Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Czy bedzie problem z dyskami?
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Criss-PL
Apprentice
Apprentice


Joined: 07 Mar 2005
Posts: 158
Location: Szczecin

PostPosted: Mon Nov 28, 2005 10:33 am    Post subject: Czy bedzie problem z dyskami? Reply with quote

Temat posta pewnie duzo wam nie mowi i sczerze nie dziwie sie... Aleprzejdzny do temau...

Mam pytanie czy po przeniesienu systemu na inny dysk i odpalenie go z tamtad, system nie dostanie jakiegos ubytku - czytaj czy bedzie prawidlowo rozpoznawal kolejnosc dyskow.

pytam bo zakopilem nowy dysk i chcialbym na niego przenies system dysk nie dosc ze jest wiekszy to jeszcze jest innej firmy. I jestem ciekaw czy stytem po ponownym wystartowaniu - zakladam ze tak sie stanie jak zainstaluje bootloadrea na nowym dysku - bedzie widzial dysk hda jako nowy. Slyszalem, ze czasami trzeba utworzyc odnowa urzadzenie... alejakosmi to nie troszke bublem smierdzi.

dzieki za wszelkie info.

PS: Mozeniektorym post wyta sie idiotyczny, aleuwiezciemi po 6 miechcach nie chce mi sie instalowac tego wszystkiego od nowa...
Back to top
View user's profile Send private message
n3rd
Guru
Guru


Joined: 30 Apr 2005
Posts: 328

PostPosted: Mon Nov 28, 2005 10:52 am    Post subject: Re: Czy bedzie problem z dyskami? Reply with quote

Criss-PL wrote:
Mam pytanie czy po przeniesienu systemu na inny dysk i odpalenie go z tamtad, system nie dostanie jakiegos ubytku - czytaj czy bedzie prawidlowo rozpoznawal kolejnosc dyskow.
To zależy tylko od Ciebie ;-) Będziesz musiał wprowadzić zmiany w /etc/fstab - jeżeli wcześniej miałeś dysk na hda a teraz zmieniasz na hdb to tak też będziesz musiał pozmieniać. Do poprawienia będzie też bootloader (grub lub lilo).

Jeżeli przenosisz system na inny dysk (dosłownie kopiujesz) to poprawy może wymagać jeszcze /etc/conf.d/hdparm.

Pozdrawiam
daniel
Back to top
View user's profile Send private message
Yatmai
Veteran
Veteran


Joined: 12 Nov 2005
Posts: 1501
Location: Kraków

PostPosted: Tue Nov 29, 2005 6:04 am    Post subject: Reply with quote

Działać napewno będzie, jeśli to odpowiednio skopiujesz :] Plik to plik, można go przenieść, tylko pamiętaj o zainstalowaniu bootloadera i ew. zmianach w /etc/fstab. Na co jednak musisz zwrócić uwage to /dev, którego sie żywcem nie skopiuje :] Trza będzie odtworzyć czy ręcznie czy automatycznie to twoja wola ;) Po za tym, nie miałem większych problemów z takimi operacjami :)
_________________
Desktop: [Ath64 X2 2GB DDR2 GF76GT] [amd64] [2.6.29-gentoo] [nVidia] [KDE 3.5.10]
Lapek: [HP nc6000] [i686] [2.6.29-ARCH] [ati-open] [KDE 3.5.10]
Back to top
View user's profile Send private message
Criss-PL
Apprentice
Apprentice


Joined: 07 Mar 2005
Posts: 158
Location: Szczecin

PostPosted: Tue Nov 29, 2005 8:03 am    Post subject: Reply with quote

mozeszrozwinac temat /dev... bo mam dziwne wrazenie, ze moje gentoo dostalo jaiegos kopniecia...

Niby caly system przeniesiony na nowy dysk, ale system chodzi jakos dziwnie - glownie chodzi mi tu o przenoszenie danych z dysku na dysk (mowie tu o 2 roznych urzadzeniach nie o partycjach), ktore oscyluje w okol 7MB/s.
7MB/s przy dysku 120GB 7200obr/min i drugim tylko mniejszym to chyba cos nie tak. Dodam, ze systemem plikow napbu jest Raiserfs 3.6
Zastanawiam sie czy wplyw na to moze miec, zedyski sa podpietepod jedna tasme - stary poszedl na slave, a nowy na mster.
Back to top
View user's profile Send private message
waltharius
Guru
Guru


Joined: 07 Apr 2005
Posts: 349

PostPosted: Tue Nov 29, 2005 10:13 pm    Post subject: Reply with quote

Jak są na jednej taśmie to najszybszy zwalnia do prędkości wolniejszego.
_________________
" " 8)
Sed quis custodiet ipsos Custodes?
Back to top
View user's profile Send private message
Criss-PL
Apprentice
Apprentice


Joined: 07 Mar 2005
Posts: 158
Location: Szczecin

PostPosted: Wed Nov 30, 2005 3:49 pm    Post subject: Reply with quote

Oby dwachodzana ata100 czyli udma5... ale tak naprawde to wyglada to tak jakby ten stary byl szybszy od tego nowego - choc wsadzilem go na slave... :(

Zreszta teraz robie reinstalke bo kochny raiser dal niezlego popisu i wszystkie dane szlak trafil :[
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum