Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Jaka dystrybucja na bazie gentoo??
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
evilav
n00b
n00b


Joined: 09 Aug 2004
Posts: 63
Location: Wroc³aw

PostPosted: Wed May 03, 2006 6:27 pm    Post subject: Jaka dystrybucja na bazie gentoo?? Reply with quote

Tak jak w temacie. Mam problemy ze środowiskiem graficznym na nowym sprzęcie i z obsługą dwuch rdzeni. Znalazłem na necie iż RR4/64 w pełni obsługuje SMP i posiada odrazu XGL. Podobnie ma sie do Kororaa lecz ten nie obsługuje odrazu SMP. Czy ktoś bawił sie tymi dystrybucjami?? Zależy mi na systemie odrazu ze środowiskiem graficznym, obsługą SMP. A może ktoś jakąś inną poleciłby?? Aha z grafą mam problem ponieważ posiadam zintegrowaną ATI na chipsecie ATI Xpress 200. Ale mam zamiar kupić jakąś Nvidie na PCI-express ale z tym też mialem problemy ponieważ nie wiem jak zbudować jądro z obsługą PCI-express :( Pozdrawiam.
_________________
evilav :)
Back to top
View user's profile Send private message
yoshi314
l33t
l33t


Joined: 30 Dec 2004
Posts: 850
Location: PL

PostPosted: Wed May 03, 2006 6:46 pm    Post subject: Reply with quote

wlaczenie smp i pci-e sprowadza sie do zaznaczenia dwoch opcji w konfiguracji kernela.

wystarczy poszukac po konfiguracji jadra i jest jak byk PCI-Express support (to akurat nie pamietam gdzie) i Symetric Multiprocessing w "Processor Type and Features"

tak wiec nie widze problemu :]
_________________
~amd64
shrink your /usr/portage with squashfs+aufs
Back to top
View user's profile Send private message
Poe
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 2155
Location: Mysłowice/Lublin, Poland

PostPosted: Wed May 03, 2006 7:25 pm    Post subject: Reply with quote

skoro to mają być dystrybucje oparte na gentoo, to nie widze przeszkod dla ktorych takich opcji i mozliwosci nie mialoby byc w Gentoo... wszytko jest do zrobienia. smp i cos, co tam jeszcze wymieniales jest do ustawienia w kernelu, neizaleznie od dystrybucji...
_________________
Hardware:HP Pavilion DV6875SE[C2DT5550@1.83GHz_3GB-DDR2_320GB-SATA_GF8400GS]
http://popularcoffee.blogspot.com - Popkulturowa Kawa
RLU#342333
Back to top
View user's profile Send private message
Raku
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 28 Feb 2004
Posts: 2374
Location: Poland

PostPosted: Wed May 03, 2006 7:46 pm    Post subject: Reply with quote

Apel, punkt 3
Wszystko co chcesz osiągnąć można zrobić na gentoo. Ale nie otrzymasz tego out-of-box, tylko trzeba spędzić trochę czasu na konfiguracji (ale tak w Gentoo było zawsze).

Dodam tylko, że to co chcesz osiągnąć da się zrobić niemal na każdej dystrybucji, więc dyskusja jest IMO niepotrzebna. Zamykam.
_________________
raku

Powered by Archlinux ;-)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum