Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Opera 9(.x) i netscape-flash
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

Goto page Previous  1, 2  
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pszemas
Apprentice
Apprentice


Joined: 02 Aug 2005
Posts: 181

PostPosted: Sun Mar 25, 2007 8:33 am    Post subject: Reply with quote

a mozesz powieidzec co i dgzie dokladnie wpisac ? bo wpisalem do /etc/env.d/00basic OPERA_KEEP_BLOCKED_PLUGINS=1 i nic ;/
Back to top
View user's profile Send private message
vutives
Guru
Guru


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 348
Location: Poland

PostPosted: Sun Mar 25, 2007 10:03 am    Post subject: Reply with quote

No, u mnie już wytrzymało dłużej jednak w końcu i tak padło. :P Może źle wpisałem?
Back to top
View user's profile Send private message
lazy_bum
l33t
l33t


Joined: 16 Feb 2005
Posts: 691

PostPosted: Sun Mar 25, 2007 10:13 am    Post subject: Reply with quote

pszemas wrote:
a mozesz powieidzec co i dgzie dokladnie wpisac ? bo wpisalem do /etc/env.d/00basic OPERA_KEEP_BLOCKED_PLUGINS=1 i nic ;/

Z tego co widać wyżej powinno być: OPERA_KEEP_BLOCKED_PLUGIN.

Wczoraj, na szybko, uruchomiłem operę przez `OPERA_KEEP_BLOCKED_PLUGIN="1" opera` i wszystko wydawało się działać. Czas na obszerniejsze testy. (-;
_________________
roslin uberlay | grubelek
Back to top
View user's profile Send private message
vutives
Guru
Guru


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 348
Location: Poland

PostPosted: Sun Mar 25, 2007 10:39 am    Post subject: Reply with quote

Odpaliłem operę tym samym poleceniem co ty, otworzyłem kilka zakładek youtube, jedną video google i było ok. Ale jak zacząłem je wyłączać zrobiło się smutno i szaro i w konsoli pojawiło się to:
Code:
vutives@localhost ~ $ OPERA_KEEP_BLOCKED_PLUGIN="1" opera

(process:10127): GLib-GObject-CRITICAL **: gtype.c:2242: initialization assertion failed, use IA__g_type_init() prior to this function

(process:10127): Gtk-CRITICAL **: gtk_clipboard_get_for_display: assertion `GDK_IS_DISPLAY (display)' failed
Adobe FlashPlayer: gtk_clipboard_get(GDK_SELECTION_PRIMARY); failed. Trying to call gtk_init(0,0);
Back to top
View user's profile Send private message
manwe_
l33t
l33t


Joined: 01 Feb 2006
Posts: 632
Location: Kraków/Cracow, Poland

PostPosted: Fri Mar 30, 2007 6:40 pm    Post subject: Reply with quote

Wg dzisiejszego wpisu na blogu Desktop Team:

Quote:
The most important is that we've fixed some issues with Flash 9 on Linux. This means that you can now watch YouTube video fullscreen! (And close annyoing Flash ads.)


Zaraz będę testował. Dla niecierpliwych: http://snapshot.opera.com/unix/Weekly-628/
Back to top
View user's profile Send private message
jey
Apprentice
Apprentice


Joined: 18 Oct 2004
Posts: 259
Location: Poland/Scotland

PostPosted: Fri Mar 30, 2007 9:41 pm    Post subject: Reply with quote

manwe_ wrote:
Wg dzisiejszego wpisu na blogu Desktop Team:

Quote:
The most important is that we've fixed some issues with Flash 9 on Linux. This means that you can now watch YouTube video fullscreen! (And close annyoing Flash ads.)


Zaraz będę testował. Dla niecierpliwych: http://snapshot.opera.com/unix/Weekly-628/


Niestety reklamy dalej nie pozwalaja sie wylaczyc. Serwis YouTube dziala, jednak dla mnie nie jest to zaden wyznacznik, poniewaz dzialal rowniez wczesniej. Dla mnie poza wdziecznie wygladajacym numerkiem 9.20 ta wersja nie wnosi nic nowego w kierunku "flash"
Uzyta przeze mnie wersja to opera-9.20-20070330.5-shared-qt.i386-en-628
Back to top
View user's profile Send private message
KARQL
n00b
n00b


Joined: 18 Apr 2006
Posts: 21
Location: Poland

PostPosted: Sat Mar 31, 2007 4:01 pm    Post subject: Reply with quote

Moze opisze jak bylo w moim przypadku.

Kiedys dawno temu mialem firefoksa. Jednak, ze posiadam platforme 64 bitowa musialem miec flasha pod 32 bity dlatego tez zainstalowalem binarke foksa. Jednak ta binarka strasznie slabo wypadala u mnie, pochodzila chwile i pozniej jej odbijalo i zaczynala calego procka zzerac. Nie chcialo mi sie wtedy chroota robic wiec postawilem opere. Niby byla fajna zasobow nie pozerala i byla szybka, ale flash na niej to masakra. Filmy na youtube nie dzialaly, reklamy sie nie zamykaly, szare ekrany. Wytrzymywalem z tym dosc dlugo. Filmy z tych serwisow pobieralem na dysk itp. W czasie uzytkowania opery postawilem chroota dla win32codecs i mplayera bo mialem pare rzeczy w rmvb. Pozniej jeszcze kupilem nowa karte dzwiekowa sb live! 5.1 bo ac97 tez mi dala wkosc. Jakos zainstalowalem fire foksa w tym chroocie, ale uzywalem go tylko sporadycznie. Jednak ostatnio mialem do zrobienia rejestracje userow wiec operze bylem zalogowany na admina, a w ff na usera zeby nie trzeba bylo sie non stop przelogowywac. Podczas tej pracy zdarzalo mi sie wchodzic na inne strony zobaczylem wtedy, ze w ff wszystko dziala tak jak powinno nawet z ta nowa karta byl dzwiek w np. filmach i to byl moment kulminacyjny powiedzialem operze do widzenia i nawrocilem sie spowrotem na ff. Teraz jestem zadowolony z przegladarki. Jaki z tego moral opera zla nie jest, ale pod linuksem nie chodzi tak jak powinna chodzic:D

Bledy ktore dostrzegnalem w operze:
- Szare ekrany
- Reklamy sie nie zamykaly. W 9.00 byl to blad, pozniej w 9.01 to naprawili, a pozniej znowu sie nie zamykaly.
- Serwisy typu youtube nie chodzily mi.
- Nie dzialalo nawet zapisywanie w jednej prostej gierce flashowej.

Mysle, ze na razie nie ma sensu sie meczyc z opera nawet i z powodow ideologicznych:D

Pozdrawiam.
_________________
Gentoo!
Back to top
View user's profile Send private message
no4b
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 18 Jan 2004
Posts: 774
Location: Tarnów, Poland

PostPosted: Sat Mar 31, 2007 10:36 pm    Post subject: Reply with quote

Reklam flashowych się nie wyłącza tylko się je blokuje ;)
_________________
GTK2/GNOME - The weakest link!
Back to top
View user's profile Send private message
KARQL
n00b
n00b


Joined: 18 Apr 2006
Posts: 21
Location: Poland

PostPosted: Sat Mar 31, 2007 10:55 pm    Post subject: Reply with quote

Tak w ff mam adblocka, ale mimo tego moze sie zdarzyc, ze sie jakas otworzy i jak sie jej nie da zamknac to to jest denerwujace.
_________________
Gentoo!
Back to top
View user's profile Send private message
wirus
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 93

PostPosted: Tue Apr 03, 2007 4:09 pm    Post subject: Reply with quote

Weekly-631 zamyka okienka flashowe(reklamy) prawidłowo
Back to top
View user's profile Send private message
Gabrys
Veteran
Veteran


Joined: 05 Dec 2005
Posts: 1096
Location: Toruń [PL]

PostPosted: Wed Apr 04, 2007 8:00 pm    Post subject: Reply with quote

Opera ma niby tego swojego blokera reklam (treści), ale nie daje on możliwości zblokowania flasha :(.
_________________
Sabayon Professional 1.1 (czyli zdradziłem oryginalne Gentoo)
@ Dell Inspiron 8600 (nVidia, Realtek, Pentium M)
Back to top
View user's profile Send private message
lazy_bum
l33t
l33t


Joined: 16 Feb 2005
Posts: 691

PostPosted: Wed Apr 04, 2007 8:05 pm    Post subject: Reply with quote

Gabrys wrote:
Opera ma niby tego swojego blokera reklam (treści), ale nie daje on możliwości zblokowania flasha :(.

"U mnie działa". (-:
_________________
roslin uberlay | grubelek
Back to top
View user's profile Send private message
manwe_
l33t
l33t


Joined: 01 Feb 2006
Posts: 632
Location: Kraków/Cracow, Poland

PostPosted: Wed Apr 04, 2007 8:09 pm    Post subject: Reply with quote

W większości wypadków u mnie też [czasem trzeba kliknąć ze 2-3 razy, chyba przyczyną całego problemu jest to, że Opera w trybie wyboru treści do blokowania zamiast przechwycić ten klik, wysyła go do .swf'a]. Podobnie irytuje mnie też obsługa strzałek w grach, po przeniesieniu focus'a na flash Opera powinna nieprzesuwać okna przy użyciu strzałek... grać się nie da bo jednocześnie przewija się strona.
Back to top
View user's profile Send private message
vutives
Guru
Guru


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 348
Location: Poland

PostPosted: Wed Apr 04, 2007 8:20 pm    Post subject: Reply with quote

manwe_ wrote:
W większości wypadków u mnie też [czasem trzeba kliknąć ze 2-3 razy, chyba przyczyną całego problemu jest to, że Opera w trybie wyboru treści do blokowania zamiast przechwycić ten klik, wysyła go do .swf'a]. Podobnie irytuje mnie też obsługa strzałek w grach, po przeniesieniu focus'a na flash Opera powinna nieprzesuwać okna przy użyciu strzałek... grać się nie da bo jednocześnie przewija się strona.
No trochę wkurza. Ja po prostu w konfiguracji klawiatury wyłączyłem przewijanie strzałkami.
Back to top
View user's profile Send private message
skimos
n00b
n00b


Joined: 06 Jun 2007
Posts: 9

PostPosted: Tue Nov 20, 2007 9:01 pm    Post subject: Reply with quote

Zdaje się, że tak ustawia się tą zmienną:
Code:
export "OPERA_KEEP_BLOCKED_PLUGIN=1"


Nadal zdarza się szary ekran, ale jakby rzadziej i wtedy kiedy zamykam jedną z zakładek w której był odpalony flash. Tak mogę sobie otworzyć ze 3 zakładki na youtubie i śmiga dobrze (póki jednej z nich nie zamknę). A opera dla mnie jest lepsza od firefox dzięki temu, że nie trzeba chwytać za myszkę aby z niej korzystać, wystarczy shift + strzałki. I ogólnie wydaje mi się szybsza.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum