Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Xgl AIGLX i karta intel 915GM/GMS/910GML
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
qNick
n00b
n00b


Joined: 01 Apr 2005
Posts: 21

PostPosted: Thu Aug 31, 2006 11:35 pm    Post subject: Xgl AIGLX i karta intel 915GM/GMS/910GML Reply with quote

Czy komuś z was udało się uruchomić z powodzeniem Xgl lub AIGLX na tej karcie ? U mnie Xgl uruchamia się ale wydajność jest bardzo słaba. W normalnym trybie glxgears pokazuje około 870 FPS, w trybie Xgl około 150. Xgl odpalone nawet bez compiz bardzo obciąża WM. Myślałem, że to wina słabej karty, ale ostatnio bawiłem się trochę cooker'em mandrivy na tym sprzęcie i tam Xgl działa idealnie. Glxgears na Xgl 1200 FPS, wszystko działa płynnie. Więc w czym problem ?. W logach Xorg wszystko wygląda normalnie, Xgl uruchamia sie bez błędów. Wyczytałem gdzieś, że z tą kartą lepiej współpracuje AIGLX, ale niestety nie u mnie. Przy próbie uruchomienia compiz zawiesza x'sy i pomaga tylko ich restart, przez co nie jestem nawet w stanie odczytać błędu compiz w terminalu. Wszelkie rozwiązania jakie udało mi się znaleźć w internecie niestety nie działają. Czy jest ktoś komu Xgl lub AIGLX działa dobrze na tej karcie ?.
Pozdrawiam.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum