Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Dlaczego Gentoo?
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
gdkj
n00b
n00b


Joined: 07 Dec 2006
Posts: 1

PostPosted: Fri Dec 08, 2006 8:18 am    Post subject: Dlaczego Gentoo? Reply with quote

witam. to mój pierwszy post na tym forum i może nie ostatni. linuxa używam od czasu do czasu od jakiegoś czasu 8) (zupełnie jak kiedys uwaga nauczycielki w dzienniku : klasa chodzi po klasie i nie zwraca uwagi na moje uwagi) .
zupełnie dobrze przyswoiłem sobie fedorę która z rpm-owych dydstrybucji osobiscie uważam za najlepszą.
rzadko zagladam na stoiska z gazetami a ostatnio wpadła mi w oczy nie nowa chyba gazetka z gentoo2006.1.
niestety nie znalazłem tam żadnych informacji o zawartosci płyt po za ogólnikami typu: ta wersja specjalnie przystosowana do divix itp. czy może mi ktoś napisać czy kupujac to dostane wszystko co potrzeba do kompilacji różnych pakietów (szczególnie multimedialnych-kaffeine,xdtv i pluginy,dvbcut itp. oraz sterów nvidia) bo różne gazetki kupowałem i róznie z tym bywało (chyba najgorzej z mandrivą) . problem taki że jak na razie nie mam w domu internetu.
pozdrawiam.
Back to top
View user's profile Send private message
Kurt Steiner
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 01 Apr 2005
Posts: 1050
Location: Ostroleka, Polska

PostPosted: Fri Dec 08, 2006 8:47 am    Post subject: Re: Dlaczego Gentoo? Reply with quote

gdkj wrote:
czy kupujac to dostane wszystko co potrzeba do kompilacji różnych pakietów
Nie. Gazetka ssie. Poszperaj na forum to zobaczysz sam. Chcesz Gentoo, to po Bożemu - zaczynasz od gentoo.org - tam są obrazy płyt i "jedyna słuszna" :wink: dokumentacja.

A dlaczego Gentoo? Zajebista konfigurowalność i ogromna liczba pakietów w portage.
_________________
Proszę, pamiętaj o regulaminie, a jeśli zauważysz, że został on złamany, zgłoś to. :)

LRU:431698
Back to top
View user's profile Send private message
13Homer
Guru
Guru


Joined: 12 Jul 2005
Posts: 461

PostPosted: Fri Dec 08, 2006 9:35 am    Post subject: Reply with quote

Co wy chcecie od tej gazety? Ja od niej zaczynałem i nawet mi się udało. Co prawda z jej pomocą nie dałem rady uporać się z ATI, ale dzięki temu forum jakos poszło. Z instalacją na procesor x86 nie powinno być kłopotu, ja próbowałem amd64, a niestety do tego jest niezbędna sieć. Gazeta na początek w moim przekonaniu wystarczy, skoro brak stałego dostępu do internetu.
_________________
Lenovo ThinkPad R61 / C2D@2.6.24 / nVidia Quatro NVS 140M / 2 GB RAM
Back to top
View user's profile Send private message
mbar
Veteran
Veteran


Joined: 19 Jan 2005
Posts: 1990
Location: Poland

PostPosted: Fri Dec 08, 2006 9:55 am    Post subject: Reply with quote

Powinien być zakaz udzielania się na tym forum osób instalujących Gentoo z L+. To nie jest dział wsparcia tej gazety! Nie odpowiadamy za ich błędy!
Back to top
View user's profile Send private message
milu
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 May 2004
Posts: 1122
Location: Poland, Konstancin-Jeziorna

PostPosted: Fri Dec 08, 2006 9:55 am    Post subject: Reply with quote

Moved from Polish to Polish OTW.

Po chwili zastanowienia stwierdziłem że lepszym miejscem będzie OTW.
_________________
Pozdrawiam,
Milu
------------------------------------
Registered Linux User: #246079

Zanim zadasz pytanie przeczytaj to dokładnie!!
Back to top
View user's profile Send private message
royb
n00b
n00b


Joined: 08 Feb 2006
Posts: 4
Location: Siemianowice Śląskie

PostPosted: Fri Dec 08, 2006 12:43 pm    Post subject: Reply with quote

Za pomoca L+ moze i uda Ci sie zainstalowac Gentoo ale nie bedziesz nawet wiedzial co robisz, nic sie nie nauczysz wklepujac na slepo polecenia z gazety - wiem bo sam tak probowalem instalujac jeszcze Gentoo 2005.0.

Najlepiej pobrac obrazy i wedlug Handbook'a - przy okazji masz swiadowmosc tego co robisz i tego co robi dane polecenie.


Zycze powodzenia
Back to top
View user's profile Send private message
sza_ry
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 11 Jan 2006
Posts: 94
Location: Poland

PostPosted: Fri Dec 08, 2006 4:28 pm    Post subject: Reply with quote

Nikt nie każe bezmyślnie wklepywać komend. Jeśli się tak robi to na własne życzenie I wynik jest pewny jak w banku :D
Pierwszego Gentoo instalowałem z L+ zresztą nadal na dwóch kompach nie mam sieci i zdarzało mi się aktualizować z L+. Teraz częściej donoszę portage i pakiety wiadrami :D
Nie wiem jak jest z nowymi wydaniami L+, od kilku lat nie instalowałem Gentoo od początku. Nawet po zmianie kompa przenoszę po prostu swój działający system.
Oczywiście zalecana jest instalacja według książki, ale Gentoo jest na tyle elastyczny że pozwala na różne ciekawe manewry oskrzydlające :)
_________________
Macbook white
Back to top
View user's profile Send private message
psycepa
Veteran
Veteran


Joined: 27 Dec 2004
Posts: 1637
Location: Poland

PostPosted: Sun Dec 10, 2006 3:57 am    Post subject: Reply with quote

L+ 5uXX :twisted:

a dlaczego gentoo? bo gentoo :D i wsio :)
_________________
RLUNo. 376073
bo czytac, to trzeba ze zrozumieniem (c) by psycepa
"nigdy nie kloc sie z glupcem, najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu a potem pokona doswiadczeniem"
"Life is complex. It has its real and imaginary part."
Back to top
View user's profile Send private message
13Homer
Guru
Guru


Joined: 12 Jul 2005
Posts: 461

PostPosted: Sun Dec 10, 2006 9:55 am    Post subject: Reply with quote

Panowie, facet napisał, że nie ma stałego dostępu do internetu, więc jak kupi Linux+, to będzie miał przynajmniej 4GB źródeł. Pobranie handbooka nie jest chyba kłopotem, bo, jeśli dobrze pamiętam, jest wersja skompresowana, do pobrania i przeglądania off-line.

A teksty w rodzaju "jedyna słuszna metoda instalowania Gentoo to ..." to sobie darujcie. Ja instalowałem ze źródeł z Linux+, według ich opisu oraz stage1. I co mi zrobicie? Spóbujcie zainstalować system bez stałego łącza, a później się wymądrzajcie. Jak się wam nie podoba czyjś sposób instalacji, to przynajmniej się nie odzywajcie, bo Wasze teksty niczego nie wnoszą do dyskusji i nie pomagają w rozwiązywaniu problemów.
_________________
Lenovo ThinkPad R61 / C2D@2.6.24 / nVidia Quatro NVS 140M / 2 GB RAM
Back to top
View user's profile Send private message
psycepa
Veteran
Veteran


Joined: 27 Dec 2004
Posts: 1637
Location: Poland

PostPosted: Sun Dec 10, 2006 3:20 pm    Post subject: Reply with quote

na jednego swietego przypada 100 grzesznikow ;p
tak naprawde z tego co widze to jest 'was' paru 'swietych' i rzesze tych, ktorzy albo polegli podczas instalacji albo zaraz po niej mieli takie problemy ze rece opdadaja
fajnie ze tobie sie udalo, problem w tym ze L+ ssie i ssal bedzie, czasopismo jest tak glupie ze skoda gadac, daleko mu do chip special linux wydawanego swego czasu chociazby...
a zrodla mozna sobie sciagnac i bez plytki z L+,
owszem, sama plytka z taka iloscia zrodel to fajna rzecz, ale sama gazeta ssie i tego nie zmienisz ;P
_________________
RLUNo. 376073
bo czytac, to trzeba ze zrozumieniem (c) by psycepa
"nigdy nie kloc sie z glupcem, najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu a potem pokona doswiadczeniem"
"Life is complex. It has its real and imaginary part."
Back to top
View user's profile Send private message
13Homer
Guru
Guru


Joined: 12 Jul 2005
Posts: 461

PostPosted: Sun Dec 10, 2006 5:24 pm    Post subject: Reply with quote

psycepa wrote:
na jednego swietego przypada 100 grzesznikow ;p
tak naprawde z tego co widze to jest 'was' paru 'swietych' i rzesze tych, ktorzy albo polegli podczas instalacji albo zaraz po niej mieli takie problemy ze rece opdadaja
fajnie ze tobie sie udalo, problem w tym ze L+ ssie i ssal bedzie, czasopismo jest tak glupie ze skoda gadac, daleko mu do chip special linux wydawanego swego czasu chociazby...

Czyli to co zwykle: nie kupować, najlepiej nie zauważać. A może dla odmiany coś w meritum sprawy?
Quote:
a zrodla mozna sobie sciagnac i bez plytki z L+,

Powiedz to komuś, kto nie ma dostępu do internetu, albo ma taki, że nie może sobie pozwolić na kilkugodzinne pobieranie. Istotą tego wątku jest to, że brak dostępu do internetu (a przynajmniej stałego), po co się skupiacie na zawartości gazety Linux+? Zaproponujcie coś konstruktywnego w podstawowej kwestii (i może coś innego niż: "kup płyty instalacyjne w GentooStore").
Quote:
owszem, sama plytka z taka iloscia zrodel to fajna rzecz, ale sama gazeta ssie i tego nie zmienisz ;P

I nie zamierzam tej powszechnej opinii zmieniać. Po którejś z kolei instalacji Gentoo widzę, jakie mieli braki (2005.0, wiecej tego nie kupowałem, nie miałem potrzeby), ale jako źródło źródeł (ale nie w sensie "praźródło") jest moim zdaniem bardzo dobre. Niestety kosztuje 30 zł. No, za darmo można pożyczyć płytę od kumpla, ale podejrzewam, że ta ewentalność nie wchodzi w grę.
_________________
Lenovo ThinkPad R61 / C2D@2.6.24 / nVidia Quatro NVS 140M / 2 GB RAM
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum