Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Raku, Gentoo, Arch, obelżywe teksty [ankieta]
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

Goto page Previous  1, 2, 3  
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  

Czy Raku powinien być dalej moderatorem tego forum ? (chodzi o jego fascynacje Arch-em i obelżywe teksty wobec innych)
Tak
59%
 59%  [ 47 ]
Nie
25%
 25%  [ 20 ]
Nie wiem
15%
 15%  [ 12 ]
Total Votes : 79

Author Message
binas77
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 12 Nov 2005
Posts: 131
Location: Łódź

PostPosted: Tue Mar 20, 2007 10:57 pm    Post subject: Reply with quote

Cała ta dyskusja zaczęła się ode mnie, więc i ja podsumuję...
Ankieta pokazała, że Raku powinien zostać moderatorem. Ale mam nadzieję, że zrozumiał iż nie powinien używać "obelżywego" języka wobec innych użytkowników (Gentoo, Archa, Suse, Fedory, czy też innej dystrybucji).

Moja reakcja na słowa "bzdury gadasz" może i była zbyt pochopna, ale na pewno nie bezpodstawna... otóż wydaje mi się, że każdy użytkownik Linux-a ma prawo czegoś nie wiedzieć, czegoś nie zrozumieć lub coś przeoczyć (specyficzna cecha tego systemu).

Dokładnie poszło o ten post:
Quote:

No cóż... popróbowałem Arch-a i wracam do Gentoo - brak jakiegokolwiek wyboru podczas instalacji... ostatnio umęczyłem się z głupią myszką na USB, bo nie było jej w kompilowanej w jajco 2.6.20... a twórcy Arch-a twierdzą, że każdy sprzęt pójdzie... bzdura. Zawiodłem się na tym distro

Pacman do końca sobie nie radzi z zależnościami-fakt: nie jest źle, ale gubienie się przy
Kod:

yaourt -Syu googleearth

...nie za dobrze świadczy
_________________
__ROZBARAT__(Tomasz Binasiewicz)

Linux Registered User # 424198


I o odpowiedź Raka:
Quote:


Moderator
Moderator


Dołączył: 28 Lut 2004
Posty: 2097
Skąd: Poland

PostWysłany: Czw Mar 08, 2007 12:28 pm Temat postu: Zgłoś tę wiadomość Odpowiedz z cytatem
binas77 napisał:
brak jakiegokolwiek wyboru podczas instalacji...

ale jaki wybór chcesz mieć przy instalacji podstawy systemu? podstawa to postawa, więc być musi. Po zainstalowaniu systemu podstawowego masz swobodę w wyborze dalszego oprogramowania, które będziesz chciał w przyszłości używać...

Cytat:
ostatnio umęczyłem się z głupią myszką na USB, bo nie było jej w kompilowanej w jajco 2.6.20

mój Logitech MX1000 poszedł bez problemu. Doinstalowałem tylko drivery evdev do xorga i mysz działa jak złoto (choć bez evdev chyba też działała). A z imwheelem (z dodatkowymi łatami - umieszczę go w AURze niedługo) mam nawet zdefiniowaną obsługę wszystkich 12 przycisków w zależności od tego, jakie okno mam otwarte.

Cytat:
... a twórcy Arch-a twierdzą, że każdy sprzęt pójdzie... bzdura.

bzdury to ty piszesz. Czym się różni Arch od Gentoo, że w Gentoo działa, a w Archu nie może?
przecież to:
a) ten sam kernel (linux w wersji 2.6.x)
b) te same programy oparte w większości na licencji GPL
Różnice polegają jedynie na innym systemie pakietów i dostępności niektórych aplikacji.

Jeśli coś ci nie działa, to znaczy, że nie potrafisz tego uruchomić... Nie zwalaj winy na dystrybucję.

Cytat:
Zawiodłem się na tym distro

Twój problem. Ja jestem zadowolony.

Cytat:
Pacman do końca sobie nie radzi z zależnościami-fakt: nie jest źle, ale gubienie się przy
Kod:

yaourt -Syu googleearth


chyba ty nie do końca radzisz sobie z pacmanem...

Cytat:
...nie za dobrze świadczy

...masz rację - o tobie :twisted:


Kod:
raczkow@pooh:~ $ yaourt -Ss google-earth
aur/google-earth 4.0.2723-1
A 3D interface to the planet Earth

_________________
raku

Powered by Archlinux ;-)


Owszem... w moim poście źle napisałem komendę Archa
Code:

yaourt -Syu ...

zamiast
Code:

yaourt -Ss ...


To był mój błąd z tym yaourt -Syu, ale tylko w poście (w systemie chyba pisałem poprawnie). Nie mniej jednak coś mi nie pasowało (i stąd ten tekst).
Co do myszki, to rzeczywiście nie chciała działać (teraz już nie wiem dlaczego) z tym jajkiem (2.6.20), co mnie bardzo zniechęciło (zwłaszcza, że pod Gentoo nie ma z nią problemów).
Mój post był rzeczywiście dosyć desperacki, ale oprócz nakierowania na właściwe rozwiązanie oczekiwałem też, można powiedzieć, swojego rodzaju "zrozumienia" ze strony społeczności Gentoo. A co usłyszałem... sami wiecie.
Jestem człowiekiem porywczym i ten topic jest efektem mojego zapytania, odpowiedzi Raka i mojego charakteru.
Co do próby zmuszenia Raka do zadzwonienia do mnie, chodziło mi bardziej o to, żeby zrozumiał, że takie (bezpośrednie ) teksty powinien wypowiadać prywatnie, a nie publicznie (drażni mnie jego postawa wobec innych)... publicznie to powinien dać wędkę, a nie besztać za nie umiejętność posługiwania się nią.

I jeszcze jedno... prawdopodobnie nie zareagowałbym tak, gdybym tego posta napisał na forum Archa i taką odpowiedź usłyszał od Raka na tej platformie, ale tak jak już napisałem, na FGO liczyłem na pewne zrozumienie... chwila słabości...

Chciałbym poznać innych użytkowników Gentoo, bo w swoim gronie jestem jedynym, który używa tej dystrybucji, a nic tak nie motywuje, jak rozmowa w "cztery oczy"... i to nie ma nic wspólnego z zazdrością.

Moim zdaniem, moderator forum poświęconego danej dystrybucji, powinien być co najmniej neutralny, więc nie zamierzam za nic przepraszać, bo według mnie Raku postąpił nie rozważnie...

Proszę o dalsze NIE GŁOSOWANIE w tej ankiecie (aczkolwiek o dalsze wypowiedzi bardzo proszę)

POZDRAWIAM

PS.: Przepraszam, jeżeli gdzieś w tekście zabrakło liter "c" lub "ć"... klawiaturę ostatnio kawą zalałem :oops:
_________________
__ROZBARAT__

LRU #424198
[img]http://baner.e-palarnia.pl/baner.78.3.gif[/img]
Back to top
View user's profile Send private message
Raku
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 28 Feb 2004
Posts: 2374
Location: Poland

PostPosted: Wed Mar 21, 2007 7:58 am    Post subject: Reply with quote

binas77 wrote:
otóż wydaje mi się, że każdy użytkownik Linux-a ma prawo czegoś nie wiedzieć, czegoś nie zrozumieć lub coś przeoczyć

jasne, ale nie daje mu to prawa do wypowiadania się o temacie, którego nie zna lub nie rozumie tonem autorytatywnym, sugerującym jego dogłębne poznanie i wskazującym, że wypowiedź stwierdza oczywiste fakty, a nie wyłącznie własne żale.

binas77 wrote:
To był mój błąd z tym yaourt -Syu, ale tylko w poście (w systemie chyba pisałem poprawnie).

i chyba nie miałeś racji wyciągając takie wnioski, jakie wyciągnąłeś. Udowodniłem to pokazując, że pakiet istnieje, yaourt go wyszukuje i chce instalować. Jeśli dodatkowo pomyliły ci się nazwy pakietów (google-earth zamiast googleearth), to już wyłącznie twój własny problem.

binas77 wrote:
Co do myszki, to rzeczywiście nie chciała działać (teraz już nie wiem dlaczego) z tym jajkiem (2.6.20), co mnie bardzo zniechęciło (zwłaszcza, że pod Gentoo nie ma z nią problemów).

a ja w dalszym ciągu twierdzę, że Arch i Gentoo używają tego samego kernela (kernel26 z Archa to dokładnie to samo co vanilla-sources z Gentoo). Więc skoro nie działa w jednym, a działa w drugim, to wystarczy przenieść kernel bądź przekompilować go z konfigiem z działającego systemu.
I znów - twoje wnioski miały tak autorytatywny ton, jakby uruchomienie myszki USB pod Archem było zupełnie niemożliwe... Tymczasem problem może mieć przyczynę począwszy od konfiguracji kernela (co raczej wykluczam, chyba że sam go kompilowałeś) po nieprawidłową konfigurację Xów - ale o tym nie wiemy, bo pewnie sam nawet nie sprawdziłeś, nie wiemy nawet czy chodziło o myszkę w Xach czy konsoli.

binas77 wrote:
Mój post był rzeczywiście dosyć desperacki, ale oprócz nakierowania na właściwe rozwiązanie oczekiwałem też, można powiedzieć, swojego rodzaju "zrozumienia" ze strony społeczności Gentoo. A co usłyszałem... sami wiecie.

pomyślmy: oczekiwałeś, że ktoś cię zrozumie, pocieszy, przytuli... powie że będzie dobrze a jutro wstanie nowy dzień... Naprawdę, nie chcę być zbyt sarkastyczny, ale inaczej nie potrafię tego skomentować.

binas77 wrote:
Jestem człowiekiem porywczym i ten topic jest efektem mojego zapytania, odpowiedzi Raka i mojego charakteru.

więc uważasz, że twoja porywczość tłumaczy wszystko?
OK - ja też jestem porywczy. Więc też mam wytłumaczenie swojego postępowania. Czy mam się czuć rozgrzeszony?

binas77 wrote:
Co do próby zmuszenia Raka do zadzwonienia do mnie, chodziło mi bardziej o to, żeby zrozumiał, że takie (bezpośrednie ) teksty powinien wypowiadać prywatnie, a nie publicznie

W moich tekstach nie było nic bardziej bezpośredniego niż w twoich. Ty zjechałeś równo dystrybucję, która ci się nie spodobała, bo zauważyłeś w niej kardynalne błędy. Ja zjechałem równo ciebie, bo zauważyłem kardynalne błędy w twojej wypowiedzi. Zauważ, że w moich wypowiedziach było wyłacznie "odbijanie piłeczki" w twoją stronę - użyłem dokładnie tych samych zwrotów co ty, tylko zwróconych w drugą stronę...
Dlaczego ty możesz, a ja nie?
Może ja też mam się obrazić na ciebie i żądać, żebyś takie teksty to tylko telefonicznie developerom Archa przekazywał?

binas77 wrote:
(drażni mnie jego postawa wobec innych)... publicznie to powinien dać wędkę, a nie besztać za nie umiejętność posługiwania się nią.

Ale ty nie chciałeś wędki, ty chciałeś publicznie ponarzekać, jakie to łowienie ryb jest beznadziejne...

binas77 wrote:
I jeszcze jedno... prawdopodobnie nie zareagowałbym tak, gdybym tego posta napisał na forum Archa i taką odpowiedź usłyszał od Raka na tej platformie, ale tak jak już napisałem, na FGO liczyłem na pewne zrozumienie... chwila słabości...

napisałeś to w wątku na temat Archa, w którym prowadzona była dyskusja na temat tej dystrybucji. To, że ta dyskusja prowadzona była na forum gentoo (bądź co bądź w dziale OTW), nie daje nikomu prawa na bezpodstawne równanie z błotem innej dystrybucji bez rzeczowych argumentów, ot tylko i wyłącznie dlatego, że tu wszyscy korzystają z Gentoo i kochają Gentoo.

binas77 wrote:
Chciałbym poznać innych użytkowników Gentoo, bo w swoim gronie jestem jedynym, który używa tej dystrybucji, a nic tak nie motywuje, jak rozmowa w "cztery oczy"... i to nie ma nic wspólnego z zazdrością.

Miałeś okazję - był organizowany w Krakowie zlot kilka miesięcy temu.

binas77 wrote:
Moim zdaniem, moderator forum poświęconego danej dystrybucji, powinien być co najmniej neutralny, więc nie zamierzam za nic przepraszać, bo według mnie Raku postąpił nie rozważnie...

Staram się być neutralny - w działach Polish i Instalacja i sprzęt. Ale nie zawsze jest to możliwe, bo przecież też mam prawo do zabierania głosu w dyskusjach, a nie wyłącznie do ich obserwowania i moderowania.
Dział OTW nie podlega tak ścisłej moderacji, bo z założenia miał być działem do dyskusji o wszystkim. Więc nie rozumiem, dlaczego mam być neutralny w OTW? Inni mogą dyskutować i wyrażać swoje opinie, a ja nie?
_________________
raku

Powered by Archlinux ;-)
Back to top
View user's profile Send private message
Poe
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 2155
Location: Mysłowice/Lublin, Poland

PostPosted: Wed Mar 21, 2007 9:33 am    Post subject: Reply with quote

[@binas... sam zaczales z tymi bzdurami... OSOBISCIE nie znalazlem NIC co bylo niemiłe/obelzywe ze strony Raka.......
_________________
Hardware:HP Pavilion DV6875SE[C2DT5550@1.83GHz_3GB-DDR2_320GB-SATA_GF8400GS]
http://popularcoffee.blogspot.com - Popkulturowa Kawa
RLU#342333
Back to top
View user's profile Send private message
blazeu
Apprentice
Apprentice


Joined: 02 Feb 2005
Posts: 159
Location: Cracow, Poland

PostPosted: Tue Mar 27, 2007 5:17 pm    Post subject: Reply with quote

Przeczytalem ten cytat zamieszczony u gory i wg. mnie raku zarzucil po prostu SOA#1 ;P Eh.. cos czuje,ze tutaj po prostu wybuchla stara, dobra distro-war. Na szczescie kazdy ma taka dystrybucje na jaka zasluguje (Polska mialaby Debiana na 100% patrzac przez pryzmat sejmu :) ) i jaka chce. A skoro raku uzywa arch'a a siedzi u nas na forum to jednak o czyms swiadczy, nespa? ;)
_________________
Przeczytanie manuala: 5-10minut
Zadanie kolejnego bzdurnego pytania na forum: 0.5 minuty
Status idioty wsrod forumowiczow: bezcenny
Tako rzecze ja: kapral rezerwy :)
Back to top
View user's profile Send private message
diabel
n00b
n00b


Joined: 12 Apr 2006
Posts: 5
Location: Zielona Góra

PostPosted: Sun Apr 29, 2007 2:24 pm    Post subject: Reply with quote

Witam. Jako nowy zapewne nie wiele mam do powiedzenia , ale... dlugo przegladalem to forum kiedy mialem problemy (jako guest, pozno sie zarejestrowalem poprostu ;) ) z tego co zauwazylem Raku jest stanowczy ale nie widzialem nigdy zeby kogos obrazil np. napisa "spier*****", albo "twoj stary cie ******" itd (nie chce byc niegrzeczny). Jest stanowczy pisze to co mysli czasem rzuci mocniejszym argumentem, cos a'la "pierdoły gadasz". Taka jest przynajmniej moja opinia co do punktu pierwszego na temat moderatora ps. Raku. Po drugie to ze ktos uzywa innej dystrybucji i pisanie mu o tym wypominanie uwazam za niemiłe podejście, i tak przecież używa GNU/Linux tak więc pomyślmy o takiej sytuacji mamy problem z iptables mamy do wyboru 2 kanaly na irc'u jeden #slackware drugi #gentoo na gentoo nikt nie zna rozwiazania. Czyli co czekamy jakis tydzien az ktos sie dowie lub po 2 miesiacach znajdziemy rozwiazanie ?, czy moze zapytamy sie kolegi z #slackware ktory mial podobny problem i udalo mu sie go rozwiazac ?


Tak więc na koniec podsumowanie

Raku, jak dla mnie jestes dobrym moderatore, bynajmniej taka jest moja opinia. Pozdrawiam wszystkich
Back to top
View user's profile Send private message
Mr Adam
Apprentice
Apprentice


Joined: 28 Jun 2006
Posts: 210
Location: Poland Tarnov

PostPosted: Sun Apr 29, 2007 3:53 pm    Post subject: Reply with quote

zgadzam się z przed mówcą, w razie problemów na kanał gentoo lepiej nie wchodzić
_________________
Miły Chomiczek
Back to top
View user's profile Send private message
kurak
Guru
Guru


Joined: 13 Jul 2006
Posts: 492

PostPosted: Sun Apr 29, 2007 5:20 pm    Post subject: Reply with quote

Heh! Jak tam czytam ten cały temat, to nasuwają mi się na myśl popołudniowe obrady sejmu IV RP :lol: Jak dzieci.. :D
_________________
Open Your Mind, Use Open Source
Back to top
View user's profile Send private message
psycepa
Veteran
Veteran


Joined: 27 Dec 2004
Posts: 1637
Location: Poland

PostPosted: Sun Apr 29, 2007 5:49 pm    Post subject: Reply with quote

Mr Adam wrote:
zgadzam się z przed mówcą, w razie problemów na kanał gentoo lepiej nie wchodzić


to juz OT^2 ale IMHO na kanale gentoo jest ok, spoko ludzie i potrafia pomoc badz nakierowac na rozwiazanie problemu, no ale to tylko moja skromna opinia...
_________________
RLUNo. 376073
bo czytac, to trzeba ze zrozumieniem (c) by psycepa
"nigdy nie kloc sie z glupcem, najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu a potem pokona doswiadczeniem"
"Life is complex. It has its real and imaginary part."
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum