Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[xmms]&[kde] nie dziala przeciaganie mp3 z konquerora
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
cichy
Apprentice
Apprentice


Joined: 27 Feb 2004
Posts: 217
Location: Jasionówka/podlaskie/Poland

PostPosted: Wed Aug 03, 2005 12:12 pm    Post subject: [xmms]&[kde] nie dziala przeciaganie mp3 z konquerora Reply with quote

Witam

Moze zaczne od poczatku: Zainstalowalem dla kumpla gentoo. Mam AthlonaXP 1.7+, 256 RAM, plyta z KT400, gf4mx440SE, speedtouch a kumpel ma AthlonaXP 3.2+ (Barton), 512 RAM, plyta z nforce2, radeon 9550, sagem fast tak wiec zeby zyskac na czasie zrzucilem zawartosc swojego dysku (oprocz katalogow domowych) na dysk kumpla, przekompilowalem jadro, wyedytowalem kilka plikow w /etc no i zainstalowalem sterowniki dla radeona i sagema.

Ogolnie wszystko dziala oprocz dwoch rzeczy: czasami nie wstaje neostrada (ale przegladajac niektore watki na tym forum okazalo sie ze nie tylko u mnie to wystepuje wiec narazie nie bede sie tym bawil) no i jest jeszcze druga rzecz:

Mam odpalonego xmms-a. Jak probuje przeciagnac jakis katalog z mp3 (partycja ntfs) z konquerora do xmms-a to nic sie nie dzieje: nie ma zadnego komunikatu o bledzie ale tez zadna mp3 nie pojawia sie na playliscie. Jak wejde do katalogu i przeciagam pojedyncze mp3 to pojawiaja sie na liscie ale proba ich odtworzenia konczy sie niepowodzeniem; wyglada to tak jakby katalog nie byl dostepny i xmms przeskakuje do nastepnego utworu. I teraz najciekawsze: jesli w konquerorze zaznacze kilka mp3 i po wcisnieciu RMB wybiore "Otworz w xmms" jest wszystko ok. Co jest nie tak?

Przekompilowalem xmms i konquerora. Nie pomoglo.

Zainstalowalem BMP. Ta sama sytuacja z tym ze teraz jest komunikat o tym ze nie mam uprawnien do danego katalogu. Opcja "Otworz w..." mimo wszystko dziala prawidlowo.
Zainstalowalem amarok-a. Wszystko dziala bez problemow: moge przeciagac calymi katalogami, pojedynczymi mp3 czy korzystac z "Otworz w...".

Nie musze chyba mowic ze na moim sprzecie jest wszystko ok. Mi osobiscie rece juz opadly bo nie potrafie zrozumiec jak moze dzialac amarok i opcja "Otworz w.." a nie dzialac drag&drop. Ktos ma jakies pomysly? Kumpel chcialby zeby dzialal xmms tak wiec przejscie w calosci na amarok-a bedzie chyba ostatecznoscia...

Pozdrawiam
_________________
::Gentoo::Linux::(athlon-xp // amd64 // pentium-m // nocona)::ID:387704::
Back to top
View user's profile Send private message
Zwierzak
Veteran
Veteran


Joined: 19 Sep 2003
Posts: 1012
Location: /dev/null

PostPosted: Wed Aug 03, 2005 12:51 pm    Post subject: Reply with quote

Konqueror jest napsiane w Qt, a XMMS w GTK, niby istnieje wspólny system przeciągania, ale nie jest on staosowany albo w obu bibliotekach, albo tylko w jednej z nich (nie jestem pewnein, wiec wole nie oskarzać). Dlatego jak nawet uda ci się przeciągnać może się okazać, że druga biblioteka tego nie zrozumie. Jak przerzycales miedzy amarokiem a konquerorem to wszystko bedzie ok bo to i to jest napsiane na podstawie QT. Co do wybrania pozycji Otwórz w XMMS to nie masz się co dziwic, bo w tym wypadku uruchamiany jest xmms i on przekazuje serwerowi xmmsa jakie pliki maja byc dodane
Back to top
View user's profile Send private message
cichy
Apprentice
Apprentice


Joined: 27 Feb 2004
Posts: 217
Location: Jasionówka/podlaskie/Poland

PostPosted: Wed Aug 03, 2005 2:52 pm    Post subject: Reply with quote

Ok, byloby to zrozumiale gdyby nie fakt ze u mnie to dziala. Wyglada na to ze tworcy xmms-a uwzglednili obsluge kde w swoim programie.
Niedlugo oddaje sprzet dla kumpla tak wiec pozostalo chyba liczyc na to, ze jest to jakis jednostkowy przypadek i byc moze po jakiejs aktualizacji wszystko bedzie juz OK. Ja narazie nie mam innych pomyslow.

Pozdrawiam
_________________
::Gentoo::Linux::(athlon-xp // amd64 // pentium-m // nocona)::ID:387704::
Back to top
View user's profile Send private message
argasek
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 06 May 2004
Posts: 1121
Location: Sol [0,0], Poland, Kraków

PostPosted: Wed Aug 03, 2005 3:18 pm    Post subject: Reply with quote

U mnie też działa, ale dlaczego, proszę mnie nie pytać ;-)
_________________
RLU #137109 | http://soundcloud.com/argasek
Back to top
View user's profile Send private message
crs
Apprentice
Apprentice


Joined: 19 Apr 2003
Posts: 188

PostPosted: Wed Aug 03, 2005 5:32 pm    Post subject: Reply with quote

Zostaw kumplowi amaroK, jest dużo nowocześniejszy od xmms, szybciej się rozwija, generalnie pasuje i świetnie się integruje z KDE. XMMS jest stary, brzydki i fee. :) takie jest moje zdanie. :)
Ale generalnie gorąco polecam amaroK-1.3_beta3 - działa bardzo stabilnie, a w połączeniu z xine-lib można już uzyskać (w tym engine, imho najlepszym - w innych było wcześniej) efekt crossfade. No i ładnie działa equalizer. Nie chce wywoływać wojny, ale zamiast męczyć się z aplikacją na gtk1, starą i brzydką, może lepiej jest zostawić amaroK? Komputer jest mocny więc po co oszczędzać. :)
Back to top
View user's profile Send private message
cichy
Apprentice
Apprentice


Joined: 27 Feb 2004
Posts: 217
Location: Jasionówka/podlaskie/Poland

PostPosted: Wed Aug 03, 2005 6:44 pm    Post subject: Reply with quote

W tej chwili to juz kumpla problem (sprzet mu oddalem). Sa 3 player-y tak wiec niech wybiera co mu pasuje. Chcial cos a'la Winamp ale narazie bedzie musial troche pobawic sie amarokiem.

Ja tam do amarok-a nic nie mam. Probowalem nieraz sie na niego przesiasc ale jakos nie moge sie do niego przyzwyczaic.

BTW: BMP jest na gtk2 a tez nie dzialal jak trzeba. :)

Pozdrawiam
_________________
::Gentoo::Linux::(athlon-xp // amd64 // pentium-m // nocona)::ID:387704::
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum