Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
fatalna jakosc w xsane
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
norbertv
n00b
n00b


Joined: 03 Aug 2005
Posts: 1

PostPosted: Wed Aug 03, 2005 3:35 pm    Post subject: fatalna jakosc w xsane Reply with quote

Post o podobnej treści leży na gentoo.pl w dziale hardware, tam jednak nikt nie miał podobnego przypadku ;) Dodam że w necie spotkałem ok 3 osób z tym samym problemem, ale żadna sobie z tym nie poradziła ... :(

Zacznijmy od początku:
Skaner mustek 1200 cp na porcie LPT - zasadniczo pod MDK z (x)sane kiedyś mi to zadziałało (chyba za 3 razem) i nie bylo wiekszych problemow. Cały proces powtarzam pod Gentoo i ... też nie ma problemów (może poza tym że ni jak nie znajduje skanera jeżeli nie odpalam xsane z pod root'a - ale to inna sprawa) - poza faktem że jakosc jest strasza. Nie wiem czy może jest to wina blędnych ustawien, tej wersji xsane czy moze cos z systemem .... ten sam skaner pod xp dziala oki. Jezeli ktos mial podobny problem prosze o konstruktywne uwagi.

http://norbert.plater.strefa.pl/xsane/xsane0001.jpeg
http://norbert.plater.strefa.pl/xsane/xsane0002.jpeg

Teraz moje uwagi: doszedłem do tego że to wersja cp+ (co nie jest takie łatwe jeżeli nie ma się do niego opakowania, bo na obudowie nic o tym nie pisali). Niby piszą, żę takie objawy są właśnie przy ustawieniu sterów do cp zamiast cp+, ale mnie zmiana nie pomogła. Próbowałem z epp i ecp w biosie - żadnych róznic. Skaner skanuje z przerwami, trzeszczy lecz w XP nie ma to na niego wpływu - taka tajwańska robota. Natomiast w gentoo w tych momentach mam artefakty na ekranie --- czasami ujdaje się ze ponad połowa storny A4 jest oki, lecz bardzo żadko. Na stronie mustek'a znajdują się stery, ale to oczywiście zwykłe i stare sane-backends.... Ponowna kompilacja (x)sane-* nie pomogła. Grzebę w dll, muste, mustek_pp i innych conf ale nic to u niego nie zmienia. Z tym root'em to sposób na dodanie user'a do scanner nie działa, bo to myk chyba tylko dla scanerów usb. Sam kiedyś miałem ten skaner działający pod xsane na koncie no-root .... pod MDK ;( - jakoś mi nie po drodze do mkd ...

Jeszcze raz dzięki za ewentualne uwagi i wskazówki... :)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum