Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[SOLVED] karta sieciowa na chipsecie: DECchip 21142/43
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
madey
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 07 Dec 2005
Posts: 107
Location: Kraków, Poland

PostPosted: Mon Jun 05, 2006 2:15 pm    Post subject: [SOLVED] karta sieciowa na chipsecie: DECchip 21142/43 Reply with quote

Witam
Mam taki bardzo dziwny problem:
Próbuje zainstalować sobie Gentoo na starym laptopie Toshib-y z kartą sieciową na PCMCIA na chipsecie jak w temacie. Karta ta jest bez problemu obsługiwana przez moduł tulip a PMCIA w tych laptopach to yenta_socket. Wszytko wydawałoby się OK, płyta instalacyjna wykryła poprawnie sprzęt, wszytko ruszyło w sieci gdzie jest DHCP i po zbootwoaniu płyty miałem w pełni funkcjonalny system przygotowany do instalacji. Kilka godzin później poszedłem do pracy gdzie nie mam DHCP, ale co to dla mnie: podniosłem komputer z płyty by kontynuować instalację i skofigurowałem sieć przy użyciu: ifconfig i route, a tu nic!!! Sprzęt widoczny w systemie, eth0 jest, diody się świecą na karcie, ale pakiety nie dochodzą. Przełączyłem kartę do innego laptopa na Win$ i na TYM SAMYM kablu sieciowym uruchomilem kartę i działała!! Sprawdzałem też w innej sieci bez DHCP i też nie działała!! Co jest grane?? Może coś jeszcze musze ręcznie ustwić żeby wystartowała tylko nie wiem co??


Last edited by madey on Tue Jun 06, 2006 7:40 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
szolek
Guru
Guru


Joined: 30 Mar 2005
Posts: 570
Location: Brzóza Królewska

PostPosted: Mon Jun 05, 2006 9:44 pm    Post subject: Reply with quote

Może mało humanitarne ale ubij klienta dhcp. Miałem coś podobnego.
Back to top
View user's profile Send private message
madey
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 07 Dec 2005
Posts: 107
Location: Kraków, Poland

PostPosted: Tue Jun 06, 2006 7:40 am    Post subject: Reply with quote

O mój zbawco!!! Działa.

Chociaż teraz trochę mi wstyd, że sam o tym nie pomyslałem :oops: , ale do tej pory nie miałem z tym nigdy problemów.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum