Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Instalacja Xorg 7.1
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
domello
n00b
n00b


Joined: 02 Feb 2006
Posts: 7

PostPosted: Mon Aug 21, 2006 6:57 am    Post subject: Instalacja Xorg 7.1 Reply with quote

Witam wszystkich,

Mam malutki problem, otóż wczroaj zrobiłem u siebie emerge --sync i chcialem sobie zrobić emergge system.
Mając jeszcze XOrg 6.9 musialem wykonać najpierw emerge -C x11-.... a dopiero potem emerge -v x11....
Było by wspaniale bo pokazal mi się wszyskie pakiety jakie mam zainstalowane ale ...
przy dojściu do pierwszego pakietu pojawia mi się komunikat 404 że nie znalazł pliku.
Sprawdziłem z opcje --skipfirst i okazało się że jest wyłącznie pakiet binutils.

Może mi ktoś wyjaśnić co się dzieje ?? i pomoc mi w rozwiązaniu tego problemu ??

Pozdrawiam
Paweł
Back to top
View user's profile Send private message
13Homer
Guru
Guru


Joined: 12 Jul 2005
Posts: 461

PostPosted: Mon Aug 21, 2006 7:44 am    Post subject: Reply with quote

Widocznie jako pierwszy był pakiet xorg-x11 i po podaniu --skipfirst pominął go przy liczeniu zależności, co odfiltrowało pozostałe pliki (nie instaluje xorg, to nie są potrzebne). Ja miałem kłopoty z instalacją jednego z pierwszych pakietów dla xorg (ale 7.0), cały czas się wywalał z błędem kompilacji. Okazało się, że są jakieś błędy z zależnościami, najpierw powinien być skompilowany któryś z pakietów instalowanych później. Instalowałem ręcznie po kolei pozostałe pakiety (emerge -av pakiet) i na końcu ten z błędem. Poszło.
Jak nie chce Ci się klepać co chwila emerge to napisz skrypt, w którym będziesz miał po kolei wszystkie emerge, odpal go i jak się coś wywali to tylko go poprawisz (skasujesz jakies linie albo zmienisz kolejność).
Niestety instalacja xorg 7+ nie wydaje się być dopracowaną.
_________________
Lenovo ThinkPad R61 / C2D@2.6.24 / nVidia Quatro NVS 140M / 2 GB RAM
Back to top
View user's profile Send private message
domello
n00b
n00b


Joined: 02 Feb 2006
Posts: 7

PostPosted: Mon Aug 21, 2006 8:09 am    Post subject: Reply with quote

no tak ...
ale to nie jest odpowiedz na moje pytanie, napisalem ze po polaczeniu z repozytorium brakuje mu fizycznie plikow, nie mam problemow z kompilacją.
Ze 134 plików byl tylko jeden dostępny (binutils) i który mi się skompilował i wgrał.
Nie wiem czy to jest wina repozytorium czy u mnie.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum