Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Gentoo 2005.1-r1 a stage1
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pszemas
Apprentice
Apprentice


Joined: 02 Aug 2005
Posts: 181

PostPosted: Sun Jan 22, 2006 12:28 am    Post subject: Gentoo 2005.1-r1 a stage1 Reply with quote

Porobilo mi sie ostatnio troche balaganu na kompie, wiec postanowilem postawic gentoo na nowo. Sciagnalem minimal cd, stage1 itd. Dochodze do momentu handbooka gdzie zawsze byl bootstrap a tu co ? Boostrapu nie ma. Szukam dalej w docs i czytam wspaniala wiadomosc, ze aktualnie jest wspierana wylacznie instalacja gentoo stage3, a info o stage1 znajduje sie w faq, wiec ruszamdo faq i czytam, ladnie napisane gdzie jest bootsrap i emerge system. Robie jak kaza i co ? i wywala sie przy emeru test-simple, szukalem na forach niby jest rozwiazanie u mnie nie dziala... Troche sie zawiodem na moim ukochanym gentoo... moze czas na freebsd ?
Back to top
View user's profile Send private message
BeteNoire
Veteran
Veteran


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 1827

PostPosted: Sun Jan 22, 2006 3:27 am    Post subject: Reply with quote

Nie płacz. Po stage 3 ustaw co trzeba daj emerge -e world i będziesz miał stage 1.
Co do FreeBSD: jeśli uda Ci się w nim zrobić taki ładny framebuffer to daj znać, zastanowię się wtedy nad dogłębnym poznaniem tego systemu.
_________________
powered by power plant
Back to top
View user's profile Send private message
qermit
Veteran
Veteran


Joined: 02 Feb 2005
Posts: 1032

PostPosted: Sun Jan 22, 2006 11:04 am    Post subject: Reply with quote

czy mi się zdaje, czy stage1 jest _niezalecany_ z powodu nadmiernej ilości błędów popełnainych przez użytkowników? użyj stage3

BeteNoire wrote:
Co do FreeBSD: jeśli uda Ci się w nim zrobić taki ładny framebuffer to daj znać, zastanowię się wtedy nad dogłębnym poznaniem tego systemu.
Eeeetam ferejmburer jest dla mnie za wolny (esearch -S a).
_________________
"A co ty masz w swoim LinuXie?" - Dr Qermit
Back to top
View user's profile Send private message
Petherson
n00b
n00b


Joined: 18 Jan 2006
Posts: 52
Location: Poland - Gdynia

PostPosted: Sun Jan 22, 2006 11:53 am    Post subject: Reply with quote

Niemozliwe - nie dalej jak w ubieglym tygodniu instalowalem gentoo2005.1-r1 od stage1 i nie mialem zadnych problemow , wszystko poszlo bardzo ladnie. Btw instalacja od stage3 jest jakas cieniacka :D . Po stage1 ma sie wiekszy szacunek dla swojego systemu (przeciez kosztowalo to full czasu) - ale to jest moje zdanie i nie kazdy moze sie z tym zgodzic. A pozatym jest to fajna przygoda :D
Piotr
Back to top
View user's profile Send private message
wodzik
l33t
l33t


Joined: 12 Jun 2005
Posts: 713
Location: Człuchów

PostPosted: Sun Jan 22, 2006 2:00 pm    Post subject: Reply with quote

moze to i fajne ale czasu zajmuje tyle samo, przeciez i tak przy stage 3 sam wszystko przekompilowujesz. co do instalacji ja i tak zawsze lece z stage 1. jakos sie przyzwyczailem, a nie zdazylo mi sie przez to zcegos zrypac ;]
_________________
:() { :|: & };: <- nie próbuj wpisywać tego w konsoli
Back to top
View user's profile Send private message
qermit
Veteran
Veteran


Joined: 02 Feb 2005
Posts: 1032

PostPosted: Sun Jan 22, 2006 6:35 pm    Post subject: Reply with quote

Ze stage3 sprzęt gotowy do uzytku mam w niecały wieczór (Xy+WWW+KDEbase+SuperKaramba+MójTemat), reszszta instaluje się rano.

Nie zmienia to jednak faktu, że kolega pszemas musiał coś spi******, albo poprostu przeoczyć
_________________
"A co ty masz w swoim LinuXie?" - Dr Qermit
Back to top
View user's profile Send private message
pszemas
Apprentice
Apprentice


Joined: 02 Aug 2005
Posts: 181

PostPosted: Mon Jan 23, 2006 9:22 am    Post subject: Reply with quote

Nic nie przeoczylem !!! Nie pierwszy raz instaluje gentoo ze stage1 wczsniej nie bylo problemow, a wywala sie podczas emerge -e system, po zrobionym wczesniejszym bootstrapie, na Test-Simple (najprawdopodobnie jakies zlaeznosci z Perlem) szukalem na forach ale nie ma rozwiazania przynajmniej nie dla mnie...
Back to top
View user's profile Send private message
psotnik
Apprentice
Apprentice


Joined: 12 Nov 2005
Posts: 248
Location: /world/poland/Cracow

PostPosted: Tue Jan 24, 2006 9:13 pm    Post subject: Reply with quote

Tak właściwie dlaczego bootstrap zniknoł z dokumentacji? jak w tym można blędy popełnić? wydajesz kolejna dwa polecenie :wink:
_________________
psotnik
:]
Back to top
View user's profile Send private message
danrok^
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 11 Sep 2004
Posts: 117
Location: Poland, Zabrze

PostPosted: Wed Jan 25, 2006 1:59 pm    Post subject: Reply with quote

No Bootstrap to jeszcze faktycznie, w sumie ponoć mało korzystał w make.conf, ale stage2 dlaczego?
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum