Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[SOLVED]nsplugin w make.conf.
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
wertjacek
n00b
n00b


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 33

PostPosted: Fri May 04, 2007 10:21 pm    Post subject: [SOLVED]nsplugin w make.conf. Reply with quote

Witam

mam krotkie pytanie.Czy nsplugin w make.conf powinien byc czy nie jest az tak konieczny.Mam jakis dziwny problem z przegladarkami-operą i FF.Niby dzialaja ale zanim stronka zaskoczy mija dosc denerwujaca chwila.Moze to przypadek ale przy emerge azureus zauwazylem to:
Code:
emerge -pv azureus
Calculating dependencies... done!
[ebuild   R   ] net-p2p/azureus-2.5.0.4-r1  USE="-source (-nsplugin)" 0 kB


choc wczesniej w /etc/portage/package.use mialem
Code:
net-p2p/azureus -source nsplugin


polecialem bez tego nsplugin(choc tu przyznam nie mam pewnosci co ten nawias oznacza) i o dziwo żabka dziala jak gdyby lzej.Moze wywalenie nsplugina spowoduje ze i przeglądarki zaczną dzialac jak nalezy?
Pytam bo od niedawna hulam na gentoo,a z tego co zdarzylem sie zorientowac USE to podstawa :)

Pozdro


Last edited by wertjacek on Sat May 05, 2007 5:31 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
arturx
n00b
n00b


Joined: 06 Jul 2006
Posts: 57

PostPosted: Sat May 05, 2007 9:36 am    Post subject: Reply with quote

azureus korzysta z jawy , a denerwujące strony mają najprawdopodobniej flash. Jeśli chodzi o flagi USE to polecam ufed - pod konsole , albo profuse - graficzny. I już masz opis do czego jest poszczególna flaga.
Swoją droga to u mnie azureus nie ma flagi nsplugin
Code:

localhost linux # emerge -pv net-p2p/azureus
[...]
[ebuild   R   ] net-p2p/azureus-2.5.0.4  USE="-source" 0 kB
localhost linux # ACCEPT_KEYWORDS="~x86" emerge -pv net-p2p/azureus
[...]
[ebuild  NS   ] dev-java/sun-jdk-1.6.0-r2  USE="X alsa -doc -examples -jce nsplugin" 0 kB
[...]
[ebuild     U ] net-p2p/azureus-2.5.0.4-r1 [2.5.0.4] USE="-source" 0 kB

czyli u mnie flaga nsplugin dodaje wtyczke javy do przeglądarki
Back to top
View user's profile Send private message
XianN
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 21 Jan 2006
Posts: 82
Location: .wroc.pl

PostPosted: Sat May 05, 2007 9:43 am    Post subject: Reply with quote

wertjacek wrote:
Pytam bo od niedawna hulam na gentoo,a z tego co zdarzylem sie zorientowac USE to podstawa :)

Jestes w bledzie - google.pl to podstawa.

A co do USE, to ustawiasz to, co potrzebujesz. Ciezko powiedziec czy Ty jej potrzebujesz. Ale jesli Cie to interesuje, to ja mam ustawiona i mi z nia dobrze:)

Co oznaczaja nawiasy przy flagach dowiesz sie wpisujac man emerge w konsoli. To powinno rozwiazac Twoje problemy z ta flaga.
Back to top
View user's profile Send private message
wertjacek
n00b
n00b


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 33

PostPosted: Sat May 05, 2007 4:30 pm    Post subject: [SOLVED]nsplugin w make.conf Reply with quote

arturx wrote:
azureus korzysta z jawy , a denerwujące strony mają najprawdopodobniej flash.

Tiaaa, ten flash to paskuda jedna.
Na temat nsplugin - no moze nie takich odpowiedzi sie spodziewalem,ale z drugiej strony co niby mialem za rade dostac? odpowiedz brzmi - na taką na jaką zasluzyłem :)

Jak dla mnie SOLVED

Edit.To tutaj uszkadzaja delikwentów?.Nać pietruszki,sto razy sie zastanowie zanim cos napisze :)
Na wszystkich forach na ktorych bywam nie zamyka sie samemu tematów,cos wpisalem,ale co z tego wyjdzie?


Last edited by wertjacek on Sat May 05, 2007 5:27 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
XianN
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 21 Jan 2006
Posts: 82
Location: .wroc.pl

PostPosted: Sat May 05, 2007 5:16 pm    Post subject: Reply with quote

Skoro SOLVED to zmien temat zgodnie z apelem zanim jakis moderator Cie dopadnie i zacznie strzelac Ci w stope.
Back to top
View user's profile Send private message
Raku
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 28 Feb 2004
Posts: 2374
Location: Poland

PostPosted: Sat May 05, 2007 5:53 pm    Post subject: Re: [SOLVED]nsplugin w make.conf Reply with quote

wertjacek wrote:
Edit.To tutaj uszkadzaja delikwentów?.Nać pietruszki,sto razy sie zastanowie zanim cos napisze :)

nikt tu nikogo nie uszkadza - co najwyżej różni delikwenci sami sobie robią krzywdę.
Quote:
Na wszystkich forach na ktorych bywam nie zamyka sie samemu tematów,cos wpisalem,ale co z tego wyjdzie?

SOLVED, jak każdy słownik języka angielskiego pokazuje - znaczy ROZWIĄZANY, a nie ZAMKNIĘTY.
Dopisywanie [SOLVED] na początku tytułu wątku - to taka nasza zasada, która pozwala usprawnić działanie wyszukiwarki.
Dopisek robi autor tematu, bo tylko on może zdecydować, czy jego problem został rozwiązany. Temat rozwiązany nie koniecznie oznacza zamknięty na dalszą dyskusję.
To tyle w kwestii organizacji - zapraszam do lektury APELu.

@XianN - tobie również polecam lekturę APELu - szczególnie jego ostatnich punktów, mówiących, że pracę moderatorów wykonują moderatorzy, a nie cała społeczność forum.
_________________
raku

Powered by Archlinux ;-)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum