Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Znowu fluxbox i polskie czcionki
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Coppertop
n00b
n00b


Joined: 05 Jul 2005
Posts: 7

PostPosted: Sat Nov 26, 2005 2:22 pm    Post subject: Znowu fluxbox i polskie czcionki Reply with quote

Sprawa wygląda tak. Używałem Gnome'a i wszystko było super. Teraz przesiadłem się na fluxbox'a i:
Polskie czcionki są w firefoksie, thunderbirdzie itp., ale w xtermie i, co dziwne, w openoffice (instalowany z rpm'ów) już nie. Próbowałem już wielu pomysłów, włącznie z ustawianiem wybranej z xfontsel, lub skopiowanej z jakiegoś forum czcionki w stylach flux'a i pozycji menu odpalającej xterma. Udalo się zrobić pliterki dopiero przez ustawienie LC_ALL lub LANG lub LC_MESSAGES na pl_PL, ale wtedy cały ssytem przestawia się na polski a tego nie chce. Wolę żeby został po angielsku.
Oczywiście w konsoli wszysko gra.

Czy ktoś ma jakiś pomysł? Może gdzieś (w jakimś miejscu na forum (chociaż je przejrzałem, ale może coś przeoczyłem)) udało się rozwiązać ten problem bez zmiany wspomnianych zmiennych locale. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Back to top
View user's profile Send private message
pehop
n00b
n00b


Joined: 16 Oct 2005
Posts: 50
Location: Oxford, UK

PostPosted: Sat Nov 26, 2005 4:00 pm    Post subject: Reply with quote

A zainteresuj się flagą use "nls" i plikiem locales.build - jest coś o tym w i podręczniku i dodatkowej dokumentacji
Back to top
View user's profile Send private message
greginve
n00b
n00b


Joined: 25 Nov 2005
Posts: 6
Location: Poland

PostPosted: Sat Nov 26, 2005 5:24 pm    Post subject: Reply with quote

takie pytanko odnosnie fluxboxa, chce sie na niego przesiasc
Co znaczy ze obsługuje KDE i Gnome (nie bardzo wiem jak to rozumiec)
Czy potrzebne sa biblioteki GTK i QT do poprawnego dzialania programow pod kde i gnome
_________________
discovering the power of GENTOO
Back to top
View user's profile Send private message
Coppertop
n00b
n00b


Joined: 05 Jul 2005
Posts: 7

PostPosted: Sat Nov 26, 2005 6:35 pm    Post subject: Reply with quote

pehop wrote:
A zainteresuj się flagą use "nls" i plikiem locales.build - jest coś o tym w i podręczniku i dodatkowej dokumentacji


Ma się tam znaleźć pl_PL/ISO-8859-2 i pl_PL.UTF/UTF-8, tak? Otóż jest. Dodałem na samym początku zabawy, ale nie pomogło :( A co do flagi USE "nls" to nie mam ustawionych żadnych flag USE w make.conf więc teoretycznie powinien mi kompilować z obsługą wszystkiego, nie?
Back to top
View user's profile Send private message
Xax
Guru
Guru


Joined: 24 Jul 2003
Posts: 417
Location: Poland, Gliwice, Trynek

PostPosted: Sat Nov 26, 2005 6:42 pm    Post subject: Reply with quote

Teoretycznie ... to nie :)
Code:
emerge --info | grep USE

Bedzie kompilowal z takimi :wink:
Back to top
View user's profile Send private message
Xax
Guru
Guru


Joined: 24 Jul 2003
Posts: 417
Location: Poland, Gliwice, Trynek

PostPosted: Sat Nov 26, 2005 6:49 pm    Post subject: Reply with quote

greginve wrote:
takie pytanko odnosnie fluxboxa, chce sie na niego przesiasc
Co znaczy ze obsługuje KDE i Gnome (nie bardzo wiem jak to rozumiec)


Obsluguje jak obsluguje, ma wsparcie to chyba lepsze okreslenie.

greginve wrote:
Czy potrzebne sa biblioteki GTK i QT do poprawnego dzialania programow pod kde i gnome


Mozna dodac do USE w make.conf -qt -gtk -gtk2. Wowczas programy, ktore maja opcjonalne wsparcie ze strony tych bibliotek beda kompilowane bez ich udzialu. Niestety wczesniej czy pozniej mozesz trafic na program, ktory bez gtk/qt ani rusz i wtedy bez nich sie nie obejdzie.
Back to top
View user's profile Send private message
Coppertop
n00b
n00b


Joined: 05 Jul 2005
Posts: 7

PostPosted: Sat Nov 26, 2005 7:24 pm    Post subject: Reply with quote

Xax wrote:
Teoretycznie ... to nie :)
Code:
emerge --info | grep USE

Bedzie kompilowal z takimi :wink:


Dzięki. Nie wiedziałem.
Back to top
View user's profile Send private message
Coppertop
n00b
n00b


Joined: 05 Jul 2005
Posts: 7

PostPosted: Sat Nov 26, 2005 7:47 pm    Post subject: Reply with quote

pehop wrote:
A zainteresuj się flagą use "nls" i plikiem locales.build - jest coś o tym w i podręczniku i dodatkowej dokumentacji


Niestety. locales.build mam dobrze ustawione. Przkompilowałem fluxa i aterma z tą flagą i nic się nie zmieniło.
Back to top
View user's profile Send private message
Xax
Guru
Guru


Joined: 24 Jul 2003
Posts: 417
Location: Poland, Gliwice, Trynek

PostPosted: Sat Nov 26, 2005 8:25 pm    Post subject: Reply with quote

Sprobuj zatem odpalic aterma w sposob jak nastepuje
Code:
LC_ALL="pl_PL" aterm -fg grey -bg black -fn -misc-fixed-medium-r-normal-*-12-*-*-*-*-*-iso8859-2 -fb -misc-fixed-medium-r-normal-*-12-*-*-*-*-*-iso8859-2 -ls -tr -trsb -fade 100 -sl 1000 -sh 99

Parametry mozesz podac swoje, generalnie sa nieistotne (moze poza czcionka). Wazne jest LC_ALL.
Back to top
View user's profile Send private message
Coppertop
n00b
n00b


Joined: 05 Jul 2005
Posts: 7

PostPosted: Sat Nov 26, 2005 8:53 pm    Post subject: Reply with quote

Xax wrote:
Sprobuj zatem odpalic aterma w sposob jak nastepuje
Code:
LC_ALL="pl_PL" aterm -fg grey -bg black -fn -misc-fixed-medium-r-normal-*-12-*-*-*-*-*-iso8859-2 -fb -misc-fixed-medium-r-normal-*-12-*-*-*-*-*-iso8859-2 -ls -tr -trsb -fade 100 -sl 1000 -sh 99

Parametry mozesz podac swoje, generalnie sa nieistotne (moze poza czcionka). Wazne jest LC_ALL.


Blisko, blisko. Właśnie o coś takiego mi chodziło tylko żeby nie zmieniał się jako taki język, a tylko działały czcionki. Teraz np. w mc mam Lewy, Prawy, Plik, Polecenie, a wolałbym jednak Left, Right, File i Command... Wiem że wybrzydzam ;)

No i pozostaje jeszcze kwestia OpenOffice'a. Nie wiecie co tam może być nie tak? Tam trik z LC_ALL nie pomaga. Może wszystko będzie działać gdy go skompiluję emergem bo póki co to jest wersja z rpm'ów (co nie zmienia faktu że pod gnomem działało) "ł" działa. "ć" również, ale pozostałe doją tylko prostokąty. To jest wersja 1.1.5
Back to top
View user's profile Send private message
Xax
Guru
Guru


Joined: 24 Jul 2003
Posts: 417
Location: Poland, Gliwice, Trynek

PostPosted: Sat Nov 26, 2005 10:33 pm    Post subject: Reply with quote

Coppertop wrote:
Blisko, blisko. Właśnie o coś takiego mi chodziło tylko żeby nie zmieniał się jako taki język, a tylko działały czcionki. Teraz np. w mc mam Lewy, Prawy, Plik, Polecenie, a wolałbym jednak Left, Right, File i Command... Wiem że wybrzydzam ;)

Wybrzydzasz to malo powiedziane, jestes maruda :lol:

Coppertop wrote:
No i pozostaje jeszcze kwestia OpenOffice'a. Nie wiecie co tam może być nie tak? Tam trik z LC_ALL nie pomaga. Może wszystko będzie działać gdy go skompiluję emergem bo póki co to jest wersja z rpm'ów (co nie zmienia faktu że pod gnomem działało) "ł" działa. "ć" również, ale pozostałe doją tylko prostokąty. To jest wersja 1.1.5

http://www.gentoo.org/doc/pl/guide-localization.xml - tekst na samym dole. Poza tym caly artykul dotyczy Twoich "zachcianek" ;)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum