Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
xmms
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

Goto page Previous  1, 2, 3  
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ufos
n00b
n00b


Joined: 30 Jun 2004
Posts: 9
Location: Poland -> Cracow

PostPosted: Sun Feb 05, 2006 7:35 pm    Post subject: Reply with quote

O, a to ciekawe :)
XMMS coś mi właśnie zamulał, wiele błędów wywalał - nawet przy najprostszym czytaniu tagów... Paranoja jednym słowem, jakieś tam poszukiwania w drzewku portage robiłem, ale nic sensownego nie znalazłem :) Beep-media-player to alternatywa, której szukałem. Już się emerguje, cieszę się, że jest wersja pod amd64 :)
Potestujemy - zobaczymy. W każdej razie dziękuję za cynk ;)

Pozdrawiam, Ufos.
_________________
Jutro to dziś, tyle że jutro Sławomir Mrożek
Back to top
View user's profile Send private message
sebas86
Guru
Guru


Joined: 01 May 2005
Posts: 568
Location: Szczecinek / Szczecin

PostPosted: Wed Mar 08, 2006 11:15 pm    Post subject: Reply with quote

Ostatnio chciałem sobie uaktualnić BMP a tam hard masked i info w profilu, że niedługo zostanie wycofany... Audacious coś mnie nie zadowala jeśli chodzi o jakość dźwięku, chociaż to może moje jakieś takie dziwne odczucia. :? Nie mniej spodobał mi się pomysł XMMS2 i MPD (tego teraz sobie potestuje) + Glurp. Na razie jestem zadowolony, zużycie procka i pamięci na bardzo niskim poziomie (zwłaszcza, gdy tylko demon MPD pracuje w tle).

Hm, w sumie ostatnio szukam czegoś, co stawia na jakość dźwięku. Może ktoś się wypowiedzieć na ten temat? :)
_________________
Nieważne jaka dystrybucja, ważne, że Linux!
Back to top
View user's profile Send private message
psotnik
Apprentice
Apprentice


Joined: 12 Nov 2005
Posts: 248
Location: /world/poland/Cracow

PostPosted: Thu Mar 09, 2006 7:31 pm    Post subject: Reply with quote

tak ogólnie to xmms, już trochę sie zestarzał, bmpx hard masked (aktualnie,0.12), działa strasznie niestabilnie, bmp najwidoczniej rownież juz sie zestarzal :lol:. Po paru tygodniach uzywania moge spokojnie polecić audacious. pozdro

..::Milu Edit: ort!
_________________
psotnik
:]
Back to top
View user's profile Send private message
no4b
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 18 Jan 2004
Posts: 774
Location: Tarnów, Poland

PostPosted: Fri Mar 10, 2006 6:47 pm    Post subject: Reply with quote

Niech jakiś programista się zlituje i zrobi obsługę libmpg123 w gstreamerze/xine, albo napisze alsa-engine z supportem dla libmpg123 do amaroka, bo dźwięk po equalizacji generowany przez libmad (z którego korzysta xine oraz gstreamer) woła o pomste o nieba, osiąga szczyt beznadziejności.

(dla testu, wyłączyć wtyczkę libmad w xmms *koniecznie*, włączyć libmpg123, ustawić dobrze equalizer, właczyć preamp i słuchać, następnie wyłączyć libmpg123 i włączyć libmad, od tego momentu słuchanie muzyki generowanej przez libmad będzie was zachęcać do wyłączenia playera :>).

Sorry za lekki offtopic, ale mnie trafia, bo nie mogę korzystać z dobrego odtwarzacza jakim jest amarok, bo nie ma możliwości generowania dobrej jakości dźwięku, którą daje beznadziejny xmms :(
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum