Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Problem ze startem jadrą.
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Karpiu
n00b
n00b


Joined: 10 Oct 2005
Posts: 32
Location: Poland - Warsaw

PostPosted: Tue Nov 21, 2006 9:16 pm    Post subject: Problem ze startem jadrą. Reply with quote

Problem jest ciekawy, ale po koleji. Otoz na Laptopie zapragnalem miec tak jak na PCcie Gentoo. Jednak zrodzil sie problem. Drugiego dysku w laptopa nie wloze. Na tym co jest musi zostac Windows (nie zmienionej postaci jako ze dysk jest tylko 30 GB) , w zwiazku z czym wpadlem na pomysl ze Gentoo znajdzie sie na dysku USB. Wszytsko bylo by wspaniale gdyby nie fakt ze moj bios nie obsluguje startu systemu z usb. I tu zrodzil sie kolejny pomysl - wykorzystam bootloader Windowsa. I tak tez zrobilem. Bootloader Windowsa odpala mi Lilo a to natomiast odpala system. I wszystko gra z jednym malym wyjatkiem. Podczas startu pokazuje sie ze
Code:
"Block device /dev/sda1 is not a valid root device...
The root block device is unspecified or not detected."
Tutaj nastepuje jeszcze jden zwrot akcji. Otoz zaraz potem prosi mnie o podanie wlasciwego roota i po wpisaniu /dev/sda1 odpala :). Dodam ze jajko jest zrobione przy uzcyiu genkernela (bedzie tez drugie reczne ale za jakis czas czyt. gdy rozwiaze podobny problem opisane nizej). Pytanie co zrobic. Dodam ze jesli robie jajko recznie to w ogole nie odpala wywala blad przy rootcie duzo wczesniej i nie oferuje wpisania nowego,pomimo wgrania na stale wszystkiego co jest potrzebne. Na koniec dodam ze dodanei scsi-disk i generic oraz usb mass storage na stale do jadra nie pomogly a pogorszyly sytuacje. Prosze o pomoc
_________________
GG: 3022752
Back to top
View user's profile Send private message
argasek
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 06 May 2004
Posts: 1121
Location: Sol [0,0], Poland, Kraków

PostPosted: Fri Nov 24, 2006 11:31 am    Post subject: Reply with quote

Moved from Polish to Instalacja i sprzęt.
_________________
RLU #137109 | http://soundcloud.com/argasek
Back to top
View user's profile Send private message
13Homer
Guru
Guru


Joined: 12 Jul 2005
Posts: 461

PostPosted: Fri Nov 24, 2006 3:39 pm    Post subject: Reply with quote

Mam dokładnie to samo, na dysku USB mam 64-bitowe Gentoo. To jest kwestia z grubsza tego rodzaju, że initrd potrzebuje trochę czasu na przeszukanie sprzętu. Rozwiązaniem jest podobno stworzenie swojego własnego initrd w wstawioną kilkusekundową przerwą (zdaje się, że sugerowano 10 sekund). Nie znam szczegółów, bo tworzenie własnego initrd jest dla mnie mało atrakcyjne (wystarczy mi użeranie się z framebufferem), więc specjalnie nie wnikałem.
Było tego trochę na forum, poszukaj.
_________________
Lenovo ThinkPad R61 / C2D@2.6.24 / nVidia Quatro NVS 140M / 2 GB RAM
Back to top
View user's profile Send private message
Karpiu
n00b
n00b


Joined: 10 Oct 2005
Posts: 32
Location: Poland - Warsaw

PostPosted: Sat Nov 25, 2006 10:00 am    Post subject: Reply with quote

Aha dzieki wielkie. Poszukam wiec czegos na temat dodawania tej przerwy.

Dzieki wielkie.
_________________
GG: 3022752
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum