Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[WLAN] dwl520+ (acx100) i tajemnicze zaniki sieci
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
venom
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 09 Jun 2005
Posts: 110
Location: Poland

PostPosted: Wed May 31, 2006 7:54 pm    Post subject: [WLAN] dwl520+ (acx100) i tajemnicze zaniki sieci Reply with quote

czesc, mam karte dwl520+ skonfigurowana na acx100, na kernelu 2.6. Problem jest taki, ze ladnie siec znajduje, pochula czasem 30 minut, czasem 6 godzin, czasem dwie doby i nagle przestaje.

Kiedy pinguje dostaje "destination host unrechable". wiec resetuje sobie interfejs caly (/etc/init.d/net.wlan0 restart), ale to nic nie daje. nie moze zlapac AP :( moge wylaczyc interfejs, czekac 1,2,3,30 minut i po podniesieniu i tak nie bedzie chodzic. Natomiast jezeli zresetuje komputer w moment łapie wszystko :s

Prosze nie szukac winy w zasiegu itp, bo za oknem mam DUUUŻĄ antene i na prawde dobrze lapie :) to raczej zreszta jak widac cos dziwnego z konfiguracja (chociaz nie jestem pewien bo dla mnie to dosc nietypowy problem).

w dmesg dostaje m. in takie komunikaty:
Quote:

wlan0: less than 5 minutes since last radio recalibration, not recalibrating (maybe card is too hot?)
wlan0: tx error 0x20, buf 04!
wlan0: rx: 20 DUPs in 81 packets received in 10 secs


to takie 3 przyklady, w kazdym z nich zmieniaja sie liczby i pojawiaja sie w losowej kolejnosci i czestotliwosci :)
moze ktos bedzie w stanie cos wyczytac ;)...

btw. moze rzeczywiscie sie nagrzewa, probowalem zdjac ta blaszke ale odnosze wrazenie ze to nic nie pomoze, bo wtedy ta karta syfi sie strasznie :/ zreszta podobno ta blaszka ma jakis inny cel niz tylko ochrona przed kurzem ("osłona tłumiąca wypromieniowaną energię" - to cytat z IRCa), chociaz sam nie wiem... ;)
Back to top
View user's profile Send private message
Raku
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 28 Feb 2004
Posts: 2374
Location: Poland

PostPosted: Wed May 31, 2006 8:15 pm    Post subject: Reply with quote

Moved from Polish to Instalacja i sprzęt.
_________________
raku

Powered by Archlinux ;-)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum