Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[SOLVED] Nautilus - crashe i inne takie...
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
weszlem
n00b
n00b


Joined: 04 Mar 2007
Posts: 4

PostPosted: Sun Mar 04, 2007 6:00 pm    Post subject: [SOLVED] Nautilus - crashe i inne takie... Reply with quote

Dawno juz nie bawiłem się gentoo, ale teraz ponownie mam je na dysku i znów mi się bardzo podoba. Mam problem z nautilusem (i nie wiem czy tylko z nim)...

Zaczyna się sprawa od tego, że kiedy kompiluję nautilusa z "-fomit-frame-pointer" to udaje mi się go uruchomić, natomiast, kiedy bez tej flagi to z uruchomiania go nici... ( 8O ) To jedna sprawa i gdyby tylko o to chodziło to wszystko było by w porządku. Nie jest mi jednak dane cieszyć się tym genialnym wynalazkiem, jakim nautilus jest, bo już chwilę po zabawie w oglądanie systemu plików w nim (czyt. wchodzę i wychodzę z katalogów) program się wywala i daje mi, śliczne, bo śliczne, ale wkurzające okienko Bug Buddy, z którego kompletnie nic nie wynika, gdyż jak wiadomo "fomit-frame-pointer" skutecznie czyści mi wszystkie informacje... Teraz właśnie starając się odtworzyć tego buga nautilus wykrzaczył się, a na odchodne zapełnił mi całą dostępną pamięć i jeszcze jakby tego było mało, także swap dyskowy (a mam 1GB ramu!). Jedyne wyjście to kill... Przekompilowałem cały mój piękny emerge system, ale to nie dało spodziewanych rezultatów, choć podejrzewam, że problem i tak leży gdzieś głębiej.

Nie wiem czy to ważne, ale nautilus ma chyba jakiś problem z ładowaniem ikon, bo raz wyświetla ikony dobrze (np. te od katalogów), a raz wyświetla taką białą kartkę, jakby ikonkę zastępczą...

GDB daje mi pewną poszlakę. Gdy debuguję nautilusa to oprócz ukochanych "no debugging symbol found" jest tam jedna ciekawa wiadomość: "Failed to read a valid object file image from memory." Takiż sam komunikat otrzymuję kiedy uruchamiam evolution, które wywala mi się równie pięknie już na samym starcie... Na szczęście są jeszcze programy, które nie wrosły na tyle w system, że jakiś błąd <i>GDZIEŚ</i> im nie przeszkadza, więc pocztę mogę odbierać. Ale nie ukrywam, że takiego fajnego filemanagera jak nautilus to mi żal...

Pozdrawiam, w razie czego służę dalszą informacją i idę walczyć, a gdyby ktoś miał podobny problem i już go rozwiązał, albo starał się to zachęcam do podzielenia się nim... :)

Pozdrawiam...

Aha - jakby coś to przepraszam, jeśli kodowanie jest zwalone, bo nie wiem czy to u mnie coś jest nie tak, czy na tym forum, bowiem krzaczki widzę... krzaczki...


Last edited by weszlem on Sun Mar 04, 2007 6:53 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
pawels
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 17 Feb 2006
Posts: 124
Location: Polska Kościerzyna

PostPosted: Sun Mar 04, 2007 6:30 pm    Post subject: Reply with quote

No cóż
Code:
-fomit-frame-pointer
takich problemów raczej nie robi. Może to inna flaga kompilatora.
Przyda się
Code:
emerge --info
:wink:
Back to top
View user's profile Send private message
weszlem
n00b
n00b


Joined: 04 Mar 2007
Posts: 4

PostPosted: Sun Mar 04, 2007 6:34 pm    Post subject: Reply with quote

pawels wrote:
No cóż
Code:
-fomit-frame-pointer
takich problemów raczej nie robi. Może to inna flaga kompilatora.
Przyda się
Code:
emerge --info
:wink:

Zdecydowanie nie inna, bo jedyna zmiana jaką robie to usunięcie wspomnianej flagi :)
Nie mam jakichś strasznie agresywnych flag, CFLAGS dość standardowy (hoppke'owy niemal w całości ;p):
CFLAGS="-march=pentium4 -Os -fomit-frame-pointer -s -pipe -DNDEBUG -DG_DISABLE_ASSERT"

Pozdrawiam... :-)
Back to top
View user's profile Send private message
pawels
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 17 Feb 2006
Posts: 124
Location: Polska Kościerzyna

PostPosted: Sun Mar 04, 2007 6:37 pm    Post subject: Reply with quote

weszlem wrote:
pawels wrote:
No cóż
Code:
-fomit-frame-pointer
takich problemów raczej nie robi. Może to inna flaga kompilatora.
Przyda się
Code:
emerge --info
:wink:

Zdecydowanie nie inna, bo jedyna zmiana jaką robie to usunięcie wspomnianej flagi :)
Nie mam jakichś strasznie agresywnych flag, CFLAGS dość standardowy (hoppke'owy niemal w całości ;p):
CFLAGS="-march=pentium4 -Os -fomit-frame-pointer -s -pipe -DNDEBUG -DG_DISABLE_ASSERT"

Pozdrawiam... :-)

To ustawienie nie na ten procesor najlepiej jest używać -O2, nie wiem czy przypadkiem gdzieś nie było wałkowane że nie jest to zbyt stabilne :wink:

EDIT: Zalecam ustawienia brane z http://gentoo-wiki.com/Safe_Cflags#Pentium_4_.28Intel.29 wiadomo że będzie system stabilny
Pozdrawiam
Back to top
View user's profile Send private message
weszlem
n00b
n00b


Joined: 04 Mar 2007
Posts: 4

PostPosted: Sun Mar 04, 2007 6:40 pm    Post subject: Reply with quote

pawels wrote:

To ustawienie nie na ten procesor najlepiej jest używać -O2, nie wiem czy przypadkiem gdzieś nie było wałkowane że nie jest to zbyt stabilne :wink:

O to ciekawe i w sumie dość dużo może wyjaśnić :) W trymiga zaczynam kompilować z O2 i dam znać niebawem.

Pozdrawiam i wielkie dzięki...
Back to top
View user's profile Send private message
weszlem
n00b
n00b


Joined: 04 Mar 2007
Posts: 4

PostPosted: Sun Mar 04, 2007 6:49 pm    Post subject: Reply with quote

weszlem wrote:
pawels wrote:

To ustawienie nie na ten procesor najlepiej jest używać -O2, nie wiem czy przypadkiem gdzieś nie było wałkowane że nie jest to zbyt stabilne :wink:

O to ciekawe i w sumie dość dużo może wyjaśnić :) W trymiga zaczynam kompilować z O2 i dam znać niebawem.

Pozdrawiam i wielkie dzięki...


Wygląda na to, że działa :)
Ludzie, cały dzień tego szukałem. Dzięki wielkie.

Pozdrawiam... :)
Back to top
View user's profile Send private message
faktor4u
n00b
n00b


Joined: 21 Feb 2005
Posts: 59

PostPosted: Sun Mar 04, 2007 8:56 pm    Post subject: Reply with quote

Z tego co pamiętam, były też kiedyś jakieś problemy w Gnomie i ogólnie w GTK z flagami -DNDEBUG -DG_DISABLE_ASSERT.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum