Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[OT] jaki notebook? AMD Turion VS Intel Sonoma
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

Goto page 1, 2, 3  Next  
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
joker
l33t
l33t


Joined: 03 May 2003
Posts: 681
Location: www

PostPosted: Sat Jul 09, 2005 2:08 pm    Post subject: [OT] jaki notebook? AMD Turion VS Intel Sonoma Reply with quote

planuje po wakacjach kupic laptopa i potrzebowalbym rad a propo gentoo, czego unikac, z jakimi gentoo radzi sobie najlepiej i takie tam :)
pamietam ze w niektorych dzwiekowa karta nie dziala pod linuxem i tego typu rzeczy, a chcialbym tego uniknac.

najbardziej by mnie interesowaly notebooki z oferty Acer i Fujitsu-Siemens. podzielcie sie uwagami.

elo

ps. ide wlasnie zarabiac na tego laptopa na zmywak :) (nie ma to jak wakacje z funtami) :)
_________________
http://amarok.org.pl | http://koffice.org.pl | http://kde.org.pl


Last edited by joker on Fri Aug 19, 2005 2:36 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
danj_75
n00b
n00b


Joined: 26 Dec 2004
Posts: 51

PostPosted: Sat Jul 09, 2005 8:42 pm    Post subject: Reply with quote

Skoro interesuje cie Acer, to ja moge polecic model Aspire 13xx (ja swojego 1362LMi kupilem w pazdzierniku 2004r wiec teraz pewnie jakies kolejne wersje juz sa).
Cenowo jest to raczej tansza oferta, ale ja swojemu nie moge niczego zarzucic, za 3800zł dostałem:
nvidie fx 5200
15''XGA LCD
semprona 2800+
60BG HDD
nagrywarke DVD +/-
wifi
512MB ramu.

Wszystko pieknie smiga pod Gentoo, jedynie z touchpadem mialem na poczatku problemy(gubil synch., przeskakiwal dziwnie) ale 'i8042.nomux' rozwiazalo sprawe definitywnie, teraz juz wszystko "gra i buczy".

Jak bym sie mial czegos czepiac to wentylatorka z wlotem z przodu miedzy klawiatura a lcd, czasem jak go ostro katuje to troszke chuczy ;) no i bateria dluzej niz 2:40 nie pociagnie:( .
Gdybys potrzebowal informacji na temat tego modelu wal smialo na priv.

pozdro
Back to top
View user's profile Send private message
ediap
n00b
n00b


Joined: 08 Oct 2003
Posts: 31
Location: Poland

PostPosted: Sun Jul 10, 2005 9:12 pm    Post subject: Reply with quote

A ja mogę polecić Acera TravelMate z serii 4050 (mam 4052LCi):
- Intel Centrino 1,6GHz (grafika zintegrowana, WiFi)
- 40 GB HDD
- DVD/CD-RW
- 256 MB RAM
- 15" LCD 1024x768

Kupiony w styczniu za 3800zł.

Działa całkiem sprawnie. Szczególnie mnie cieszy obsługa technologii SpeedStep Centrino - na bateriach wyciągam do 5-5,5h. Oglądając film średniej długości (1h50min) zuzywa niecałe 50% baterii!!!
Wszystko co potrzebuję działa wyśmienicie pod Gentoo (nie używałem modemu, firewire i suspend to disk).
Za tą cenę to naprawdę przyjemny sprzęcik.

/ediap
Back to top
View user's profile Send private message
martin.k
Guru
Guru


Joined: 28 Nov 2004
Posts: 493
Location: Wylatowo, Polska

PostPosted: Mon Jul 11, 2005 5:43 am    Post subject: Reply with quote

Fujitsu-Siemens robi "piękne komputerki" ale miałem problemy z klawiaturą przy takim "fortepianie". Kolega też.
Klawisz space po pewnym czasie trzeba było naciskać na samym środeczku, inaczej nie załapywał.
Poza tym nic nie mam do zarzucenia.
Acer też robi fajne sprzęty (szczególnie te z AMD64 na pokładzie).
Konserwatysta powiedziałby, że jak laptop to tylko IBM, no ale można poeksperymentować.
Nie polecam "wynalazków" typu California Access, Gericom, Aristo itp.
_________________
linux-2.6.17 +ck +R4 +lockless +genetic-as +... więcej nie pamiętam :)
LRU #299256
Back to top
View user's profile Send private message
Mavik
n00b
n00b


Joined: 07 Apr 2004
Posts: 15

PostPosted: Mon Jul 11, 2005 8:04 am    Post subject: Reply with quote

Witam

Polecam IBM-a, a może raczej już nie IBM-a a Lenovo (taka ciekawostka-najlepsze laptopy pochodzą z Chin :P).

pozdro
Back to top
View user's profile Send private message
keman
Guru
Guru


Joined: 20 Mar 2005
Posts: 402
Location: Poland/Poznan

PostPosted: Mon Jul 11, 2005 8:53 am    Post subject: Reply with quote

A nie lepiej Powerbooka, albo iBooka :) :?:
Zawsze masz ppc na pokładzie, a i Gentoo smiga elegancko, zreszta tu moze niech wypowie się Troll :)
Pozdrawiam, waluigi
_________________
Collecting data is a step to wisdom, but sharing data is a step to community.
Back to top
View user's profile Send private message
joker
l33t
l33t


Joined: 03 May 2003
Posts: 681
Location: www

PostPosted: Mon Jul 11, 2005 3:29 pm    Post subject: Reply with quote

myslalem o ibooku ale to troszke chyba droga sprawa no i jeszcze to przejscie na procesory intela :) czy warto teraz interesowac sie mac'iem?

podobaja mi sie te laptopiki :) :

Siemens (999 euro):
FSC Amilo A 7640 [Turion 1800]
Mobile AMD Turion 64MT32 (1,8GHz) / 1024 MB DDR RAM / 80 GB Festplatte / 15" TFT XGA / DVD±R/RW Double Layer Brenner / WLAN 802.11b/g

Acer (1029 euro):
Acer Aspire 5020WLMi
AMD Turion ML28 1.6GHz/ 512MB/ 80GB/ Double Layer DVD±RW Dual Format Brenner/ 15.4" WXGA CrystalBrite TFT/ ATI X700 128MB/ 6-in-1 CardReader/ W-LAN

w tym pierwszym tylko grafika jakas lepsza by sie przydala i a propo grafiki mam 2 pytania:
1. jaka grafika w notebooku najlepiej sobie radzi pod linuxem?
2. czy sa takie opcje zeby w danym modelu notebooka wymienic karte graficzna?
_________________
http://amarok.org.pl | http://koffice.org.pl | http://kde.org.pl
Back to top
View user's profile Send private message
qermit
Veteran
Veteran


Joined: 02 Feb 2005
Posts: 1032

PostPosted: Mon Jul 11, 2005 4:29 pm    Post subject: Reply with quote

joker wrote:
w tym pierwszym tylko grafika jakas lepsza by sie przydala i a propo grafiki mam 2 pytania:
1. jaka grafika w notebooku najlepiej sobie radzi pod linuxem?

nVidia i ATI
joker wrote:

2. czy sa takie opcje zeby w danym modelu notebooka wymienic karte graficzna?
Khm. pierwsze słyszę, ale może byłem głuchy
_________________
"A co ty masz w swoim LinuXie?" - Dr Qermit
Back to top
View user's profile Send private message
vArDo
Apprentice
Apprentice


Joined: 14 Jul 2004
Posts: 218
Location: Bielsko-Biala / Cracow (Poland)

PostPosted: Mon Jul 11, 2005 4:32 pm    Post subject: Reply with quote

joker wrote:
1. jaka grafika w notebooku najlepiej sobie radzi pod linuxem?


Taka, jak i poza notebookami :D Nvidia. Nic dodac nic ujac. :)

Quote:
2. czy sa takie opcje zeby w danym modelu notebooka wymienic karte graficzna?


Hmm, zadko sie zdarza, wlasciwie to sie w ogole nie zdarza. Ew. masz wybor miedzy czyms bardzo prostym wbudowanym (jakies intelowskie cudo) albo czyms bardziej agrysywnym (NVIDIA/ATI). Jeszcze sie nie spotkalem osobiscie zebym mogl np. wybierac miedzy GF4 440 Go, a GF 5700. A szkoda ;/

Pozdrawiam

vArDo

PS. Ogolnie polecam Acera. Ostatnio moja dziewczyna kupila sobie Acer Aspire 5025 WLMi (AMD64) i naprawde wymiata. Jedyna wada to waga i brak diod stanu na zewnatrz obudowy. Wbrew pozor wcale sie tak nie grzeje, ale oczywiscie na baterii nie wytrzyma dluzej niz 2,5h. Niesamowity ekranik panoramiczny :) Wada moze tez byc dysk ATA100, ale w laptokach to raczej standard niz jakas wyjatkowa wada.
Back to top
View user's profile Send private message
13Homer
Guru
Guru


Joined: 12 Jul 2005
Posts: 461

PostPosted: Tue Jul 12, 2005 1:17 pm    Post subject: Reply with quote

Ja za swej strony mogę polecić Acer Aspire 5012 WLMi XPH.
Kosztował mnie brutto trochę ponad 4400 (teraz są zdaje się za ok. 42xx).
"Zawartość":
AMD64 3000+ (1,8 GHz)
ATI X700 Mobility
HDD 80GB
RAM 512MB
DVD dual (podobno, bo nie sprawdzałem)
ekran 15,4'' (max. 1280x800@60)
trochę innego śmiecia typu karta sieciowa (także bezprzewodowowa)

Uczyłem się na tym laptopie instalować Gentoo 2005.0 i od razu 64-bitowa wersja.
Mordowałem się chyba 2 tygodnie (głównie dlatego, że nie mam w domu internetu)
ale warto było. Chodzi "100 razy" szybciej niż FC3 albo Ubuntu 5.04 na desktopie
(AMD 2600+). Trzeba tylko starannie konfigurować sprzęt.
Unreal Tournament gania jak szalony (na laptopie!). Jest także trochę niedogodności, ale
nie są dla mnie zbyt uciążliwe.
Back to top
View user's profile Send private message
Crenshaw
Guru
Guru


Joined: 23 Jun 2004
Posts: 474
Location: Poland

PostPosted: Thu Jul 14, 2005 10:15 pm    Post subject: Reply with quote

13Homer wrote:
Ja za swej strony mogę polecić Acer Aspire 5012 WLMi XPH.
Kosztował mnie brutto trochę ponad 4400 (teraz są zdaje się za ok. 42xx).


Gdzie kupowales? Ile wyciaga na bateriach?

L
Back to top
View user's profile Send private message
vArDo
Apprentice
Apprentice


Joined: 14 Jul 2004
Posts: 218
Location: Bielsko-Biala / Cracow (Poland)

PostPosted: Thu Jul 14, 2005 10:58 pm    Post subject: Reply with quote

Jesli Cie interesuje Acery to obiegowym informacja jest, ze notebooki Aspire sa solidniej wykonane niz Travelmate. Spotkalem sie z taka opinia z kilku niezaleznych zrodel. Ale sam nie mialem okazji porownac. Tak napisalem, bo mi sie akurat przypomnialo :D

Pozdrawiam

vArDo
Back to top
View user's profile Send private message
blazeu
Apprentice
Apprentice


Joined: 02 Feb 2005
Posts: 159
Location: Cracow, Poland

PostPosted: Fri Jul 15, 2005 11:39 am    Post subject: Reply with quote

A ja mam Toshibe sprzed pol wieku i dziala to milusinsko :) Satellite 1800 bodajze. Smiga to pod Gentoo az milo patrzec, wszystko dziala (nie sprawdzalem IrDA i modemu), karta dzwiekowa tez smiga wiec jest cacy ;) Podejrzewam, ze chodzi ci o nowe sprzety ale chcialem sie pochwalic :>
_________________
Przeczytanie manuala: 5-10minut
Zadanie kolejnego bzdurnego pytania na forum: 0.5 minuty
Status idioty wsrod forumowiczow: bezcenny
Tako rzecze ja: kapral rezerwy :)
Back to top
View user's profile Send private message
Bonk_pb
n00b
n00b


Joined: 28 Sep 2004
Posts: 28
Location: Poland Lodz

PostPosted: Fri Jul 15, 2005 4:26 pm    Post subject: Reply with quote

Witam,

Niedawno tez stanolem przed wyborem jakiego lapka kupic i tez zastanawialem sie nad powerbookiem
PowerBook odpadl gyd tylko sie dowiedzialem o odejsciu od ppc, moim zdaniem nie warto bo nie wiadomo jak bedzie z dalszym rozwijaniem sie linuxa na ta platforme ;)

Na poczatku chcialem sobie zakupic IBM z seri T, najpierw bylo mi wszystko jedno jaki to bedzie model potem zrozumielem ze lapek + gentoo to musi byc centrino.
Jako ze laptopa potrzebowalem typowo do roboty wiec duza matryca wskazana aby jak najwiecej lini tekstu sie miescilo, i na pasku fvwm na gorze ekranu miescilo sie jak najwiecej;) wiec padlo na matryce z SXGA+ i tylko z takimi matrycami lapki ogladalem.
Jednak problemy sie zaczely w znalezieniu sprzetu takiego jak potrzebuje za pieniadze ktore moge wydac ;) i odziwo takze o znalezienie modelu o wymazonych parametrach w miare seryjnej produkcji (w gre wchodzil takze roczny lapek).
W koncu padlo na HP nx7000 z matryca 1680x1050 :)
Reszta parametrow centrino 1,5Ghz 1MB cache L2, 512MB ram naprawde fajnie sobie radzi z kompilacja duzo lepiej niz Athlon XP 1,4 z 768MB ram. Jeszcze kilka mniej istotnych gadzetow.. gabaryty ma spore i wazy 3kg ale jakos jeszcze mi to nie przeszkadza, za to nie ugina sie klawiatura od pisania jak to bywa w tanich laptopach, touchpad jest panoramiczny podbniej jak matryca co "troche" ulatwia porusznie sie nim ;)
Z milych dodatkow BT, IRDA, SD.

Wiec moja rada nie warto uupierac sie na konretna firme lepiej szukac po parametrach jakie preferujesz a potem skorygowac do tego jaka firme lubisz bardziej :)
Back to top
View user's profile Send private message
joker
l33t
l33t


Joined: 03 May 2003
Posts: 681
Location: www

PostPosted: Sat Jul 16, 2005 1:53 pm    Post subject: Reply with quote

jeszcze o asusa sie spytam, ktos mial przyjemnosc?

Asus (A6K) A6748KLH [Gigabyte RAM]
AMD Turion 1.6 Ghz / 1024 MB DDR RAM / 80 GB Festplatte / 15.4" WXGA Color Shine Glare Type LCD / 8xDVD Dual Double Layer Brenner / NVIDIA GeForce Go 6200 256MB TurboCache / WLAN 802.11b/g / 1.3 Megapixel Video Camera

calkiem fajna konfiguracja za 1129 euro no i asus ma ten duzy plus ze ma miedzynarodowa gwarancje, a laptopa chce kupic w niemczech bo sa tansze.
_________________
http://amarok.org.pl | http://koffice.org.pl | http://kde.org.pl
Back to top
View user's profile Send private message
_troll_
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1971
Location: Warszawa, Poland

PostPosted: Sat Jul 16, 2005 2:18 pm    Post subject: Reply with quote

Bonk_pb wrote:
Witam,

Niedawno tez stanolem przed wyborem jakiego lapka kupic i tez zastanawialem sie nad powerbookiem
PowerBook odpadl gyd tylko sie dowiedzialem o odejsciu od ppc, moim zdaniem nie warto bo nie wiadomo jak bedzie z dalszym rozwijaniem sie linuxa na ta platforme ;)
apple zmienia linie produkcyjne swoich nastepnych modeli z ppc na intela, ale gdzie przepraszam znalazles informacje, ze ppc zniknie? [wniosek taki nasuwa sie z Twojej wiadomosci, chociaz wprost go nie ma] ibm nie zaprzestanie rozwijania ppc, bo ta platforma zwyczajnie ma przyszlosc. aktualnie ibm ma problemy produkcyjne, ale to nie znaczy, ze wielomiolionowy projekt, ktory juz JEST znany zostanie zaprzestany...

co do linuxa - to czemu niby on mialby miec problemy z ppc? zwroc uwage na patchset serii -mm oraz na changelogi jadra z wydan 2.6.x - ppc/ppc64 po prostu blyskotliwie sie rozwija. az milo popatrzec jak to wszystko idzie do przodu. btw. linus torvalds siedzi na ppc - powinien go wyrzucic, bo apple przechodzi na intela? nie wydaje mi sie ;)

ponadto - szczerze polecam popracowac z ppc, jak rowniez mac osx.... sa to niezapomniane wrazenia!

gorzej jest ze sterownikami do kart graicznych na ppc :((( i do apple'owego airport extreme (chociaz do tego drugiego juz gdzies-cos-tam powstaje.... nie moge sie doczekac :D ). ale to nie powinien byc straszliwy problem - pograc w 3d na linuxie/ppc sie za specjalnie nie da, ale reszta dziala jak trzeba.

ppc rulez - sprawdz :)

PS. Prosze mi pokazac maszyne x86, ktora przy pelnym obciazeniu proca, wytrzyma taki czas jaki ppc....

Pozdrawiam,
Przemek
_________________
Życie jest jak pudełko czekoladek....
Nigdy nie wiesz na co trafisz" by mother of Forrest Gump
Back to top
View user's profile Send private message
Bonk_pb
n00b
n00b


Joined: 28 Sep 2004
Posts: 28
Location: Poland Lodz

PostPosted: Sat Jul 16, 2005 2:33 pm    Post subject: Reply with quote

_troll_ wrote:
Bonk_pb wrote:
Witam,

Niedawno tez stanolem przed wyborem jakiego lapka kupic i tez zastanawialem sie nad powerbookiem
PowerBook odpadl gyd tylko sie dowiedzialem o odejsciu od ppc, moim zdaniem nie warto bo nie wiadomo jak bedzie z dalszym rozwijaniem sie linuxa na ta platforme ;)
apple zmienia linie produkcyjne swoich nastepnych modeli z ppc na intela, ale gdzie przepraszam znalazles informacje, ze ppc zniknie? [wniosek taki nasuwa sie z Twojej wiadomosci, chociaz wprost go nie ma] ibm nie zaprzestanie rozwijania ppc, bo ta platforma zwyczajnie ma przyszlosc. aktualnie ibm ma problemy produkcyjne, ale to nie znaczy, ze wielomiolionowy projekt, ktory juz JEST znany zostanie zaprzestany...
[...ciach...]
Pozdrawiam,
Przemek


Moja opinia jest taka poniewaz do tej pory najbardziej rozpowszechnionymi komputerami opartymi na ppc byly produkcji apple, a jezeli ilosc oso do ktorych trafia ppc zmaleje (nowa seria apple na intelu) to i miejszy ruch wokolo linuxa na ppc bedzie (chocby sterowniki ze wsparciem 3d o ktorych wspomniales). Nikt nie musi sobie brac do serca mojej opini, poprostu tak mi sie wydaje i daletgo nie wezme powerbooka ;) mimo ze wydajnosc ppc jest bardzo wysoko. Co prawda expertem w tej dziedzinie nie jestem bo mialem stycznosc tylko z maszynami apple i themaxem(ale to juz inna bajka i go w to nie mieszajmy).
Back to top
View user's profile Send private message
_troll_
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1971
Location: Warszawa, Poland

PostPosted: Sat Jul 16, 2005 3:33 pm    Post subject: Reply with quote

Bonk_pb wrote:
Moja opinia jest taka poniewaz do tej pory najbardziej rozpowszechnionymi komputerami opartymi na ppc byly produkcji apple, a jezeli ilosc oso do ktorych trafia ppc zmaleje (nowa seria apple na intelu) to i miejszy ruch wokolo linuxa na ppc bedzie (chocby sterowniki ze wsparciem 3d o ktorych wspomniales). Nikt nie musi sobie brac do serca mojej opini, poprostu tak mi sie wydaje i daletgo nie wezme powerbooka ;) mimo ze wydajnosc ppc jest bardzo wysoko. Co prawda expertem w tej dziedzinie nie jestem bo mialem stycznosc tylko z maszynami apple i themaxem(ale to juz inna bajka i go w to nie mieszajmy).
maszyny ppc sa wykorzystywane w mnostwie urzadzen embedded - glownie z linuxem na pokladzie :D sam wlasnie zaczynam prace w takim tandemie -> linux + maszyny ppc. i glownej linii nie stanowia maszyny apple'a ;) dostepnosc kodow linuxa i wsparcie dla tej platformy stanowia atut, tego polaczenia ;)

dodam, ze maszyny te beda wykorzystane w polskim przemysle i to dosc widocznie :))) nie wiem ile wiecej moge powiedziec, wiec zapobiegawczo pozostane 'nieprzyjemnie tajemniczy'

Pozdrawiam,
Przemek
_________________
Życie jest jak pudełko czekoladek....
Nigdy nie wiesz na co trafisz" by mother of Forrest Gump
Back to top
View user's profile Send private message
Bonk_pb
n00b
n00b


Joined: 28 Sep 2004
Posts: 28
Location: Poland Lodz

PostPosted: Sat Jul 16, 2005 10:10 pm    Post subject: Reply with quote

_troll_ wrote:
maszyny ppc sa wykorzystywane w mnostwie urzadzen embedded - glownie z linuxem na pokladzie :D sam wlasnie zaczynam prace w takim tandemie -> linux + maszyny ppc. i glownej linii nie stanowia maszyny apple'a ;) dostepnosc kodow linuxa i wsparcie dla tej platformy stanowia atut, tego polaczenia ;)
[ciach]


tak, tak embedded, przemysl to jednka imo nie to samo co oferowal apple;) jednak komputery typu desktop i notebooki roznia sie od wymienionych przez Ciebie urzadzen. Jezeli uwaga zostanie skupiona na maszynkach embedded to rozwoj nie produkowanych juz desktopow i lapkow moze byc zaniechany (tu znowu wracajac do glupich sterownikow).
Tak mi sie wydawalo w momencie (dosc dlugim :)) gdy szukalem lapka dla siebie i nie da sie ukryc ze ppc jest naprawde bardzo fajnym sprzetem i gdyby nie to odejscie apple z ppc to pewnie jakis powerbook by stal u mnie na biurku;) ale zrezygnowalem z powodu tych obaw co wyzej napisalem;).

Hmm... mysle ze tu sie nie zrozumielismy wczesniej bo Ty myslales o ppc + linux, a ja o ppc + linux jako desktop
Back to top
View user's profile Send private message
keman
Guru
Guru


Joined: 20 Mar 2005
Posts: 402
Location: Poland/Poznan

PostPosted: Sat Jul 16, 2005 10:48 pm    Post subject: Reply with quote

Też zamierzam wkrotce (wrzesien/listopad) kupić albo Powerbooka, albo iBooka, albo coś stacionarnego, jak PowerMaca :)
Mam do Ciebie pytanie _troll_, jakiego dokładnie masz PB?
Z tego co wiem, jest to G4, ale ile ", ile ramu itp, i jak na tym sprawuje się Gentoo :)
Musiałbym używac jakiegoś patchesetu na kernel, czy mogłbym poprostu nitro-sources z jakimis patchami :?:
I czy istanieje możliwosc, że partycja w reiserfs będzie widziana pod OS X'em, tak jak hfs+ pod Linuksem :?:
Narazie tyle pytań, pewnie potem jakieś dojda, ale nie znam nikogo poza Tobą, kto używał by Maczka + Gentoo :)
Pozdrawiam, waluigi :)
_________________
Collecting data is a step to wisdom, but sharing data is a step to community.
Back to top
View user's profile Send private message
joker
l33t
l33t


Joined: 03 May 2003
Posts: 681
Location: www

PostPosted: Mon Jul 18, 2005 2:18 pm    Post subject: Reply with quote

no ten mac jest strasznie kuszacy ale i drozszy duzo. choc bym bardzo chcial nie bede mogl sobie na niego pozwolic :/
_________________
http://amarok.org.pl | http://koffice.org.pl | http://kde.org.pl
Back to top
View user's profile Send private message
liDEL
n00b
n00b


Joined: 23 Jul 2004
Posts: 9
Location: Poland, Lublin

PostPosted: Mon Jul 18, 2005 2:30 pm    Post subject: Reply with quote

wracając do x86.. tak do 3k możecie mi coś polecic? (tak, _tez_ kupuję w te wakacje ;>)

Nie zalezy mi na wydajności w grach 3D, ale zalezy na WLAN, nagrywarce DVD-+RW, ogolnej szybkosci dzialania. Maszyna oczywiscie docelowo ma pracować pod Gentoo.
Kusi mnie również ekran Panoramiczny, aczkolwiek wolalbym zeby ktos wypowiedział sie na jego temat najpierw. :)

myślę nad:
http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/240/
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19105

aczkolwiek w tym sprzecie jestem laikiem, i bardzo bym byl wdzieczny gdyby ktoś obeznany mi doradził - 3k to mimo wszystko spora kwota jak na moje fundusze.
_________________
last chance to evacuate planet earth before it is recycled
Back to top
View user's profile Send private message
13Homer
Guru
Guru


Joined: 12 Jul 2005
Posts: 461

PostPosted: Mon Jul 18, 2005 2:47 pm    Post subject: Reply with quote

Crenshaw wrote:
13Homer wrote:
Ja za swej strony mogę polecić Acer Aspire 5012 WLMi XPH.
Kosztował mnie brutto trochę ponad 4400 (teraz są zdaje się za ok. 42xx).


Gdzie kupowales? Ile wyciaga na bateriach?

L

Kupiłem w FrazPC (http://www.frazpc.pl/sklep/a/Notebooki), ale jak widzę, juz ich nie mają.
Jeśli płaciło się z góry przelewem na konto, dawali 2% zniżki (u mnie ok. 90 zł).

Z bateriami to jest różnie: jak próbowałem na początku rozładowywać akumulatory (formatowanie), to
włączyłem muzykę na full i rozładowywały mi się 2 godz. Z filmami czy kompilacją jest dużo gorzej, bo
wytrzymują coś ok. 1 godz.
Wartości orientacyjne, bo nigdy nie chciało mi się mierzyć.
Back to top
View user's profile Send private message
argasek
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 06 May 2004
Posts: 1121
Location: Sol [0,0], Poland, Kraków

PostPosted: Mon Jul 18, 2005 4:59 pm    Post subject: Reply with quote

martin.k wrote:
Nie polecam "wynalazków" typu California Access, Gericom, Aristo itp.

Nie wiem jak pierwsze dwa, ale z Aristo to akurat trafiłeś jak kulą w płot. Zwłaszcza, że pytanie dotyczy kompatybilności z Linuksem - Aristo to chyba nieliczne z laptopów, w przypadku których producent preinstaluje na nich Linuksa (Fedorę Core).

Mam nadzieję że sie nie powtarzam, ale polecam serwis: http://www.linux-laptop.net/
_________________
RLU #137109 | http://soundcloud.com/argasek
Back to top
View user's profile Send private message
ai
Apprentice
Apprentice


Joined: 21 Mar 2004
Posts: 227
Location: Poland, Krk

PostPosted: Tue Jul 19, 2005 11:52 am    Post subject: Reply with quote

Ja uzywam juz od 2 lat Acera (1705SMi) i musze przyznac, ze dziala bez zarzutow. Acer to chyba firma, ktorej mozna spokojnie zaufac, chociazby dlatego, ze jej obrot rosnie z roku na rok o kilkanasci procent ;]

Ja sam sie zastanawiam nad ibookiem, tym najmniejszym 12-inch. Kosztuje on cos 4000zl i jest za to maly (zmiesci mi sie do plecaka) i bardzo wydajny, jak to ppc. Jak sobie zarobie na niego to chyba bez wiekszego zastanowienia go kupie ;]
_________________
just nothing ;)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum