Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[Chello] Opinie?
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
canni
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 19 Mar 2006
Posts: 124
Location: Cracov

PostPosted: Sun May 27, 2007 9:17 pm    Post subject: [Chello] Opinie? Reply with quote

Mam obecnie łącze Neostrade 2 Mbps które kosztuje mnie 70 zł miesięcznie i mam opcję żeby założyć Chello 5 Mbps za 99 zł/mies

Teraz moje pytanie to czy warto mi dokładać te 30 zeta na miesiąc? Czy te 5 Mbps jest realne? Czy to tylko chwyt reklamowy?

Zawsze miałem Neostrade (bo w moim bloku wcześniej nawet nie było możliwości posiadania innego dostawcy)

Ma ktoś z forumowicz'ów Chello? Możecie to polecić?

PS
Bardzo zleży mi na publicznym IP, niby na stronie chello jest info że adres publiczny jest (tak jak w neo - dynamicznie przydzielany) ale wole się upewnić...
Back to top
View user's profile Send private message
kondzik
n00b
n00b


Joined: 24 Jun 2006
Posts: 16
Location: Cracow/Poland

PostPosted: Sun May 27, 2007 10:22 pm    Post subject: Reply with quote

Publiczne IP jest, to nie ściema. Choć od czasu do czasu się zmienia (przez jakieś 5 miechów miałem jedno i to samo ip, ale ostatnio sie zmieniło ;) ). Ja mam chello light i generalnie wyciąga tyle ile jest w parametrach technicznych. Jak jest w przypadku classic nie wiem, ale też powinno ciągnąć tyle ile w specyfikacji.
Back to top
View user's profile Send private message
lazy_bum
l33t
l33t


Joined: 16 Feb 2005
Posts: 691

PostPosted: Tue May 29, 2007 7:38 pm    Post subject: Reply with quote

Podobnie jak mój przedmówca posiadam Chello Light. Łącze działa bardzo ładnie (zakładając, że to poprawne określenie ;-), IP zmienia się rzadko.

To czego mogę nie polecać z UPC to telefon. Działa niby dobrze, ale ludzie narzekają, że dzwonią, a telefon nie dzwoni... ale za to brak rachunków z TPsa - bezcenne. (-;
_________________
roslin uberlay | grubelek
Back to top
View user's profile Send private message
jodri
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 29 Feb 2004
Posts: 122

PostPosted: Sat Jun 02, 2007 11:28 am    Post subject: Reply with quote

Zawsze mozna skorzystac z jednego z wielu operatorow voip. I problem z telefonem z upc z głowy.
Back to top
View user's profile Send private message
jodri
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 29 Feb 2004
Posts: 122

PostPosted: Sat Jun 02, 2007 11:41 am    Post subject: Reply with quote

Tak z ciekawosci zagladnalem do cennika telefonu w UPC. Najtanszy abonament to koszt prawie 30 zl. Cena za rozmowy telefoniczne bez wzgledu na strefe 11 gr za minute, ale do tego dochodzi oplata 0,05 zl za kazde polaczenie. Dla porownania skorzystam z operatora ipfon:
abonament: 0 zl, koszt otrzymania numeru: 0 zl, oplata za polaczenie bez wzgleduy na strefe: 0,09 zl bez dodatkowej oplaty za polaczenie.
W obydwu ofertach impulsy sa rozliczane sekundowo. Minusem ipfona jest natomiast, iz dziala jak telefonia prepaid (wpierw trzeba doladowac konto, aby moc wykonywac polaczenia) oraz jesli chce sie wykonywac polaczenia przez zwykly telefon to trzeba dokupic bramke lub router.
Back to top
View user's profile Send private message
lazy_bum
l33t
l33t


Joined: 16 Feb 2005
Posts: 691

PostPosted: Mon Jun 04, 2007 5:29 pm    Post subject: Reply with quote

jodri wrote:
Zawsze mozna skorzystac z jednego z wielu operatorow voip. I problem z telefonem z upc z głowy.

[OT] Nie do końca, jestem bardzo przyzwyczajony do swojego nr telefonu i chciałbym go zatrzymać. O przeniesieniu numeru do operatora VoIP niestety nie słyszałem. [/OT]

Swoją drogą, dziwnie wygląda OT w OTW. (-;
_________________
roslin uberlay | grubelek
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum