Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[EBUILD] kadu-0.5.0 - stable - wersja modularna
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next  
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
n0rbi666
l33t
l33t


Joined: 04 Mar 2005
Posts: 707
Location: \Poland\Krakow

PostPosted: Thu Jan 18, 2007 11:35 am    Post subject: Reply with quote

Code:
compiling file exec_notify/exec_notify.cpp
exec_notify/exec_notify.cpp: In function ‘int exec_notify_init()’:
exec_notify/exec_notify.cpp:24: error: cannot allocate an object of abstract type ‘ExecNotify’
exec_notify/exec_notify.h:10: note:   because the following virtual functions are pure within ‘ExecNotify’:
/usr/include/kadu/modules/notify.h:37: note:    virtual void Notifier::externalEvent(Notification*)
make[1]: *** [exec_notify/exec_notify.o] Error 1
make[1]: Leaving directory `/var/tmp/portage/net-im/kadu-exec_notify-20070101/work/build/modules'
make: *** [module_exec_notify] Error 1

!!! ERROR: net-im/kadu-exec_notify-20070101 failed.

Tylko u mnie tak to się kończy ?
(odmaskowane kadu-0.6.0)

--add-- chyba wygląda na to, że snapshot kadu nie lubi modułów ;) na 0.5.0 kompiluje się ok :)
Back to top
View user's profile Send private message
sarven
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 12 Jan 2005
Posts: 119

PostPosted: Thu Jan 18, 2007 2:08 pm    Post subject: Reply with quote

Ale, która wersja kadu-0.6.0? Weź pod uwagę, że w kodzie zachodzą zmiany i nie skompilujesz dowolnej wersji moduły z dowolną wersją pre.

kadu-exec_notify-20070111 powinno działać (u mnie działa) na kadu-0.6.0_pre20070114
Wynika to z tego, że od dnia 11 stycznia weszły spore zmiany do notify. I tylko wersje modułów związane z powiadamaniem, po 11 stycznia będą się kompilować z tym snapshotem kadu.
Back to top
View user's profile Send private message
n0rbi666
l33t
l33t


Joined: 04 Mar 2005
Posts: 707
Location: \Poland\Krakow

PostPosted: Thu Jan 18, 2007 5:03 pm    Post subject: Reply with quote

:oops: nie popatrzyłem, że są zamaskowane wersje niektórych modułów - po odmaskowaniu wszystko pięknie się skompilowało :) i wygląda na to, że działa :D
Back to top
View user's profile Send private message
BeteNoire
Veteran
Veteran


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 1827

PostPosted: Thu Jan 18, 2007 5:58 pm    Post subject: Reply with quote

A ja bym chciał się dowiedzieć dlaczego kompilacja Kadu za pomocą komendy ebuild pomija moje ustawienia wprowadzone do pliku .config. Kiedyś wszystko było w porządku, robiłem
Code:
ebuild /sciezka/do/ebuilda unpack

edytowałem .config po swojemu, robiłem
Code:
ebuild /sciezka/do/ebuilda compile|install|qmerge

i miałem Kadu zrobione po swojemu.
Dlaczego teraz ustawienia są nadpisywane?
_________________
powered by power plant
Back to top
View user's profile Send private message
sarven
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 12 Jan 2005
Posts: 119

PostPosted: Thu Jan 18, 2007 7:39 pm    Post subject: Reply with quote

Myślę, że to będzie odpowiedzią (to akurat fragment ebuilda któregoś z modułów):
Code:
echo "${CXXFLAGS} -I/usr/include/kadu -I/usr/include/kadu/modules" > ${WORKDIR}/build/modules/${NAME}/.cxxflags
echo "${LDFLAGS}" > ${WORKDIR}/build/modules/${NAME}/.ldflags

Pewnie zmiana ">" na ">>" rozwiązałaby sprawę. Może jutro wieczorem.. ;)

Co do zamaskowanych ebuildów, to jeśli ktoś chce instalować odmaskowane kadu, to niech instaluje najnowsze wersje i do tego odmoaskowane moduły (o ile istnieją). Obecnie ebuildy z wersji rozwojowej robię na własne potrzeby, ale myślę że za jakiś czas powstanie z nich gałąź ~x86, ponieważ kadu rozwija się bardzo stabilnie i można sobie na to pozwolić.
Back to top
View user's profile Send private message
BeteNoire
Veteran
Veteran


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 1827

PostPosted: Thu Jan 18, 2007 7:49 pm    Post subject: Reply with quote

sarven wrote:
Myślę, że to będzie odpowiedzią

Zatem jak w tym momencie osiągnąć to czego chcę? Przecież nie będę _w Gentoo_ na żywca robił make && make install.
_________________
powered by power plant
Back to top
View user's profile Send private message
sarven
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 12 Jan 2005
Posts: 119

PostPosted: Thu Jan 18, 2007 7:51 pm    Post subject: Reply with quote

Poczekać aż poprawię ebuildy, żeby nie nadpisywały tych plików, a dopisywały flagi na ich końcu?
Tak z ciekawości - jakie zmiany wprowadzasz? :)
Back to top
View user's profile Send private message
BeteNoire
Veteran
Veteran


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 1827

PostPosted: Fri Jan 19, 2007 10:11 am    Post subject: Reply with quote

sarven wrote:
Poczekać aż poprawię ebuildy, żeby nie nadpisywały tych plików, a dopisywały flagi na ich końcu?

No ok, edytowałeś swojego posta w momencie gdy ja pisałem tamto pytanie ;)
sarven wrote:
Tak z ciekawości - jakie zmiany wprowadzasz? :)

Chodzi o moją konfigurację modułów - który statyczny, który dynamiczny a którego w ogóle nie ma.

[EDIT:]Po pm-dyskusji z sarven'em na temat ebuilda dowiedziałem się, że jego obecna konstrukcja nie pozwala na wprowadzanie do pliku .config zmian, które nie zostałyby nadpisane w późniejszym procesie instalacji za pomocą programu ebuild. Szkoda, że tak jest, bo przez to nie mam funkcji, które decydowały o tym, że Kadu było dla mnie najlepszym komunikatorem.
Przypomnę jeszcze tylko fakt, że za czasów wcześniejszych wersji 0.4.x to instalacja przez ebuild przebiegała poprawnie. A więc jest to możliwe. Może w wolnej chwili (o ile taka się znajdzie) popracuję nad własnym ebuildem.[/EDIT]
_________________
powered by power plant
Back to top
View user's profile Send private message
wodzik
l33t
l33t


Joined: 12 Jun 2005
Posts: 713
Location: Człuchów

PostPosted: Sun Jan 21, 2007 7:32 pm    Post subject: Reply with quote

mam takie glupie pytanie. jak zainsalowac jakis program dodany laymanem. zainstalowalem, zrobilem echo "source /usr/portage/local/layman/make.conf" >> /etc/make.conf i emerge -pv kadu caly czas chce instalowac net-im/kadu-0.4.3. dodam, ze mam sys na ~x86
_________________
:() { :|: & };: <- nie próbuj wpisywać tego w konsoli
Back to top
View user's profile Send private message
sarven
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 12 Jan 2005
Posts: 119

PostPosted: Sun Jan 21, 2007 7:36 pm    Post subject: Reply with quote

kadu-0.5.0 jest zamaskowane przed developerów gentoo. dopisz je do /etc/portage/package.unmask i pójdzie. modułów nie trzeba.
Back to top
View user's profile Send private message
Gabrys
Veteran
Veteran


Joined: 05 Dec 2005
Posts: 1096
Location: Toruń [PL]

PostPosted: Sun Jan 21, 2007 7:39 pm    Post subject: Reply with quote

BeteNoire wrote:
[EDIT:]Po pm-dyskusji z sarven'em na temat ebuilda dowiedziałem się, że jego obecna konstrukcja nie pozwala na wprowadzanie do pliku .config zmian, które nie zostałyby nadpisane w późniejszym procesie instalacji za pomocą programu ebuild. Szkoda, że tak jest, bo przez to nie mam funkcji, które decydowały o tym, że Kadu było dla mnie najlepszym komunikatorem.
Przypomnę jeszcze tylko fakt, że za czasów wcześniejszych wersji 0.4.x to instalacja przez ebuild przebiegała poprawnie. A więc jest to możliwe. Może w wolnej chwili (o ile taka się znajdzie) popracuję nad własnym ebuildem.[/EDIT]


Tego nie czaję, przecież większość modułów jest w osobnych ebuildach, więc co za problem mieć te moduły, które chcesz?
_________________
Sabayon Professional 1.1 (czyli zdradziłem oryginalne Gentoo)
@ Dell Inspiron 8600 (nVidia, Realtek, Pentium M)
Back to top
View user's profile Send private message
wodzik
l33t
l33t


Joined: 12 Jun 2005
Posts: 713
Location: Człuchów

PostPosted: Sun Jan 21, 2007 7:40 pm    Post subject: Re: [EBUILD] kadu-0.5.0 - stable - wersja modularna Reply with quote

sarven wrote:

CHANGELOG
09.01.2007
- większość rzeczy ma już KEYWORDS="x86"
- aktualizacja kilku modułów do świeższej wersji


to mnie tak troche zmylilo, bylem pewien, ze samo kadu tez jest na x86, a przynajmniej na ~x86
_________________
:() { :|: & };: <- nie próbuj wpisywać tego w konsoli
Back to top
View user's profile Send private message
sarven
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 12 Jan 2005
Posts: 119

PostPosted: Sun Jan 21, 2007 7:55 pm    Post subject: Reply with quote

Bo jest na x86. Ale w drzewie portage, w katalogu profile, znajduje się plik package.mask. Jest tam lista pakietów zamaskowanych przez developerów. Nie jest to maskowanie na zasadzie KEYWORDS i aby je odmaskować dodajemy nazwę programu do package.unmask. Obecnie w package.mask znajduje się =net-im/kadu-0.5* i nic na to nie poradzę. Trzeba po prostu odmaskować samemu.
Back to top
View user's profile Send private message
Belliash
Advocate
Advocate


Joined: 24 Nov 2004
Posts: 2503
Location: Wroclaw, Poland

PostPosted: Mon Jan 22, 2007 4:22 pm    Post subject: Reply with quote

@sarven: pisalem Ci juz cos kiedys o tym a Ty nadal masz spieprzone USE w ebuildach... 8) i co ciekawe powielasz ten blad w kolejnych ebuildach... :twisted:
_________________
Asio Software Technologies
Belliash IT Weblog
Back to top
View user's profile Send private message
sarven
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 12 Jan 2005
Posts: 119

PostPosted: Mon Jan 22, 2007 4:34 pm    Post subject: Reply with quote

rzeczywiście... poprawiłem wtedy tylko w wersji 0.5.0 :oops:
dzięki ;) teraz powinno już być ok ;)
Back to top
View user's profile Send private message
Belliash
Advocate
Advocate


Joined: 24 Nov 2004
Posts: 2503
Location: Wroclaw, Poland

PostPosted: Mon Jan 22, 2007 4:40 pm    Post subject: Reply with quote

1) i czy musisz kadu 0.6.0 maskowac -*?
ciezko zrobic 0.5.0 stable a 0.6.0 ~?

2) optflags tez moglbys dodac jak to robil OBenY zwazywszy ze -ffast-math dziala calkiem korzystnie na kadu w przeciwienstwie do niektorych aplikacji...

3) moze prosciej byloby zassac kadu-latest i zrobic do niego ebuild -* a jesli takowego nie ma to pogadac z chlopcami od kadu zeby najnowszy snapshot byl zawsze kadu-latest.tar.bz2? kazdy moglby se pokombinowac wtedy nawlasna reke z wersja z SVNa...

4) moglbys zintegrowac kadu-screenshot z kadu pod USE screenshot? Jakies takie mam dziwne przyzwyczajenie :D
_________________
Asio Software Technologies
Belliash IT Weblog
Back to top
View user's profile Send private message
sarven
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 12 Jan 2005
Posts: 119

PostPosted: Mon Jan 22, 2007 4:49 pm    Post subject: Reply with quote

Ad.1. Na razie tak... Niedługo to zmienie. Wynikało to z tego, że gdy robiłem ostatniego ebuilda z 0.6.0 było sporo zmian, niektóre moduły chyba jeszcze wtedy czekały na poprawki i się nie kompilowały, a że wiele osób używa ACCEPT_KEYWORDS="~x86" więc nie chciałem ich narażać na niedziałanie któregoś z modułów. Obecnie już sytuacja trochę się ustabilizowała (tylko dcopexport nie kompiluje się) i najnowszy ebuild z 0.6.0 będzie już oznaczony jako ~.

Ad.2. Przecież powiedziałeś żebym jednak nie dodawał, więc nie dodałem :P

Ad.3. Chciałem tylko nie wiem (w sumie to nie szukałem zbyt wiele) jak zrobić żeby przy instalacji nie był sprawdzany rozmiaru pliku itp?

Ad.4. Nie. Bez przesady :P Kierowałem się zasadą (oczywiście jest wyjątek, który ja potwierdza ;) ) - jeśli coś jest na liście http://www.gentoo-portage.com/USE i można to skojarzyć z którymś modułem to integruje z głównym ebuildem kadu - reszta leci do osobnych. Poza tym jest to moduł, który nie znajduje się w źródłach kadu, ale jest pobierany w czasie instalacji z autodownloadu, więc nie chce go wrzucać do głównego ebuilda.
Back to top
View user's profile Send private message
Belliash
Advocate
Advocate


Joined: 24 Nov 2004
Posts: 2503
Location: Wroclaw, Poland

PostPosted: Mon Jan 22, 2007 5:27 pm    Post subject: Reply with quote

ad 1. jakas godzine temu, zanim napisalem posta z info o USE zassalem tarballa i posadilem najnowsza wersje 0.6.0 jaka tam byla. dcopexport bangla, wiecmi tu nie sciemniaj ;)

ad 2. ale jednak moglbys dodac :P fajna sprawa :D

ad 3. FEATURES="digest". moze da sie jakos zrobic, by z ebuilda nie mozna bylo skorzystac jesli w FEATURES nie bedzie to dopisane ;) albo poprostu napisac nowego pierwszego posta z info ze lates jest -* i aby go posadic treba miec digest w ficzersach ;)

ad 4. spoko, rozumiem :D
_________________
Asio Software Technologies
Belliash IT Weblog
Back to top
View user's profile Send private message
kfiaciarka
Veteran
Veteran


Joined: 20 May 2005
Posts: 1498
Location: Dobre Miasto, Poland

PostPosted: Mon Jan 22, 2007 8:30 pm    Post subject: Reply with quote

Morpheouss wrote:
ad 1. jakas godzine temu, zanim napisalem posta z info o USE zassalem tarballa i posadilem najnowsza wersje 0.6.0 jaka tam byla. dcopexport bangla, wiecmi tu nie sciemniaj ;)

ad 2. ale jednak moglbys dodac :P fajna sprawa :D

ad 3. FEATURES="digest". moze da sie jakos zrobic, by z ebuilda nie mozna bylo skorzystac jesli w FEATURES nie bedzie to dopisane ;) albo poprostu napisac nowego pierwszego posta z info ze lates jest -* i aby go posadic treba miec digest w ficzersach ;)

ad 4. spoko, rozumiem :D

tak samo jesteś programista więc mógłbyś sam coś zrobić i podzielić się rezultatami:) A nie tylko zrób to zrób tamto a tego nie :/ (bez urazy)
Back to top
View user's profile Send private message
sarven
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 12 Jan 2005
Posts: 119

PostPosted: Mon Jan 22, 2007 9:02 pm    Post subject: Reply with quote

Proszę o nie wprowadzanie niemiłej atmosfery ;) Rozmawiałem z Morpheouss'em i wszystko jest OK :) Ciesze się, że ma różne uwagi i znajduje błędy. Ja jestem otwarty na wszelkie propozycje, mimo że nie wszystkie jestem w stanie wprowadzać w życie.
Back to top
View user's profile Send private message
Gabrys
Veteran
Veteran


Joined: 05 Dec 2005
Posts: 1096
Location: Toruń [PL]

PostPosted: Mon Jan 22, 2007 9:26 pm    Post subject: Reply with quote

Jeśli można dać coś takiego:

FEATURES="digest" emerge kadu-9999

albo lepiej 0.5.9999 lub 0.6_pre9999

czy coś w tym stylu (podobnie jak jest to w przypadku flag USE, czy tam innych CFLAGS), to myślę, że jest to jakieś rozwiązanie, napisać w HOWTO, że jak ktoś chce mieć LATEST i to NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ, to niech wywoła właśnie tak.

Jednocześnie uważam, że snapshoty i tak powinny być co jakiś czas, bo wiadomo, że wtedy wszystko się kompiluje jak trzeba (gwarantem Sarven).

A ebuilda do 0.5 bym zgłosił do bugzilli.
_________________
Sabayon Professional 1.1 (czyli zdradziłem oryginalne Gentoo)
@ Dell Inspiron 8600 (nVidia, Realtek, Pentium M)
Back to top
View user's profile Send private message
wodzik
l33t
l33t


Joined: 12 Jun 2005
Posts: 713
Location: Człuchów

PostPosted: Mon Jan 22, 2007 10:26 pm    Post subject: Reply with quote

a tak z ciekawosci, jak ze stabilnoscia kadu 0.6 ? da sie w miare uzywac?
_________________
:() { :|: & };: <- nie próbuj wpisywać tego w konsoli
Back to top
View user's profile Send private message
sarven
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 12 Jan 2005
Posts: 119

PostPosted: Mon Jan 22, 2007 10:29 pm    Post subject: Reply with quote

Da się. Ja obecnie używam snapshota z 14 stycznia (można sobie odmaskować) i działa dobrze. Nie miałem żadnych problemów. Niedługo umieszczę je jako ~[arch]. Oprócz tego w planach mam ebuild do wersji current - czyli bieżącego snapshota z każdego dnia.
Back to top
View user's profile Send private message
BeteNoire
Veteran
Veteran


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 1827

PostPosted: Tue Jan 23, 2007 12:31 pm    Post subject: Reply with quote

Gabrys wrote:
BeteNoire wrote:
[EDIT:]Po pm-dyskusji z sarven'em na temat ebuilda dowiedziałem się, że jego obecna konstrukcja nie pozwala na wprowadzanie do pliku .config zmian, które nie zostałyby nadpisane w późniejszym procesie instalacji za pomocą programu ebuild. Szkoda, że tak jest, bo przez to nie mam funkcji, które decydowały o tym, że Kadu było dla mnie najlepszym komunikatorem.
Przypomnę jeszcze tylko fakt, że za czasów wcześniejszych wersji 0.4.x to instalacja przez ebuild przebiegała poprawnie. A więc jest to możliwe. Może w wolnej chwili (o ile taka się znajdzie) popracuję nad własnym ebuildem.[/EDIT]


Tego nie czaję, przecież większość modułów jest w osobnych ebuildach, więc co za problem mieć te moduły, które chcesz?

To tak gwoili wyjaśnienia powiem, że jestem w stanie zaakceptować to, że muszą być to moduły dynamiczne a nie statyczne, ale są takie, które są wbudowane w ebuild net-im/kadu i nie mogę ich usunąć, np. config wizard i migration. Po co mi to skoro tego nigdy nie używam?...
_________________
powered by power plant
Back to top
View user's profile Send private message
Gabrys
Veteran
Veteran


Joined: 05 Dec 2005
Posts: 1096
Location: Toruń [PL]

PostPosted: Tue Jan 23, 2007 12:44 pm    Post subject: Reply with quote

BeteNoire wrote:
Gabrys wrote:
BeteNoire wrote:
[EDIT:]Po pm-dyskusji z sarven'em na temat ebuilda dowiedziałem się, że jego obecna konstrukcja nie pozwala na wprowadzanie do pliku .config zmian, które nie zostałyby nadpisane w późniejszym procesie instalacji za pomocą programu ebuild. Szkoda, że tak jest, bo przez to nie mam funkcji, które decydowały o tym, że Kadu było dla mnie najlepszym komunikatorem.
Przypomnę jeszcze tylko fakt, że za czasów wcześniejszych wersji 0.4.x to instalacja przez ebuild przebiegała poprawnie. A więc jest to możliwe. Może w wolnej chwili (o ile taka się znajdzie) popracuję nad własnym ebuildem.[/EDIT]


Tego nie czaję, przecież większość modułów jest w osobnych ebuildach, więc co za problem mieć te moduły, które chcesz?

To tak gwoili wyjaśnienia powiem, że jestem w stanie zaakceptować to, że muszą być to moduły dynamiczne a nie statyczne, ale są takie, które są wbudowane w ebuild net-im/kadu i nie mogę ich usunąć, np. config wizard i migration. Po co mi to skoro tego nigdy nie używam?...


No to napisz, że nie podoba Ci się, że masz w Kadu dwa niepotrzebne moduły. Ale że tak spytam, czy według Ciebie dyskryminuje to całą pracę Sarvena. Według mnie obecność ich w niczym nie przeszkadza, więc jest to po prostu w liczone w koszt uproszczenia całego procesu budowania Kadu.
_________________
Sabayon Professional 1.1 (czyli zdradziłem oryginalne Gentoo)
@ Dell Inspiron 8600 (nVidia, Realtek, Pentium M)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 5 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum