Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
wczesniejsze stery
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
wierzba
n00b
n00b


Joined: 24 Feb 2006
Posts: 58
Location: Warsaw, Poland

PostPosted: Thu Mar 02, 2006 11:36 am    Post subject: wczesniejsze stery Reply with quote

mam takie zapytanie czy jest mozliwosc (jesli tak to w jaki sposob)...sciagnac wczesniejsze sterowniki do nvidia (czyt. nvidia-kernel)...przypuszczam ze te ktore zemergowalem maja problemy natury egzystencjalnej ;p (przyp. tlum maja bug/i) ...natomiast system jest na swiezo postawiony...a maskowanie tych sterow jakby nie dziala(po dodaniu komenda jak w manualu dalej jak robie emerge --pretend wyswietla mi sie ta sama wersja )....za wszelka pomoca bede wdzieczny...a pingiwn odwdzieczy mi sie dzialajacymi X-mi;p
Back to top
View user's profile Send private message
szolek
Guru
Guru


Joined: 30 Mar 2005
Posts: 570
Location: Brzóza Królewska

PostPosted: Thu Mar 02, 2006 1:52 pm    Post subject: Reply with quote

klik here
I przeczytać apel! :twisted:
Back to top
View user's profile Send private message
wierzba
n00b
n00b


Joined: 24 Feb 2006
Posts: 58
Location: Warsaw, Poland

PostPosted: Thu Mar 02, 2006 3:09 pm    Post subject: Reply with quote

wielkie dzieki....przykro tylko ze nie przeczytales mojej wiadomosci.....
a napisalem:

"MASKOWANIE SIE NIE UDAJE", mam swiezo zainstalowanego gentoo, a wczesniejszych sterow nie moge odslonic...:( wiec moim zdaniem odsylanie mnie do manuala (o ktorym wspomnialem, ze korzystalem z niego ) to czysta ignorancja tego co napisalem...

ewentualnie moze moglby mi ktos udostepnic zrodlo do nvidia-kernel-1.0.7676-r1

bylbym wdzieczny za pomoc.... i konkretne opowiedzi....;)
Back to top
View user's profile Send private message
damjanek
Apprentice
Apprentice


Joined: 21 Jun 2004
Posts: 259
Location: Poland, Poznań

PostPosted: Thu Mar 02, 2006 3:24 pm    Post subject: Reply with quote

Po pierwsze, nie mamy zielonego pojęcia w jaki sposób próbujesz maskować/odmaskowywać sterowniki. Pokaż, jaki masz wpis w package.mask. Druga sprawa, to poczytaj dokładnie podręcznik. Instalować konkretną wersję możesz, używając polecenia emerge =pakiet-wersja.
_________________
$ uname -rms
Darwin 10.0.0 i386
Welcome to Darwin!
#gentoo-pl@freenode and #gentoo.pl@ircnet team
Back to top
View user's profile Send private message
wierzba
n00b
n00b


Joined: 24 Feb 2006
Posts: 58
Location: Warsaw, Poland

PostPosted: Thu Mar 02, 2006 7:48 pm    Post subject: Reply with quote

mam wersje nvidia-kernel-1.0.6629-r4

szukam takiej bez bugow...przypuszczam ze ta ma...

maskuje...ech ">sciezka ebuilda" >> /etc/portage/package.mask

jednak to mi sie juz udalo zrobic....skorzystalem z keyword'a i mi wreszcie maskuje...

uzywam amd64 ...bylbym wdzieczny teraz raczej za podanie dobrych sterow do nvidii na pci express (do geforce 6600)

czytalem dokladnie podrecznik...nawet go d\sobie wydrukowalem...z maskowaniem nie jest juz problem...zastanawia mnie tylko dlaczego sie nie da tego zrobic u mnie package.mask i package.unmask :roll:

co do sterow to nie dzialaja mi X-y z ich powodow...:( wiem ze nvidia-kernel-1.0.7676-r1 sa ok....jesli ktos wie o jeszcze jakis to bylbym wdzieczny...
Back to top
View user's profile Send private message
arsen
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 10 Apr 2004
Posts: 1803
Location: Siemianowice Śląskie, Poland

PostPosted: Thu Mar 02, 2006 8:08 pm    Post subject: Reply with quote

Podaj dokładny wpis jaki zastosowałeś w /etc/portage/package.mask, uwierz, jak byś zrobił to poprawnie to by zadziałało.
Back to top
View user's profile Send private message
wierzba
n00b
n00b


Joined: 24 Feb 2006
Posts: 58
Location: Warsaw, Poland

PostPosted: Thu Mar 02, 2006 9:14 pm    Post subject: Reply with quote

# echo ">media-video/nvidia-kernel-1.0.6629-r4" >> /etc/portage/package.mask

zrobilem tak...dodalo nawet wpis w package.mask, tylko jak chcialem emerge'owac to dalej chcial instalowac te stery
(emerge --pretend nvidia-kernel => ebuild media-video/nvidia-kernel-1.0.6629-r4.

jak juz jednak pisalem wstawilem odpowiednia sciezke do package.keywords i zaczelo dzialac...tylko mnie lekko zastanawia powod dlaczego nie maskowal wczesniej (problem poboczny obecnie)

natomiast bylbym wdzieczny za podanie nvidia-kernel ktore dzialaja dobrze z X ...bylbym bardzo wdzieczny
Back to top
View user's profile Send private message
damjanek
Apprentice
Apprentice


Joined: 21 Jun 2004
Posts: 259
Location: Poland, Poznań

PostPosted: Thu Mar 02, 2006 10:29 pm    Post subject: Reply with quote

Wg tego, co wepchnąłeś do package.mask, chcesz zamaskować wszystkie wersje pakietu nvidia-kernel w wersji wyższej od 1.0.6629-r4. Portage słucha ciebie w pełni poprawnie. Jeśli chcesz wykluczyć również tą wersję, zamień >, na >=.
Afair nvidia-kernel w wersji niższej niż 6629 nie współpracuje z nowszymi kernelami i trzeba kombinować. Odpowiedniego wątku poszukaj sobie na forum Documentation tips & tricks.
_________________
$ uname -rms
Darwin 10.0.0 i386
Welcome to Darwin!
#gentoo-pl@freenode and #gentoo.pl@ircnet team
Back to top
View user's profile Send private message
Aktyn
l33t
l33t


Joined: 25 Dec 2005
Posts: 619

PostPosted: Thu Mar 02, 2006 11:41 pm    Post subject: Reply with quote

wierzba wrote:
co do sterow to nie dzialaja mi X-y z ich powodow...:( wiem ze nvidia-kernel-1.0.7676-r1 sa ok....jesli ktos wie o jeszcze jakis to bylbym wdzieczny...

Ja używam 8178, reszta mi za bardzo nie chce działać w jakiś tam sposób. Z tym że mam x86_64, wiec może nie byc to adekwatne co do x86
_________________
Aktyn Pages
są ludzie inteligentni, są nad wyraz inteligentni i błyskotliwi, są jasnowidze, są wszechwiedzący bogowie, oraz ludzie piszący kompilatory
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum