Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
AC 97 i MPlayer na dwóch dźwiękówkach
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Yatmai
Veteran
Veteran


Joined: 12 Nov 2005
Posts: 1501
Location: Kraków

PostPosted: Sat Feb 04, 2006 11:34 am    Post subject: AC 97 i MPlayer na dwóch dźwiękówkach Reply with quote

Mam w kompie dwie dźwiękówki: AC97 i SB 128 PCI. Ta druga jest podłączona do wieży i w przeznaczeniu ma odwtarzać muzykę na kolumnach, ta pierwsza z uwagi na niższą jakość podłączona jest do głośników w monitorze, a do monitora mam przypięte słuchawki.
Cały cyrk jest po to, by na wieży mieć dobrej jakości muzykę, a chcąc pograć w jakiegoś Quake'a, czy słuchać muzyki w nocy (ech ci domownicy :] ) używam owych słuchawek.

Tu pojawia się mały problem, otóż udało mi sie przekonfigurować Kadu, Xine i Xmms'a, by działały na drugiej dźwiękówce; używam ALSA'y, więc mowa tu o hw:1,0 :) Jednak MPlayer uparcie twierdzi, że może działać tylko na hw:0,0, nie ważne czy to przypada na AC 97 czy SB, na tej drugiej nie ruszy. Pytanie jak jednak "delikatnie" przekonać go do tego, że jednak lubi tę drugą dźwiękówke i chce z nią współpracować ? =)

Drugie pytanie bardziej poglądowo, otóż używam do regulacji głośności KMix'a. Z SB nie ma żadnego problemu, natomiast w przypadku AC97 to jest pic na wode i jakich kolwiek bym wartości nie ustawił i tak będzie grał na tym samym poziomie. Co ciekawe, na kompie ojca gdzie rezyduje sobie Xp jest software'owa regulacja głośności. Czy więc mam coś ze swoją kartą, czy mam błędną konfiguracje, czy poprostu Linuksowy sterownik tego nie wspiera :)
_________________
Desktop: [Ath64 X2 2GB DDR2 GF76GT] [amd64] [2.6.29-gentoo] [nVidia] [KDE 3.5.10]
Lapek: [HP nc6000] [i686] [2.6.29-ARCH] [ati-open] [KDE 3.5.10]
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum