.org/viewtopic-t-318020-start-50.html -> a to skur*ysyn.
Tak przeczytalem ten jechany watek w otw i dochodze do wniosku, ze ludzie o radykalnie ateistycznych i wolnosciowych pogladach (e.g. OTW stuff) nie maja za grosz moralnosci i jakiegos poczucia co wolno mowic, a co powinni zachowac dla siebie. Nie wiem, jest to moja pierwsza refleksja, ktora ujzala swiatlo dzienne, jesli chodzi o wczorajsze zdazenie ale zdaje mi sie, ze takich ludzi trzeba nauczyc szacunku. Sam wolalbym od gry slownej polamac im szczeki (wierzcie mi, ze mnie na to stac - i fizycznie i moralnie) ale chwala Wam za to, ze podjeliscie dyskusje w watku na OTW.


poz. ai

[*]
_________________
just nothing ;)
Back to top
View user's profile Send private message
nelchael
Retired Dev
Retired Dev


Joined: 20 Mar 2004
Posts: 1948
Location: /dev/drzewo

PostPosted: Sun Apr 03, 2005 6:30 pm    Post subject: Reply with quote

Tak jak zapowiedzialem - tamten watek sluzy do czegos innego. Flamy na OTW *tylko tutaj*.
_________________
[color=gray:17697d0166]http://dev.gentoo.org/~nelchael/[/color:17697d0166]

[size=14:17697d0166]>> [b:17697d0166]Zasady na f.g.o->Polish[/b:17697d0166] <<[/size:17697d0166]
Back to top
View user's profile Send private message
Poe
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 2155
Location: Mysłowice/Lublin, Poland

PostPosted: Sun Apr 03, 2005 6:52 pm    Post subject: Reply with quote

ai wrote:
(wierzcie mi, ze mnie na to stac - i fizycznie i moralnie)

:] wiem
co do OTW, jasne, zdarza mi sie pisac tam w niektórych wątkach, troszke wiecej przeglądam niz pisze i jak czytam niektóre wypowiedzi, to szczęka opada, ze ludzie potrafią byc tak denni, przyzemni, ociemnieni i poterpani... juz nie chodzi mi o jakies wysmiewanie czy cos, tylko np o tematy, które tam zakładają. to jest po prostu żałosne...
_________________
Hardware:HP Pavilion DV6875SE[C2DT5550@1.83GHz_3GB-DDR2_320GB-SATA_GF8400GS]
http://popularcoffee.blogspot.com - Popkulturowa Kawa
RLU#342333
Back to top
View user's profile Send private message
sir_skiner
Apprentice
Apprentice


Joined: 03 Mar 2004
Posts: 282
Location: Poland

PostPosted: Sun Apr 03, 2005 6:58 pm    Post subject: Reply with quote

wiecie, wczoraj tam weszlem nawet cos napisalem, ale po co? to mali ludzie sa... zagniewani i zwyczajnie glupi, trudno czegos od nich wymagac. pozatym, aby zrozumiec fenomen Karola Wojtyly trzeba znac historie i miec wrazliwosc ktorej tym dzieciom plastiku i postmodernistycznego belkotu zwyczajnie brak... my, wierzacy czy nie, mamy ja i cieszmy sie tym :wink:
_________________
sir_skiner
GentooLinux - thinking best ;)
Back to top
View user's profile Send private message
quat
Guru
Guru


Joined: 18 Sep 2004
Posts: 316

PostPosted: Sun Apr 03, 2005 7:25 pm    Post subject: Reply with quote

czytalem od poczatku wspomniany watek na OTW i jedno co moge napisac to sa po prostu ludzie bardzo mlodzi ktorzy nie maja jeszcze doswiadczenia zyciowego i mysla ze wszystko im wolno bo tak chca. tato i mama zawsze im we wszystkim pomagali i mysla ze w zyciu juz tak bedzie ze inni beda skakac dookola.

no coz. kopa w tylek dostana. to tylko kwestia czasu. im wyzej w "swoim swiecie wejda" z tym wiekszym hukiem spadna.

a w ogole to co to sa tam za moderatorzy. nie mowie tu o naszych (nelachael, muchar , arsen, troll) bo oni moga zaprotestowac (i zdaje sie to zrobili) ale jak taki za przeroszeniem ciolek (np. cokehabit) po niesamowicie obrazliwych postach nie dostaje bana to tam sa dupy nie moderatorzy. no chyba ze im to na reke.

najlepsze ze ci sami ludzie obrazaja wielu i ... NIC. jest nawet watek na temat tego homonida cokehabita a moderatorzy w dalszym ciagu nie reaguja, uwazaja ze jest ok.

nie jestem zwolennikiem cenzury ale to co czasem czytuje na OTW chyba zakrawa o znieslawienie i nie ma zwiazku z wolnoscia slowa.

mam nadzieje ze protest polskich modow w tej sprawie dojdzie do gory, a ta odpowiednio zareaguje.

pozdrawiam

ps. smutne ze niektorzy developerzy gentoo rowniez naleza do grupy "oszolomow". grzewho tak trzymaj !
_________________
a mind is like a parachute, it's better when it's open
Back to top
View user's profile Send private message
arsen
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 10 Apr 2004
Posts: 1803
Location: Tychy, Poland

PostPosted: Sun Apr 03, 2005 7:31 pm    Post subject: Reply with quote

bana oni nie dostali z jednego (dla mnie debilnego) powodu, w OTW możesz pisać co chcesz, obrażając każdą postać itd. pod jednym warunkiem, jeśli obrazisz kogoś w tym wątku np. przedmówce to dostajesz bana. Dla mnie to jest chore, OTW dla mnie może w ogóle nie istnieć, to forum gentoo, takie OTW obniża tylko poziom tego forum.
Back to top
View user's profile Send private message
qdlacz
n00b
n00b


Joined: 04 Jan 2005
Posts: 63
Location: Poland Białystok

PostPosted: Sun Apr 03, 2005 7:32 pm    Post subject: Reply with quote

numerodix wrote:
Panowie (i panie?).. po prostu nie warto wdawac sie w sprzeczki z ludzmi ktorzy twierdza z cala stanowczoscia ze wiedza wszystko i nic wiecej do szczescia im nie potrzeba. Niemalo jest takich [mlodszych] ktorzy stawiaja prowokacje jako wyzwanie i tylko czekaja na silne reakcje ze srodowiska. Niestety, trudno cos w tym zmienic, bo zeby kogos przekonac musi najpierw sie dac przekonac. Delikwent z czasem moze zmadrzeje, a moze nie. Tak juz jest.

fallow wrote:
Ja nie jestem dobry katolikiem , nie jestem przekonany do instytucji kosciala , ale jako czlowiek Papiez jest dla mnie wielkim autorytetem , wzorem i symbolem


A ja dopisuje sie do tego.


Ja nie jestem Katolikiem, ale jestem Polakiem i tak samo podpisuje sie pod tym.
Back to top
View user's profile Send private message
Peter15
n00b
n00b


Joined: 30 Jan 2005
Posts: 67
Location: POLAND

PostPosted: Sun Apr 03, 2005 7:43 pm    Post subject: Reply with quote

Nie rozumiem też trochę co ma forum systemu komputerowego Gentoo Linux wspólnego z wierzeniami każdego tu z osobna. W Polsce większość ludzi podaje się za Katolików, gdzie indziej za ateistów, jeszcze gdzie indziej za muzułmanów.
Quote:
Nie sprzeczaj sie z debilem, bo najpierw sprowadzi Cię do jego poziomu a potem pokona doświadczeniem

Że ktoś ma innego poglądy nie znaczy, że jest debilem .... , że cieszy się z śmierci kogoś kogo sie nie zna - tak. Moim skromnym zdaniem Papież Jan Paweł II był najlepszy papieżem jakiego mogli mieć katolicy. Po nim przyjdzie następny. Jaki będzie nie wiadomo.

Quote:
Wouldn't have locked because:
1.) People were disagreeing with other's opinions - everyone is allowed to have an opinion.
2.) People were bad mouthing the pope.

Popieram. Zamknięcie tego tematu było najlepszym rozwiązaniem
Back to top
View user's profile Send private message
zieloo
Veteran
Veteran


Joined: 28 Mar 2004
Posts: 1337

PostPosted: Sun Apr 03, 2005 7:50 pm    Post subject: Reply with quote

Peter15 wrote:
Nie rozumiem też trochę co ma forum systemu komputerowego Gentoo Linux wspólnego z wierzeniami każdego tu z osobna. W Polsce większość ludzi podaje się za Katolików, gdzie indziej za ateistów, jeszcze gdzie indziej za muzułmanów.
Quote:
Nie sprzeczaj sie z debilem, bo najpierw sprowadzi Cię do jego poziomu a potem pokona doświadczeniem

Że ktoś ma innego poglądy nie znaczy, że jest debilem .... , że cieszy się z śmierci kogoś kogo sie nie zna - tak. Moim skromnym zdaniem Papież Jan Paweł II był najlepszy papieżem jakiego mogli mieć katolicy. Po nim przyjdzie następny. Jaki będzie nie wiadomo.

Quote:
Wouldn't have locked because:
1.) People were disagreeing with other's opinions - everyone is allowed to have an opinion.
2.) People were bad mouthing the pope.

Popieram. Zamknięcie tego tematu było najlepszym rozwiązaniem


Lepszym byłoby jego usunięcie...
Back to top
View user's profile Send private message
Peter15
n00b
n00b


Joined: 30 Jan 2005
Posts: 67
Location: POLAND

PostPosted: Sun Apr 03, 2005 7:53 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
Lepszym byłoby jego usunięcie...

Fakt.
Back to top
View user's profile Send private message
JarekG
Apprentice
Apprentice


Joined: 26 Jan 2005
Posts: 160
Location: Poland | Birmingham [UK]

PostPosted: Sun Apr 03, 2005 7:54 pm    Post subject: Reply with quote

Moze dostane za to banana, moze mnie ktos za to zastrzeli,
[edit arsen]
ciach
[/edit]
sorry, gosc mnie zagotowal.

Jeszcze wracajac do angoli...
[edit arsen]
ciach
[/edit]

Alleluja!
_________________
Pozdrawiam
Jarosław Grząbel
HERE I AM
Back to top
View user's profile Send private message
zieloo
Veteran
Veteran


Joined: 28 Mar 2004
Posts: 1337

PostPosted: Sun Apr 03, 2005 8:02 pm    Post subject: Reply with quote

arsen wrote:
bana oni nie dostali z jednego (dla mnie debilnego) powodu, w OTW możesz pisać co chcesz, obrażając każdą postać itd. pod jednym warunkiem, jeśli obrazisz kogoś w tym wątku np. przedmówce to dostajesz bana. Dla mnie to jest chore, OTW dla mnie może w ogóle nie istnieć, to forum gentoo, takie OTW obniża tylko poziom tego forum.


Czy za obrażanie, że tak powiem, podmiotu rozmowy tez się dostaje bana?

I zgadzam się, że jest to forum Gentowe, robić z niego on3t to już mała przesada:twisted: .
Back to top
View user's profile Send private message
arsen
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 10 Apr 2004
Posts: 1803
Location: Tychy, Poland

PostPosted: Sun Apr 03, 2005 8:04 pm    Post subject: Reply with quote

zieloo wrote:
arsen wrote:
bana oni nie dostali z jednego (dla mnie debilnego) powodu, w OTW możesz pisać co chcesz, obrażając każdą postać itd. pod jednym warunkiem, jeśli obrazisz kogoś w tym wątku np. przedmówce to dostajesz bana. Dla mnie to jest chore, OTW dla mnie może w ogóle nie istnieć, to forum gentoo, takie OTW obniża tylko poziom tego forum.


Czy za obrażanie, że tak powiem, podmiotu rozmowy tez się dostaje bana?

I zgadzam się, że jest to forum Gentowe, robić z niego on3t to już mała przesada:twisted: .

"podmiot" rozmowy jak to ujołeś można obrażać, traktowane jest to jako twoje prywatne zdanie zgodne z OTW, dlatego to jest głupie.


Last edited by arsen on Sun Apr 03, 2005 8:06 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
JarekG
Apprentice
Apprentice


Joined: 26 Jan 2005
Posts: 160
Location: Poland | Birmingham [UK]

PostPosted: Sun Apr 03, 2005 8:05 pm    Post subject: Reply with quote

arsen wrote:
to forum gentoo, takie OTW obniża tylko poziom tego forum.

Mysmy nie zaczeli, ale swojego trzeba bronic. Takie jest moje zdanie. To co ten koels napisal to moim zdaniem jest bezposredni strzal w pysk dla wszystkich Polakow jak i katolikow. Ja jestem w stanie sie obrazic na tamtego goscia i strzelic focha ;).
_________________
Pozdrawiam
Jarosław Grząbel
HERE I AM
Back to top
View user's profile Send private message
arsen
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 10 Apr 2004
Posts: 1803
Location: Tychy, Poland

PostPosted: Sun Apr 03, 2005 8:12 pm    Post subject: Reply with quote

JarekG wrote:

Moze dostane za to banana, moze mnie ktos za to zastrzeli,
[edit arsen]
ciach
[/edit]
sorry, gosc mnie zagotowal.

Jeszcze wracajac do angoli...
[edit arsen]
ciach
[/edit]
Alleluja!

temat drażliwy, twojego posta jednak nie usuwałem żebyś go nie ponowil, nie chce wyciągąc do twojej osoby konsekwencji bo wiadomo jak temat wzbudza emocje, ale troche taktu !


Last edited by arsen on Sun Apr 03, 2005 8:42 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
ai
Apprentice
Apprentice


Joined: 21 Mar 2004
Posts: 227
Location: Poland, Krk

PostPosted: Sun Apr 03, 2005 8:12 pm    Post subject: Reply with quote

co sie bedziemy obrazac, pokazmy mu dlaczego u nas mecze pilki noznej rozgrywaja sie poza stadionem [;
_________________
just nothing ;)
Back to top
View user's profile Send private message
zieloo
Veteran
Veteran


Joined: 28 Mar 2004
Posts: 1337

PostPosted: Sun Apr 03, 2005 8:15 pm    Post subject: Reply with quote

JarekG wrote:
arsen wrote:
to forum gentoo, takie OTW obniża tylko poziom tego forum.

Mysmy nie zaczeli, ale swojego trzeba bronic. Takie jest moje zdanie. To co ten koels napisal to moim zdaniem jest bezposredni strzal w pysk dla wszystkich Polakow jak i katolikow. Ja jestem w stanie sie obrazic na tamtego goscia i strzelic focha ;).


To pierwszy przypadek 'strzelania w pysk Polakom', ale zgadzam się, że jego opinia jest dosyć kontrowersyjna.
Back to top
View user's profile Send private message
fallow
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 08 Jan 2004
Posts: 2208
Location: Poland

PostPosted: Sun Apr 03, 2005 8:42 pm    Post subject: Reply with quote

JarekG wrote:

Mysmy nie zaczeli, ale swojego trzeba bronic..


Robimy to na forum moderatorow , zaczela sie dyskusja , zaczynaja leciec coraz mocniejsze argumenty jednak wiecie co , w pewnym momencie pomyslalem co chcilalby abysmy zrobili z tym JP II . i wymyslilem to :
fallow wrote:


Dead is a final border of life on earth for everybody. I hope that somebody will be maturest before will surpass this border. I wish a understanding of mature for they.


And OK , please stop fighting here. This is not good moment for this and not good position.
A good thing that we can do is not fight against them but show them our tolerance for they or even the forgiving. This is a only way we can show something to un-matured people


taka postawa mozna pokazac wiecej niz dac sie wciagac w wir walki i znizac sie do ich poziomu.

walka , krucjaty etc. ? lepiej przyjac postawe "prawdziwego katolika" niz wytaczac kolejne armaty.
cheers.
_________________
"Time is a companion that goes with us on a journey. It reminds us to cherish each moment, because it will never come again. What we leave behind is not as important as how we have lived" J-L. Picard ;)
Back to top
View user's profile Send private message
totencham
Apprentice
Apprentice


Joined: 05 Dec 2004
Posts: 299
Location: Szczecin, Poland

PostPosted: Sun Apr 03, 2005 8:49 pm    Post subject: Reply with quote

nelchael wrote:
Tak jak zapowiedzialem - tamten watek sluzy do czegos innego. Flamy na OTW *tylko tutaj*.

Brawa dla moderatora! Zrobiłeś to, co powinien zrobić moderator odpowiedzialny za OTW, bluzgi na tamtych [powiedzmy, że za przeproszeniem] cepów nie powinny znajdować się w tak wymownym wątku.
sir_skiner wrote:
wiecie, wczoraj tam weszlem nawet cos napisalem, ale po co? to mali ludzie sa... zagniewani i zwyczajnie glupi, trudno czegos od nich wymagac. pozatym, aby zrozumiec fenomen Karola Wojtyly trzeba znac historie i miec wrazliwosc ktorej tym dzieciom plastiku i postmodernistycznego belkotu zwyczajnie brak... my, wierzacy czy nie, mamy ja i cieszmy sie tym :wink:

quat wrote:
czytalem od poczatku wspomniany watek na OTW i jedno co moge napisac to sa po prostu ludzie bardzo mlodzi ktorzy nie maja jeszcze doswiadczenia zyciowego i mysla ze wszystko im wolno bo tak chca. tato i mama zawsze im we wszystkim pomagali i mysla ze w zyciu juz tak bedzie ze inni beda skakac dookola.

Jestem ciekawy ilu z tamtych ludzi ma więcej niż 14 lat, oczywiście z całym szacunkiem dla osób poniżej 14 lat. Swojim brakiem wyobraźni i przede wszystkim brakiem współczucia ranią innych, jak mało kto. Takie głupoty, mimo że teoretycznie należałoby je olać, naprawdę bolą. Mnie aż trzęsło, gdy czytałem tamten temat.
_________________
http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Index
cd /usr/src/linux && egrep -ir "( fuck)|( shit)" *
Linux registered user #376896
Back to top
View user's profile Send private message
numerodix
l33t
l33t


Joined: 18 Jul 2002
Posts: 743
Location: nl.eu

PostPosted: Sun Apr 03, 2005 8:49 pm    Post subject: Reply with quote

fallow wrote:

walka , krucjaty etc. ? lepiej przyjac postawe "prawdziwego katolika" niz wytaczac kolejne armaty.
cheers.


oby tak dalej...

ai wrote:
co sie bedziemy obrazac, pokazmy mu dlaczego u nas mecze pilki noznej rozgrywaja sie poza stadionem [;


a nie tak.. :roll:
_________________
undvd - ripping dvds should be as simple as unzip
Back to top
View user's profile Send private message
ai
Apprentice
Apprentice


Joined: 21 Mar 2004
Posts: 227
Location: Poland, Krk

PostPosted: Sun Apr 03, 2005 8:52 pm    Post subject: Reply with quote

wiesz co, boje sie, iz wiekszosc ludzi, ktora sie tam wypowiadala, a zwlaszcza wypowiadala ekhm.. nietolerancyjnie itp. ma duzo ponad 14 lat.

numerodix : moze i mnie ponioslo. Jednakze nie wyobrazam sobie, ze w rozmowie na zywo gdyby czlowiek zaczal mi tak bluzgac, zachowalbym sie inaczej.
_________________
just nothing ;)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum