Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Jak zatrzymać i uruchomić na nowo klienta DHCP
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

Goto page Previous  1, 2  
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
cichy
Apprentice
Apprentice


Joined: 27 Feb 2004
Posts: 217
Location: Jasionówka/podlaskie/Poland

PostPosted: Tue Oct 04, 2005 7:16 pm    Post subject: Reply with quote

Hmmm, czytajac ten watek zaciekawilo mnie kilka rzeczy:
-zaden z was nigdy nie zadal nigdy jakiegos banalnego pytania na forum (niekoniecznie na tym)?? Ja u siebie znalazlbym co najmniej kilka watkow (niekoniecznie na tym forum :)) ktore zalozylem niepotrzebnie...
-jakby wszyscy korzystali z google czy search na tym forum byloby jakies 90% postow mniej. Moze troche przejaskrawiam, ale w sporej ilosci watkow odpowiedzia na pytanie jest link do innego watku na forum lub do jakiejs strony w sieci....
-dlaczego tak czesto jest przytaczany apel?? Mozna odniesc wrazenie, ze niektorzy uwazaja, ze to co stworzyl nelchael i inni jest czyms wyjatkowym, specyficznym dla tego forum, ale powiedzmy sobie szczerze, jest to pewna wersja netykiety.Podsumowujac, nieprzeczytanie apelu nie jest zadnym wytlumaczeniem na to, ze sie do niego nie stosuje.. No i nie mozna pominac faktu, ze przy rejestracji na tym forum zgadzamy sie na regulamin, w ktorym wiekszosc rzeczy z apelu jest juz zawartych.
-jestes poczatkujacy w Gentoo czy ogolnie w linuksie?? To nie dziw sie, ze odpowiedzi na niektore pytania sa dla wiekszosci forumowiczow oczywiste i ktos moze zareagowac nerwowo... Zreszta, Gentoo jest dystrybucja dosc zaawansowana, wiec naprawde jest dziwne jesli ktos jej uzywa a nie zna podstaw...

No coz, to jest moja opinia i nie wszyscy musza sie z nia zgadzac...

Pozdrawiam
_________________
::Gentoo::Linux::(athlon-xp // amd64 // pentium-m // nocona)::ID:387704::
Back to top
View user's profile Send private message
phoenix_me
Apprentice
Apprentice


Joined: 24 Dec 2003
Posts: 281
Location: Lubliniec

PostPosted: Tue Oct 04, 2005 7:17 pm    Post subject: Reply with quote

Znowu musiałbym komentować ileś tam postów i waszych opinii. Ten leń nie musiałby zadawać tego pytania znowu - wystarczyłoby, że wyszukałby na forum = jeszcze mniej czasu niż napisanie posta. A wszystkich zbulwersowanych przepraszam i obiecuje za kolejne pytanie zadam takie byście mogli mnie wykształcić, a nie pośrednio wyzwać od leni, debili, głupich od urodzenia itd.
_________________
phoenix
___
myslenie ma przyszlosc
___
Back to top
View user's profile Send private message
rofro
Apprentice
Apprentice


Joined: 21 Jun 2004
Posts: 234
Location: Piaseczno, Poland

PostPosted: Wed Oct 05, 2005 8:32 am    Post subject: Reply with quote

Sam jestem noob w gentoo, mimo że mam go od ponad roku. Dlatego staram się tworzyć jakieś how-to, które mogłyby pomóc innym noobom. To jest forma wdzięczności.

Jednak na tym forum regulaminem jest apel i trzeba go przestrzegać, a nie "nie wnikać".

Może ludzie którzy nie zadali sobie trudu przeczytania dokumentacji powinni jakoś oznaczać swoje wątki? np.
Code:
[NieSzukalem] Jak zrestartować apache?
:D

Zalew forum postami, które są banalne dla starych wyjadaczy, jest atakiem DoS. Muszą przerzucać dziesiątki pytań, aby dotrzeć do problemów, których nie da się rozwiązać za pomocą dostępnej dokumentacji/google.

Jednak odpowiedzi w stylu google, też są przegięciem w drugą stronę. Trzeba dać wędkę, nie rybę. Więc może podać gdzie szukać, jakie słowa kluczowe w google, itp.

To moje 3 grosze
_________________
Linux #358594
gentoo bug comment 175808#c26
You either must have patience or contribute to open source. There is only one guaranteed way to have open source do what you want it to do, and that's write it yourself.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum