Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
KDE, emerge i proba instalacji starego gcc
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nusch
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 19 May 2007
Posts: 115
Location: Katowice(Poland)

PostPosted: Mon May 21, 2007 5:25 pm    Post subject: KDE, emerge i proba instalacji starego gcc Reply with quote

Przy probie instalacji KDE z opcjami --newuse --deep --update emerge wurzuca bl/ad na etapie instalacji gcc 3.x - cos nie tak z wpisem pentium-m jako march.

Wczesniej wszystko dzial/al/o na tych ustawieniach - kompilowal/em ze stage 1. W systemie mam gc w wersji 4.1.1 , wiec dlaczego emerge probuje go downgradeowac przy instalacji kde?

Moj make.conf i fragment z konsoli

EDIT: i dlaczego emerge probuje pobrac tyle pakietow gnome(flaga gnome jest wylaczona). Jak sprawdzic ktory pakiety to wymusza lub ktora flaga use?
EDIT2: ta stara wersja gcc ma cos wspolnego z win32codecs, dalej nie rozumie dlaczego
Back to top
View user's profile Send private message
cerbero
n00b
n00b


Joined: 18 Oct 2006
Posts: 34

PostPosted: Tue May 22, 2007 9:23 pm    Post subject: Reply with quote

Hmm... po obejrzeniu Twojego pliku make.conf wydusiłem tylko: JACIEEEŻ!

Nie dało się ustawić globalnie więcej dziwnych flag?
Podejrzewam że gdy będziesz próbował zrobić update world to portage dociągnie jeszcze ze 150 pakietów :D
Ale skoro Ty nie bardzo wiesz co się dzieje w twoim systemie to portage tym bardziej ;)

Co do gcc-3.3.x to nie akceptuje on march=pentium-m, musisz zmienić na czas kompilacji gcc na pentium-3
Back to top
View user's profile Send private message
nusch
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 19 May 2007
Posts: 115
Location: Katowice(Poland)

PostPosted: Tue May 22, 2007 10:42 pm    Post subject: Reply with quote

A nie da sie po prostu tego skompilowac nowsza wersja ,ta ktora mam w systemie?

BTW, KDE skompilowalem, juz pisze to z uzywkotnika~=root w Konquerorze, dalem po prostu --skipfirst, ale to chyba nie jest rozwiazanie na dluzsza mete, dalej mnie interesuje dlaczego chce kompilwoac ze starsza wersja, gdzies wyczytalem cos o virtual ktory pozwala uzyc kilku roznych pakietow jako opcji a gcc ktoreg do niego pasuje musi byc >= 3.x(wersja ktora probuje instalowac), tylko dlaczego akurat ta najmniejsza wymagana :roll:

Co do flag USE to mialem po drodze(kompilowalem ze Stage1) 2 wieksze zgrzyty kilka usunalem, kilka pakietow zemergowalem z --nodeps zeby spelnic "circular dependencies", w sumie zajelo mi to 9 dni, (kompilacja,czytanie oficjalnej dokumentacji,wiki,man i google) wiec teraz skoro juz dziala to nie bede nic zmienial.

Update world i 150 pakietow to jest to wersja optymistyczna.... :twisted:
Back to top
View user's profile Send private message
cerbero
n00b
n00b


Joined: 18 Oct 2006
Posts: 34

PostPosted: Tue May 22, 2007 11:57 pm    Post subject: Reply with quote

Podziwiam za upór i cierpliwość :)
Mi by się nie chciało instalować ze stage-1 ;)

Co do flag, no nie wiem ja bym wywalił pewnie z połowę albo i więcej do lokalnych definicji pakietów w /etc/portage/package.use
Pomimo iż nie masz flagi gnome to masz całkiem sporo flag typowo gnomowatych (BTW flaga gnome odpowiada bardziej za integrację z gnome
np. odtwarzacz quodlibet skompilowany z flagą gnome będzie pobierał ustawienia audio sink tylko z configu gnome).

Co do gcc to wygląda na to że nie masz w systemie sys-libs/libstdc++-v3 która odpowiada za wsteczną kompatybilność z gcc-3.3.x, a której najwyraźniej potrzebuje realplayer albo jakiś inny skype ;).

Albo czegoś niedowidzę co też pewnie możliwe ;)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum