Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Problem w sieci, ....
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Belliash
Advocate
Advocate


Joined: 24 Nov 2004
Posts: 2503
Location: Wroclaw, Poland

PostPosted: Wed Aug 03, 2005 6:04 am    Post subject: Problem w sieci, .... Reply with quote

Posadzili mnie o hackerstwo i dostalem ostrzezenie ad administratora sieci. Czy ktos ma jakis pomysl jak sie z tego oczyscic, bo ja nic nie robilem.

Taka wiadomosc napisalem do administratora:
Code:
Ostatnio dowiedziałem się, że były na mnie skarki, jako iż rzekomo próbowałem włamać się na czyjś komputer. Z tego co słyszałem skończyło się na skanowaniu portów. Bardzo zależy mi na wyjaśnieniu tej sprawy, zwłaszcza, iż nie mam z tym nic wspólnego. Z tego co pamiętam, to kiedyś miałem problem z portem 30132. Postawiłem na tym porcie serwer SSH, który według administratora sieci działał (topic: "Problem z portem 30132"). Wpisując w konsoli "ssh -p 30132 guest@62.87.210.66" "odzywał się" jakiś serwer SSH, jednak że nie był to mój serwer SSH. Za każdym razem gdy wpisywałem poprawne hasło dla tego uzytkownika dostawałem "Access Denied". Nie wiem co to było, ale teraz już normalnie odpowiada mój SSH, tzn odpowiadał, bo aktualnie nie posiadam serwera SSH. Czasami na tym porcie stawiam tylko serwer gry Jedi Academy, ale to na prawde sporadycznie, ale powracajac do tematu, (..).
Ostatnio aktualizowałem program o nazwie VmWare. Jest to emulator PC, dzięki któremu uruchamiam Windowsa XP z poziomu Linuksa. Podczas aktualizacji musiałem go przekonfigurować. Skanował on wtedy sieć w poszukiwaniu wolnych adresów IP, jakie mógłby zająć. Potrzebne były 3. Jeden dla komputera hosta z preinstalowanym Gentoo Linuksem, drugi dla komputera gościa z zainstalowanym XP, dla karty sieciowej pracującej w trybie NAT, co zapewnia mi dostęp do Internetu z poziomu Windowsa XP, oraz trzeci IP, także dla kompurtera gościa, dla sieciówki pracującej w trybie Host-Only, co zapewnia mi możliwość wymiany danych poprzez otoczenie sieciowe Windows i Sambe.

Nie jestem w stanie stwierdzić, czy któreś z powyższych czynników mogło wywołać taką reakcję. Jeśli jest to mo żliwe, to bardzo prosiłbym o podanie mi logów FireWalla "poszkodowanego" abonenta, oraz ew. jeśli jest to możliwe logów z państwa serwera sieci BajtNet. Zależy mi na wyjaśnieniu zaistniałej sytuacji, gdyż nie wiem co mam zrobić? Może powinienem wpisać emerge -uD world w celu aktualizacji wersji zainstalwoanych pakietów? Może któryś z pakietów jest dziurawy, co jest raczej możliwe i często spotykane w aplikacjach OpenSource.

Proszę o pomoc w wyjaśnieniu zaistniałego zamieszania.


Czy ktos moglby mi napisac czego to moze byc wina??
Back to top
View user's profile Send private message
qermit
Veteran
Veteran


Joined: 02 Feb 2005
Posts: 1032

PostPosted: Wed Aug 03, 2005 6:55 am    Post subject: Reply with quote

Po pierwsze to bym poprosił o jakieś oficjalne pismo ze szczegułowym uzasadnieniem i jakimiś wykazami, logami aby muc stwierdzić czy to żeczywiście moja wina.

PS Ja bym odrazu chciał nazwisko tego gościa, który się skarży :twisted: , bo sam przecież bym tego nie wiedział
_________________
"A co ty masz w swoim LinuXie?" - Dr Qermit
Back to top
View user's profile Send private message
Belliash
Advocate
Advocate


Joined: 24 Nov 2004
Posts: 2503
Location: Wroclaw, Poland

PostPosted: Wed Aug 03, 2005 7:03 am    Post subject: Reply with quote

ochron danych osobowych :P.
Back to top
View user's profile Send private message
BRuM
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 19 Oct 2004
Posts: 89
Location: Slupsk, Poland

PostPosted: Wed Aug 03, 2005 8:51 am    Post subject: Reply with quote

Kolega ma racje, powinienes zapodac tu tresc emaila, ktorego dostales od admina. IMHO takie gdybanie jest bezsensowne, po prostu usun z tresci swoje dane, numery IP i co tam jeszcze chcesz. Mysle, ze wtedy o wiele latwiej bedzie mozna Ci pomoc.

PZDRWM
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum