Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Książka o PHP
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
vutives
Guru
Guru


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 348
Location: Poland

PostPosted: Thu Jan 04, 2007 6:35 pm    Post subject: Książka o PHP Reply with quote

Jaki podręcznik polecacie do nauki PHP? Najlepiej zrozumiały i dla początkujących. Kwota do ok. 50 zł :).
Back to top
View user's profile Send private message
Yatmai
Veteran
Veteran


Joined: 12 Nov 2005
Posts: 1501
Location: Kraków

PostPosted: Thu Jan 04, 2007 7:15 pm    Post subject: Reply with quote

nio ja mam "php i mysql - tworzenie stron www" z helionu. mnie to wkurza, że sie rozpisują strasznie, ale dla laika to może być plus :)
_________________
Desktop: [Ath64 X2 2GB DDR2 GF76GT] [amd64] [2.6.29-gentoo] [nVidia] [KDE 3.5.10]
Lapek: [HP nc6000] [i686] [2.6.29-ARCH] [ati-open] [KDE 3.5.10]
Back to top
View user's profile Send private message
vutives
Guru
Guru


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 348
Location: Poland

PostPosted: Thu Jan 04, 2007 9:25 pm    Post subject: Reply with quote

Masz na myśli to?
Back to top
View user's profile Send private message
akroplas
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 23 Nov 2005
Posts: 87
Location: J-L

PostPosted: Thu Jan 04, 2007 9:42 pm    Post subject: Reply with quote

Ja mam "PHP, Apache i MySQL od podstaw" helion

http://helion.pl/ksiazki/phappo.htm

Ksiazka raczej zawiera zbior roznych tipow. Ale moze przez to uczy? Mnie ona troche odstrasza, nie mozna jej spokojnie wziasc w lape i poczytac.

Osobiscie mocno odczuwam styl pisania autorow( dlatego ze to praca zbiorowa i rozni ludzi inaczej pisza kod, ktory robi to samo, mysle ze powinni sie umowic co do takich spraw).

Wydaje mi sie ze ksiazka zawiera sporo materiału(kończy sie sklepem internetowym i forum)... Jest opisane ładnie jak to wszystko dziala. Czytanie tej ksiazki to praktycznie ćwiczenia, tzn. piszesz, sprawdzasz jak dziala, i czytasz dlaczego tak a nie inaczej. Mi taki styl nie odpowiada ... jakis dziwny jestem :D ... bo teoretycznie to bardzo ciekawy tytul :)

Nigdy nie moge sie do tego zabrac, bo trzeba siasc przy komputerze, ułożyc ksiazke pod lampka, no i sie zabrac do ciezkiej roboty :) A moze poprostu jestem leniwy ?

Wracajac do poczatku mojego postu. W książce nie ma podejścia w stylu "wymyśl coś sam", tylko omawianie tego co juz jest + powielanie tego na innych przykładach (ćwiczenia na końcu rozdziałów). Moze i slusznie, czytamy, piszemy, nabieramy dobrych nawyków, ale jakos mi sie to nie podoba.

Wiem, ze wiekszosc ksiazek jest tak pisana, ale ta jakos mnie odstrasza, jest duzo zmian w kodzie, i to autorzy je robia, my nie mamy udoskonalac kodu, my patrzymy biernie jak on "sam sie udoskonala".


Powiem wam, ze jak koncze pisac to co tu pisze to ta ksiazka coraz bardziej mi sie podoba (haha :D ), ale... mam ja juz z pol roku i jestem na 236/782 stronie :D

Pozdrawiam, akroplas
Back to top
View user's profile Send private message
Yatmai
Veteran
Veteran


Joined: 12 Nov 2005
Posts: 1501
Location: Kraków

PostPosted: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm    Post subject: Reply with quote

vutives wrote:
Masz na myśli to?


tak, dokładnie
_________________
Desktop: [Ath64 X2 2GB DDR2 GF76GT] [amd64] [2.6.29-gentoo] [nVidia] [KDE 3.5.10]
Lapek: [HP nc6000] [i686] [2.6.29-ARCH] [ati-open] [KDE 3.5.10]
Back to top
View user's profile Send private message
Ravak
n00b
n00b


Joined: 03 Feb 2006
Posts: 54
Location: GB/PL

PostPosted: Fri Jan 05, 2007 4:01 pm    Post subject: Reply with quote

Ja startowalem z Julie C. Meoni "PHP Podrecznik tworzenia stron WWW" (cwiczenia / realizacja pewnych zadan), ale bylo to w czasach gdy internet nie byl zbyt popularny (dawali plytke z mysql+apache+php).

Pozniej poszla w ruch "PHP Czarna Ksiega" (typowe encyklopedia) Helionu (ale to juz zbedny wydatek byl, majac dostep do internetu dzis juz tylko php.net + wyszukiwarka, ewent. google).

Jezeli mam porownywac: dopoki nie bylem obyty z programowaniem, nie pisalem duzo, nie mialem nawykow - pierwsza pozycja byla dla mnie latwiejsza (prowadzila systematycznie krok po kroku). Z czasem, jak usamodzielnilem sie, `encyklopedia` (druga pozycja i php.net) stala sie moim jedynym pomocnikiem.

Mam nadzieje, ze to pomoze :)
Back to top
View user's profile Send private message
vutives
Guru
Guru


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 348
Location: Poland

PostPosted: Fri Jan 05, 2007 6:05 pm    Post subject: Reply with quote

Hehe, poszedłem do księgarni i jak co do czego doszło to kupiłem "PHP5 - Radocha z programowania" z Helionu. Z tego co dotychczas wyczytałem to niezła. Prosta, zrozumiała i tania ;) (30zł). I tak dzięki za rady :D
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum