Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[X11] ATI Radeon X700Pro
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Elus
n00b
n00b


Joined: 24 Feb 2006
Posts: 15

PostPosted: Sat Mar 11, 2006 7:35 pm    Post subject: [X11] ATI Radeon X700Pro Reply with quote

Witam.
Chłopaki na forum bawią się w "GLX Gears - contest" a ja mam problem ze skonfigurowaniem własnych X-ów.
Posiadam kartę graficzną jak w temacie. Oprócz tego procka Athlon64 3000+ i 1GB ramu. System mam 32-bitowy (komplowany pod athlona-xp).
Jednak to co wywala mi glxgears jest wprost żenujące:
Code:
elus@localhost ~ $ glxgears
1765 frames in 5.0 seconds = 353.000 FPS
1620 frames in 5.0 seconds = 324.000 FPS
1755 frames in 5.0 seconds = 351.000 FPS
1620 frames in 5.0 seconds = 324.000 FPS

Ludzie z gorszym sprzętem mają wyniki o ok jeden rząd lepsze...

A teraz garść tłumaczeń:
System mam "świerzo postawiony" (stawiałem ok 1-2 tyg temu). Emergowałem ati-drivers i ati-drivers-extra. Żadna z automatycznych metod konfiguracji serwera X opisana w dokumentacji nie chciała mi zadziałać więc po prostu skopiowałem plik konfiguracyjny z innej działającej u mnie dystrybucji (Ubuntu).

Zupełnie nie potrafię się w tym wszystkim połapać. W necie jest wiele na temat konfiguracji ATI, ale niezbyt zrozumiale opisane. Zazwyczaj jest coś w rodzaju: "dla kart starszych niż ta zrób to, a dla nowszych zrób tamto". I już w tym momencie się gubię.

Nie potrzebuję podkręcania "na siłę", nie gram w żadne gry. Wystarczy mi że dobrze będą działać multimedia, że przy przesuwaniu okna nie będzie się ciąć boczna krawędź. Chodzi o to by odciążyć nieco procka od tego typu zadań...

Z góry dziękuję za wszelką pomoc, rady. Przy moim stanie wiedzy najlepszy byłby instruktaż krok po kroku, choć nie pogardzę też dobrymi linkami. W razie czego mogę udostępnić potrzebne logi, pliki konfiguracyjne.
Back to top
View user's profile Send private message
ilny
Apprentice
Apprentice


Joined: 16 Nov 2005
Posts: 239
Location: [Poland] [Wlkp]

PostPosted: Sat Mar 11, 2006 7:46 pm    Post subject: Reply with quote

Zdajesz sobie sprawę, że prosisz o skonfigurowanie przez kogoś innego twojej karty graficznej :wink:
Przeczytaj dokladnie to FAQ http://odin.prohosting.com/wedge01/gentoo-radeon-faq.html jeżeli naprawde nie pomoże to wróć ale przy dokładnym przeanalizowaniu, problemów nie powinno być. :D
_________________
Use!: [stage1/stage3 & minimal CD ]
Back to top
View user's profile Send private message
Aktyn
l33t
l33t


Joined: 25 Dec 2005
Posts: 619

PostPosted: Sat Mar 11, 2006 7:53 pm    Post subject: Re: [X11] ATI Radeon X700Pro Reply with quote

1. zrób update systemu do najnowszego stabilnego
2. podobno kernel 2.6.15 jest w miare dobry (info z forum), na starszym to nie wiadomo
3. najnowsze dostepne stery ATI, tez info z forum
4. no i to co ilny napisał.

arsen edit: poprawione zrub = zrób
_________________
Aktyn Pages
są ludzie inteligentni, są nad wyraz inteligentni i błyskotliwi, są jasnowidze, są wszechwiedzący bogowie, oraz ludzie piszący kompilatory
Back to top
View user's profile Send private message
Elus
n00b
n00b


Joined: 24 Feb 2006
Posts: 15

PostPosted: Sat Mar 11, 2006 8:43 pm    Post subject: Reply with quote

ilny wrote:
Zdajesz sobie sprawę, że prosisz o skonfigurowanie przez kogoś innego twojej karty graficznej :wink:

Niekoniecznie, pisałem że dobrym linkiem też nie pogardzę :)
ilny wrote:
Przeczytaj dokladnie to FAQ http://odin.prohosting.com/wedge01/gentoo-radeon-faq.html

O. Tego nie znałem.
Faktycznie, na spokojnie zastosuję sie do wszystkich punktów. Zacznę od rekompilacji kernela. Wrócę jak będę mieć jakieś pytania.

Aktyn wrote:
1. zrób update systemu do najnowszego stabilnego
2. podobno kernel 2.6.15 jest w miare dobry (info z forum), na starszym to nie wiadomo
3. najnowsze dostepne stery ATI, tez info z forum

Niedawno stawiałem system. I jest w najnowszej wersji (korzystam z gałęzi ~x86). Podobnie stery ATI

--EDIT--

No dobra. Pierwsze konkretne pytanko:

/dev/apgpart (AGP Support) - lepiej wkompilować ENABLED czy MODULE?
W moim przypadku będą to:
- ATI chipset support
- AMD Opteron/Athlon64 on-CPU GART support
?

arsen edit: połączone 2 posty, proszę na przyszłość używać edycji zamiast pisać jeden post pod drugim.
Back to top
View user's profile Send private message
ilny
Apprentice
Apprentice


Joined: 16 Nov 2005
Posts: 239
Location: [Poland] [Wlkp]

PostPosted: Sat Mar 11, 2006 9:38 pm    Post subject: Reply with quote

Nie wiem czy ma to jakieś większe znaczenie, przynajmniej ja mam jako moduły :wink:

PS. nie chciałbym cię martwić ale z takimi pytaniami ten wątek może długo nie pociągnąć :wink:
_________________
Use!: [stage1/stage3 & minimal CD ]
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum