Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Podziękowania
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

Goto page 1, 2  Next  
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
lubczasopisma
n00b
n00b


Joined: 16 Oct 2005
Posts: 4

PostPosted: Sun Oct 16, 2005 8:01 am    Post subject: Podziękowania Reply with quote

Serdeczne podziekowania dla autorów i tłumaczy dokumentacji instalowania Gentoo! Dzieki Wam udało mi się po dwóch dniach walk zainstalować system i to od stage1.

Pozdrawiam
Michał
Back to top
View user's profile Send private message
rudyyy
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 29 Jul 2005
Posts: 134
Location: /root

PostPosted: Sun Oct 16, 2005 10:12 am    Post subject: Reply with quote

e? a to co?
Back to top
View user's profile Send private message
psycepa
Veteran
Veteran


Joined: 27 Dec 2004
Posts: 1637
Location: Poland

PostPosted: Sun Oct 16, 2005 10:34 am    Post subject: Reply with quote

e no jakos trzeba zaczac "Kariere" na forum :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
_________________
RLUNo. 376073
bo czytac, to trzeba ze zrozumieniem (c) by psycepa
"nigdy nie kloc sie z glupcem, najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu a potem pokona doswiadczeniem"
"Life is complex. It has its real and imaginary part."
Back to top
View user's profile Send private message
n3rd
Guru
Guru


Joined: 30 Apr 2005
Posts: 328

PostPosted: Sun Oct 16, 2005 10:41 am    Post subject: Reply with quote

Przez te dwa lata mogłeś spokojnie nauczyć się angielskiego ;-). Zresztą ostatni linuksowy głąb połapałby się w tym, co jest w tej angielskiej wersji napisane. Wystarczy tylko troszeczkę używać... własnego mózgu.

Ostatnio już "nie modne" jest instalowanie ze stage 1. Teraz robisz szybkie stage 3, ustawiasz make.conf oraz inne configi a następnie remergujesz tolchain i cały system:
Code:
emerge glibc binutils gcc && env-update && source /etc/profile && emerge -e world
Wyjdzie Ci w sumie na to samo ;-) Podręcznik gentoo raczej jest w moim odczuciu bardziej kierowany w stronę stage 3, więc jak się nie rozumie, co się czyta, to wychodzą różne dziwne problemy... kiedy ktoś chce zaszpanować przed dziewczyną gentoo ze stage 1 + KDE :lol:

lubczasopisma wrote:
Serdeczne podziekowania dla autorów i tłumaczy dokumentacji instalowania Gentoo! Dzieki Wam udało mi się po dwóch dniach walk zainstalować system i to od stage1.

Pozdrawiam
Michał


Należy się niezmiernie cieszyć, że dzięki ciężkiej pracy naszych tłumaczy.. nawet osoba taka jak Ty, poradziła sobie - bez cienia wątpliwości, głównie dzięki wrodzonej własnej niezwykłej cierpliwości, z zainstalowaniem gentoo :lol: Co prawda, normalnemu człowiekowi instalacja gentoo zajmuje porażająco mniej czasu.. ale tym bardziej nalezy być pełnym uznania dla Twojej determinacji i szaleńczo głupim uporze, w dążeniu to spełnienia swojego największego marzenia... jakim jest gentoo ze STAGE ONE :lol: NIEZMIERNIE SIĘ CIESZĘ Z TWOJEGO SUKCESU!!! I JESTEM PEŁEN UZNANIA!!! :lol:

Nie ma to jak wyrazy wdzięczności od osoby takiej jak TY... :lol:

P.S. Chłopaki.. nie czepiajcie się kolegi.. :lol: trzeba docenić trud jaki włożył on w zrozumienie podręcznika gentoo i udaną instalację gentoo... i zamiast krytykować.. pochwalić troszeczkę i zachęcić do dalszej... równie owocnej pracy 8)

Pozdrawiam
daniel cegielka
Back to top
View user's profile Send private message
muchar
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 690
Location: /dev/urandom

PostPosted: Sun Oct 16, 2005 12:35 pm    Post subject: Reply with quote

Cukrzenie, cukrzenie...
_________________
MuchaR
Nie denerwuj mnie. Kliknij tu!!!
Homepage: http://muchar.one.pl!!!
Back to top
View user's profile Send private message
BeteNoire
Veteran
Veteran


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 1827

PostPosted: Sun Oct 16, 2005 1:28 pm    Post subject: Reply with quote

n3rd wrote:
Przez te dwa lata mogłeś spokojnie nauczyć się angielskiego ;-).

Tam jest napisane dwa dni nie lata.
n3rd wrote:
I JESTEM PEŁEN UZNANIA!!! :lol:

A ja jestem pełen uznania dla Ciebie za wielką energię jaką chce Ci się wkładać w pisanie tak idiotycznych postów, jak to wyżej zrobiłeś.

Quote:
Nie ten jest głupcem co nie wie, tylko ten co - nie rozumiejąc - z niewiedzy szydzi

chińskie przysłowie ludowe
Back to top
View user's profile Send private message
n3rd
Guru
Guru


Joined: 30 Apr 2005
Posts: 328

PostPosted: Sun Oct 16, 2005 1:38 pm    Post subject: Reply with quote

BeteNoire wrote:

Quote:
Nie ten jest głupcem co nie wie, tylko ten co - nie rozumiejąc - z niewiedzy szydzi

chińskie przysłowie ludowe


Rzeczywiście.. wygłupiłem się na maksa! Lubczasopisma.. przyjmij moje przeprosiny.. sam nie wiem jak mogłem te dwa dni odczytać jako dwa lata... chyba ślepy byłem! ;- :lol: to trochę kolosalna pomyłka w moim wykonaniu.

A tak swoją drogą, to trochę nie ma sensu instalowanie ze stage 1.

Nie ma to jak wygłupić się w poście na śniadanie :D
pozdrawiam
daniel cegielka
Back to top
View user's profile Send private message
sebas86
Guru
Guru


Joined: 01 May 2005
Posts: 568
Location: Szczecinek / Szczecin

PostPosted: Sun Oct 16, 2005 1:41 pm    Post subject: Reply with quote

n3rd wrote:
Przez te dwa lata mogłeś spokojnie nauczyć się angielskiego ;-). Zresztą ostatni linuksowy głąb połapałby się w tym, co jest w tej angielskiej wersji napisane. Wystarczy tylko troszeczkę używać... własnego mózgu.

Ostatnio już "nie modne" jest instalowanie ze stage 1. Teraz robisz szybkie stage 3, ustawiasz make.conf oraz inne configi a następnie remergujesz tolchain i cały system:
Code:
emerge glibc binutils gcc && env-update && source /etc/profile && emerge -e world
Wyjdzie Ci w sumie na to samo ;-) Podręcznik gentoo raczej jest w moim odczuciu bardziej kierowany w stronę stage 3, więc jak się nie rozumie, co się czyta, to wychodzą różne dziwne problemy... kiedy ktoś chce zaszpanować przed dziewczyną gentoo ze stage 1 + KDE :lol:

I dziwne, że jeszcze nie mam dziewczyny. :twisted: Tak poza, może nie modne dla Ciebie i innych ludzi, którzy lubią mieć komunikator graficzny, firefoxa i inne tego typu cudeńka cały czas pod ręką - ha ja mam mimo instalacji ze stage1 - PLD LiveCD wymiata. :D

n3rd wrote:

lubczasopisma wrote:
Serdeczne podziekowania dla autorów i tłumaczy dokumentacji instalowania Gentoo! Dzieki Wam udało mi się po dwóch dniach walk zainstalować system i to od stage1.

Pozdrawiam
Michał


Należy się niezmiernie cieszyć, że dzięki ciężkiej pracy naszych tłumaczy.. nawet osoba taka jak Ty, poradziła sobie - bez cienia wątpliwości, głównie dzięki wrodzonej własnej niezwykłej cierpliwości, z zainstalowaniem gentoo :lol: Co prawda, normalnemu człowiekowi instalacja gentoo zajmuje porażająco mniej czasu.. ale tym bardziej nalezy być pełnym uznania dla Twojej determinacji i szaleńczo głupim uporze, w dążeniu to spełnienia swojego największego marzenia... jakim jest gentoo ze STAGE ONE :lol: NIEZMIERNIE SIĘ CIESZĘ Z TWOJEGO SUKCESU!!! I JESTEM PEŁEN UZNANIA!!! :lol:

Ale wredny jesteś... mi instalacja zajeła tydzień, tyle jechały wszystkie pakiety na mojej maszynie, nie licząc czasu na testowanie różnej maści pakietów. Widzę, że lubimy popadać w skrajności... panie Power User.

n3rd wrote:

Nie ma to jak wyrazy wdzięczności od osoby takiej jak TY... :lol:

P.S. Chłopaki.. nie czepiajcie się kolegi.. :lol: trzeba docenić trud jaki włożył on w zrozumienie podręcznika gentoo i udaną instalację gentoo... i zamiast krytykować.. pochwalić troszeczkę i zachęcić do dalszej... równie owocnej pracy 8)

Pozdrawiam
daniel cegielka

No coment...
_________________
Nieważne jaka dystrybucja, ważne, że Linux!
Back to top
View user's profile Send private message
BeteNoire
Veteran
Veteran


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 1827

PostPosted: Sun Oct 16, 2005 1:53 pm    Post subject: Reply with quote

n3rd wrote:
Rzeczywiście.. wygłupiłem się na maksa! Lubczasopisma.. przyjmij moje przeprosiny.. sam nie wiem jak mogłem te dwa dni odczytać jako dwa lata... chyba ślepy byłem! ;- :lol: to trochę kolosalna pomyłka w moim wykonaniu.

Już się nie wymigasz. Walnąłeś głupotę jak łysy grzywką o kant kuli. :twisted:
Back to top
View user's profile Send private message
n3rd
Guru
Guru


Joined: 30 Apr 2005
Posts: 328

PostPosted: Sun Oct 16, 2005 1:56 pm    Post subject: Reply with quote

Ech napisałem w poście, ze przeczytałem te dwa dni jako dwa lata.. co chyba dość mocno zmiana treść i sens postu wysłanego przez lubczasopisma - wtedy nabiera on raczej wymiaru złośliwego podziękowania (takie było moje odczucie, po mylnym odczytaniu tych dwóch dni jako dwóch lat). Jestem zdania, że podręczniki są bardzo dobrze przetłumaczone i naszym tłumaczon naprawdę należą się podzękowania.

Za swoją pomyłkę już przeprosiłem w poprzednim poście... ale jeżeli, trzeba, to przepraszam jeszcze raz... gdyż przez te złe odczytanie postu wyszłem na strasznego złośliwca i palanta. Głupio mi teraz z tego powodu i przeprosiny dla Michała jak najbardziej się należą z mojej strony.

Jeżeli ktoś ma ochotę jeszcze sobie na mnie poużywać za tą pomyłkę.. to nie mam nic przeciwko temu.. aby ktoś jeszcze niżył się do poziomu jaki zaprezentowałem w swoim poście... ale czy to będzie miało sens i czy o to chodziło Michałowi?

Pozdrawiam
daniel cegielka
Back to top
View user's profile Send private message
Sahin
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 14 Sep 2005
Posts: 83
Location: Morąg (Mazury)

PostPosted: Sun Oct 16, 2005 3:09 pm    Post subject: Reply with quote

Dobra pokrzyczeliście sobie, a tu kolega w między czasie rzucił bardzo interesującą mnie informację. Pierwsze Gentoo instalowałem też od stage 1 i udało mi się to zrobić bezbłędnie - zajęło mi to też nie tak dużo czasu, zmieściłem się w czasie około 18 godzin. I moje Gentoo chodziło sobie, chodziło i chodziło ładnie, do czasu aż karta graficzna padła. Wtedy też wyniosłem cały komputer do serwisu i tam zastrzegłem, żeby nie dotykali mi systemów Windows, FC3 i Gentoo. Panowie wymienili kartę w terminie, a dokładnie w ostatni dzień jak już widzieli, że mi piana na gębie stoi z nerwów. Chociaż mogliby to zrobić w przeciągu 5 minut, bo powiedziałem im co się sypnęło. Chłopaki oddają mi komputer z tymi słowami:
Code:
- Nie udało się uratować danych na dysku z Windwosem, więc musieliśmy sformatować te partycje na nowo.

No nic tą wiadomość jakoś przełknąłem - w końcu grę mogę zainstalować sobie od nowa. Chociaż nie wiem co ma piernik do wiatraka. Ale po kolejnej wypowiedzi szlag mnie trafił:
Code:
Na drugim dysku miał Pan dwie uszkodzone partycje, których Windows zainstalowany przez nas nie mógł wykryć (ciekawe skąd znali mój numer seryjny Windowsa ;) - coś jakoś mi się widzi, że to nie był legalny Windows). Na szczęście udało nam się naprawić uszkodzone partycje i sformatować na NTFS.

Po tej wypowiedzi, nerwy mi puściły i rozpoczęło się piekło. Goście wykasowali mi główny system, pół biedy z Windowsem i FC3 ale na Gentoo miałem wszystkie ważne dane. Jeszcze tego samego dnia wyszedłem po długich kłótniach z naprawionym komputerem, bólem głowy i 300 zł w kieszeni zadośćuczynienia. Zaznaczam, że Panowie od naprawy byli prawdziwymi fachowcami po szkołach informatycznych i a sklep w którym mieści się ten serwis i kupiłem ten komputer jest największy w mieście (dużym). Ale Gentoo już mi się nie chciało instalować od stage1, więc mam pytanie, czy ta operacja będzie trwała długo i czy przyśpieszy mi działanie kompa:
n3rd wrote:
Ostatnio już "nie modne" jest instalowanie ze stage 1. Teraz robisz szybkie stage 3, ustawiasz make.conf oraz inne configi a następnie remergujesz tolchain i cały system:
Code:
emerge glibc binutils gcc && env-update && source /etc/profile && emerge -e world

Wyjdzie Ci w sumie na to samo ;-)


Last edited by Sahin on Sun Oct 16, 2005 3:32 pm; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
sebas86
Guru
Guru


Joined: 01 May 2005
Posts: 568
Location: Szczecinek / Szczecin

PostPosted: Sun Oct 16, 2005 3:21 pm    Post subject: Reply with quote

Wyjdzie prawie to samo, bo po trzeba doliczyć jeszcze czas na instalację systemu od stage3 a tu wiele zależy od tego czy masz już płytki z binarkami czy nie. Nie mniej zyskujesz możliwość szybszego rozpoczęcia pracy na systemie, a w tle możesz dać aktualizację.
_________________
Nieważne jaka dystrybucja, ważne, że Linux!
Back to top
View user's profile Send private message
Sahin
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 14 Sep 2005
Posts: 83
Location: Morąg (Mazury)

PostPosted: Sun Oct 16, 2005 3:27 pm    Post subject: Reply with quote

Jeśli chodzi o stage 3 to już mam, tylko się zastanawiam, czy warto wogóle zawracać sobię głowę reemergowaniem reszty. Ale chyba tak zrobię, nie będzie mi to w sumie przeszkadzało podczas pracy.
Back to top
View user's profile Send private message
n3rd
Guru
Guru


Joined: 30 Apr 2005
Posts: 328

PostPosted: Sun Oct 16, 2005 4:18 pm    Post subject: Reply with quote

Sahin wrote:
Jeśli chodzi o stage 3 to już mam, tylko się zastanawiam, czy warto wogóle zawracać sobię głowę reemergowaniem reszty. Ale chyba tak zrobię, nie będzie mi to w sumie przeszkadzało podczas pracy.

Dawniej wszyscy podkreślali różnicę stawiania systemu ze stage 1 i stage 3. Przy instalacji ze stage 3 system masz postawiony w niecałą godzinę ale koszt tego jest taki, że wszystkie programy nie są skompilowane tak, jakbyś mógł tego oczekiwać. Dlatego skoro masz już gentoo postawione ze stage 3, poczytaj trochę o ustawieniach w make.conf i ustaw flagi tak jak tego oczekujesz... odpowienio dla swojego procesora oraz profilu systemu. Zobacz na przykład:
Code:
cat /etc/make.profile/make.default
i przekonasz się z iloma zbędnymi flagami masz postawiony system ;-) Edycja make.conf pozwoli Ci dostosowac system tak jak tego oczekujesz.

Kiedy już to zrobisz musisz przebudować cały toolchain z nowymi flagami czyli glibc, binutils i gcc a następnie a następnie na nowo cały system. Pozwoli Ci to postawić system tak, jakbyś budował go ze stage 1.

Zobacz opis alternatywnej instalacji gentoo (niekoniecznie od razu musisz zmieniać gcc): https://forums.gentoo.org/viewtopic-t-319349.html

Pozdrawiam
daniel cegielka
Back to top
View user's profile Send private message
argasek
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 06 May 2004
Posts: 1121
Location: Sol [0,0], Poland, Kraków

PostPosted: Sun Oct 16, 2005 4:24 pm    Post subject: Reply with quote

Nie rozumiem kompletnie krytyki pod adresem 'lubczasopisma'. Napiszę więc krótko: witam w gronie użytkowników Gentoo :)
_________________
RLU #137109 | http://soundcloud.com/argasek
Back to top
View user's profile Send private message
n3rd
Guru
Guru


Joined: 30 Apr 2005
Posts: 328

PostPosted: Sun Oct 16, 2005 4:33 pm    Post subject: Reply with quote

argasek wrote:
Nie rozumiem kompletnie krytyki pod adresem 'lubczasopisma'. Napiszę więc krótko: witam w gronie użytkowników Gentoo :)

Bo nie doczytałeś do końca toczonej rozmowy... Głupio się pomyliłem i zamiast dwa dni przeczytałem dwa lata :oops: Pomyślałem jak można instalowac gentoo rzez dwa lata... i doniosłem zupełnie odwrotne wrażenie, że post ten skierowany jest przeciwko tłumaczom, że niby coś źle przetłumaczyli i że lubczasopisma męczył się z instalacją przez ten błąd przez dwa lata... (wiem, wiem... gorączkę miałem :oops: ) Sam się dziwię, jak mogłem się tak wygłupić...

pozdr
daniel cegielka
Back to top
View user's profile Send private message
n3rd
Guru
Guru


Joined: 30 Apr 2005
Posts: 328

PostPosted: Sun Oct 16, 2005 4:38 pm    Post subject: Reply with quote

sebas86 wrote:
Wyjdzie prawie to samo, bo po trzeba doliczyć jeszcze czas na instalację systemu od stage3 a tu wiele zależy od tego czy masz już płytki z binarkami czy nie. Nie mniej zyskujesz możliwość szybszego rozpoczęcia pracy na systemie, a w tle możesz dać aktualizację.

Na pewno nie wyjdzie na to samo jak masz neostradę i speedtouch'a ;-) chyba, ze teraz płytka instalacyjna gentoo dostarczana jest razem ze sterami do neo...
Pozdr
daniel cegielka
Back to top
View user's profile Send private message
argasek
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 06 May 2004
Posts: 1121
Location: Sol [0,0], Poland, Kraków

PostPosted: Sun Oct 16, 2005 4:48 pm    Post subject: Reply with quote

n3rd wrote:
argasek wrote:
Nie rozumiem kompletnie krytyki pod adresem 'lubczasopisma'. Napiszę więc krótko: witam w gronie użytkowników Gentoo :)

Bo nie doczytałeś do końca toczonej rozmowy... Głupio się pomyliłem i zamiast dwa dni przeczytałem dwa lata :oops: Pomyślałem jak można instalowac gentoo rzez dwa lata... i doniosłem zupełnie odwrotne wrażenie, że post ten skierowany jest przeciwko tłumaczom, że niby coś źle przetłumaczyli i że lubczasopisma męczył się z instalacją przez ten błąd przez dwa lata... (wiem, wiem... gorączkę miałem :oops: ) Sam się dziwię, jak mogłem się tak wygłupić...

OK. Wobec tego za wiążące proszę uznać tak czy owak moje drugie zdanie. 8)
_________________
RLU #137109 | http://soundcloud.com/argasek
Back to top
View user's profile Send private message
Sahin
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 14 Sep 2005
Posts: 83
Location: Morąg (Mazury)

PostPosted: Sun Oct 16, 2005 5:17 pm    Post subject: Reply with quote

n3rd wrote:
...i przekonasz się z iloma zbędnymi flagami masz postawiony system ;-) Edycja make.conf pozwoli Ci dostosowac system tak jak tego oczekujesz.

Nie przesadzajmy, przy instalacji ze stage 3 też mogę zmieniać te flagi i system skompilowałem z flagami kde qt alsa mp3 -gtk -gnome nls. Więc nie jest ich wcale tak dużo :D
Back to top
View user's profile Send private message
n3rd
Guru
Guru


Joined: 30 Apr 2005
Posts: 328

PostPosted: Sun Oct 16, 2005 5:47 pm    Post subject: Reply with quote

Sahin wrote:
Nie przesadzajmy, przy instalacji ze stage 3 też mogę zmieniać te flagi i system skompilowałem z flagami kde qt alsa mp3 -gtk -gnome nls. Więc nie jest ich wcale tak dużo :D
A jak myślisz, do czego odwołują się Twoje flagi -gtk -gnome?? Własnie do /etc/make.profile/make.defaults ;-) Postawiłes więc system bez wsparcia dla gtk i gnome ale ze wsparciem dla całej reszty flag ;-) Jeżeli chcesz jeszcze bardziej zróżnicować flagi dla kompilowanych programów możesz ustawiać je indywidualnie dla poszczególnych programów w pliku /etc/portage/package.use. Widziałem gdzieś na stronach deweloperów gentoo skrypt, umożliwiający kompilowanie programów z różnymi flagami dla procesora.. właśnie poprzez ustawienia w /etc/portage/ ...ale to już chyba mała przesada :D A skoro już jesteśmy przy procku.. to co z flagami procesora?? A może warto zbudować glibc ze wsparciem dla userlocales?? Domyślne stage 3 tego wszystkiego nie uwzględnia.

Pozdrawiam
daniel cegielka
Back to top
View user's profile Send private message
sebas86
Guru
Guru


Joined: 01 May 2005
Posts: 568
Location: Szczecinek / Szczecin

PostPosted: Sun Oct 16, 2005 7:45 pm    Post subject: Reply with quote

n3rd wrote:
sebas86 wrote:
Wyjdzie prawie to samo, bo po trzeba doliczyć jeszcze czas na instalację systemu od stage3 a tu wiele zależy od tego czy masz już płytki z binarkami czy nie. Nie mniej zyskujesz możliwość szybszego rozpoczęcia pracy na systemie, a w tle możesz dać aktualizację.

Na pewno nie wyjdzie na to samo jak masz neostradę i speedtouch'a ;-) chyba, ze teraz płytka instalacyjna gentoo dostarczana jest razem ze sterami do neo...
Pozdr
daniel cegielka

Osobiście korzystałem tylko raz z płyty instalacyjnej Gentoo, a ostatnio używam swojej ulubionej LiveCD, którą wykorzystuje także jako system ratunkowy, nic nie stoi na przeszkodzie abyś i ty poszukał czegoś, co jest w stanie uruchomić neostradę i ma podstawowe narzędzia do chrotowania.
_________________
Nieważne jaka dystrybucja, ważne, że Linux!
Back to top
View user's profile Send private message
rane
Retired Dev
Retired Dev


Joined: 03 Mar 2004
Posts: 306
Location: Warsaw, Poland

PostPosted: Sun Oct 16, 2005 7:58 pm    Post subject: Reply with quote

http://dev.gentoo.org/~rane

Najlepiej się nam odwdzięczysz pomagając nam w pracy. :)

Pozdrawiam,

Łukasz
Back to top
View user's profile Send private message
n3rd
Guru
Guru


Joined: 30 Apr 2005
Posts: 328

PostPosted: Sun Oct 16, 2005 7:59 pm    Post subject: Reply with quote

sebas86 wrote:
Osobiście korzystałem tylko raz z płyty instalacyjnej Gentoo, a ostatnio używam swojej ulubionej LiveCD, którą wykorzystuje także jako system ratunkowy, nic nie stoi na przeszkodzie abyś i ty poszukał czegoś, co jest w stanie uruchomić neostradę i ma podstawowe narzędzia do chrotowania.
Szukałem i chyba najlepiej radził sobie z tym navynos. Kłopot w tym, że dwie firmy produkują speedtoucha... i do tego model jednej fimy wyszedł w dwóch wersjach. Czyli mamy trzy wersje modemu speedtouch (oczywiście o różnym rozpowszechnieniu poszczególnych wersji) ;-) i trzy różne kombinacje sterowników. Ja rozwiązałem ten problem w taki sposób, że zwyczajnie zainstalowałem na małym 4GB dysku innego linuksa i z niego przeprowadziłem całą instalację oraz zamieniłem się z kimś na sagema (tamta osoba miała windowsa, więc nie było propblemu ze sterami). Jak pamiętam jeszcze z formum na gentoo.pl to rada była wtedy jedna: instalować ze stage 3 lub zainstalowac drugiego linuksa i ustawić w nim neta.

Słyszałem też o wersji ratunkowej PLD - podobno tez można było na tym livecd odpalić neo.

Ebuild do neostrady zupełnie nie działał w przypadku mojej wersji modemu (autorzy zrobili go tylko dla jednej wersji modemu).

Pozdrawiam
daniel cegielka
Back to top
View user's profile Send private message
mbar
Veteran
Veteran


Joined: 19 Jan 2005
Posts: 1990
Location: Poland

PostPosted: Sun Oct 16, 2005 8:04 pm    Post subject: Reply with quote

To może ja się wypowiem o wyższości stage1 nad stage3, i nie chodzi mi tylko o optymalizacje CFLAGS itp.
Otóż stage3 jest po prostu... stary jak świat. Po instalacji z "3" robisz emerge sync, i okazuje się, że większość pakietów i tak się będzie rekompilować (szczególnie, ja używam arch ~86 i ~amd64). Na co mi ten cały syf? Jak startuję z "1", mam najświeższe portage i od razu kompilują mi się najnowsze wersje pakietów :) Trwa to w sumie niewiele dłużej, niż aktualizacja starego stage3 :)
Poza tym ostatnio arch ~86 stawiam na gcc 4.0.2, więc tu tylko stage1 ma sens :P
Back to top
View user's profile Send private message
smerf
l33t
l33t


Joined: 06 Nov 2004
Posts: 778
Location: Polska

PostPosted: Sun Oct 16, 2005 8:17 pm    Post subject: Reply with quote

i pomyśleć, ze to wszystko odpowiedzi na podziękowania lubczasopisma... :P
_________________
Microsoft is not the answer, Microsoft is the question, the answer is no.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum