Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
komunikacja miedzy programami
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Paczesiowa
Guru
Guru


Joined: 06 Mar 2006
Posts: 593
Location: Oborniki Śląskie, Poland

PostPosted: Mon Nov 27, 2006 1:31 am    Post subject: komunikacja miedzy programami Reply with quote

no wiec mam taki problem:
jest sobie program (konkretnie to azureus-cli) czytajacy polecenia z wejscia. problem w tym ze chcialbym mu polecenia wydawac z 2 programow. pierwszy to maly program w C# (lub javie jak sie naucze) a drugie to skrypt php. wiec najwygodniej by bylo jakby mozna to zrobic przez jakies system("echo komenda > azureus") no ale jest problem bo azureus sie uruchamia tylko raz i wtedy jeszcze nie wiadomo jakie komendy beda mu wydawane. probowalem uruchamiac go z wejsciem przekierowanym z pliku fifo tworzonego mknodem, i potem echowac do tego pliku ale takie echo po przeslaniu wiadomosci wysyla tez jakis znaczek przez ktory azureus stwierdza ze stream inputowy sie wzial i skonczyl. (echo -n nie pomaga)

ma ktos jakis prosty (nic kompilowalnego, ewentualnie jakas java,python albo moze bash jak sie da) pomysl?
Back to top
View user's profile Send private message
mbar
Veteran
Veteran


Joined: 19 Jan 2005
Posts: 1990
Location: Poland

PostPosted: Mon Nov 27, 2006 7:40 am    Post subject: Reply with quote

Nigdy tego nie robiłem, więc nie mam pojęcia, czy w tym wypadku cokolwiek zadziała:

[url]http://www.wlug.org.nz/ipc(5)[/url]

http://en.wikipedia.org/wiki/Inter-process_communication

prawdopodobnie jest to strzał w płot 8)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum