Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[INSTALL/PORTAGE] Jakie flagi USE ustawić dla desktop'a?
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
toloxx
n00b
n00b


Joined: 02 Jun 2007
Posts: 14

PostPosted: Mon Jun 04, 2007 5:38 pm    Post subject: [INSTALL/PORTAGE] Jakie flagi USE ustawić dla desktop'a? Reply with quote

Proszę, doradźcie mi jak ustawić flagi USE dla desktopowego systemu, bo wydaje mi się, że troche przesadziłem z tymi flagami. Które z nich wywalić, a może jakieś dodać? System ma służyć do codziennego użytku, tzn. internet, multimedia, gry, praca biurowa, programowanie. Nie będzie na nim stawiany żaden serwer.

Code:

USE="3dnow X a52 aac aalib acpi alsa apm audiofile bash-completion bzip2 cairo calendar cdparanoia"
USE="${USE} cdr cracklib crypt cscope ctype cups curl curlwrappers dri dts dv dvd dvdr dvdread encode"
USE="${USE} expat ffmpeg firefox flac fltk foomaticdb fortran ftp gdbm gif glut gphoto2 gpm graphviz"
USE="${USE} gtk gtkhtml hal imagemagick imlib imlib2 jabber java javascript jpeg jpeg2k libcaca libnotify"
USE="${USE} libsamplerate libwww lm_sensors lua mad matroska mcal mhash mikmod mime mmap mmx mng"
USE="${USE} mono motif mozilla mp3 mpeg mplayer musepack mysql ncurses nls nntp nsplugins ogg openal"
USE="${USE} opengl osc oss pcre pdf png ppds qt3 qt4 quicktime readline recode scanner sdl sndfile"
USE="${USE} speex spell sqlite sse ssl svg svga tcpd tiff truetype unicode usb vcd vorbis win32codecs"
USE="${USE} wmf wxwindows x264 xine xinetd xml xosd xpm xprint xscreensaver xv xvid zlib"
USE="${USE} dhcp atm xorg toolbar nsplugin"


Jeszcze mam pytanie co do ccache. Próbowalem zmusić to aby działało, lecz pomimo prób i grzebania w configach emerge nie używał ccache a na dodatek psuł niektóre ebuildy, że nie dało ich się zemergować. Co do ccache to wogóle czy warto tego używać? Bo jak tak to jeszcze pomęcze się z tym, inaczej nie widzę sensu jeżeli to wiele nie daje.


Last edited by toloxx on Mon Jun 04, 2007 6:10 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
psycepa
Veteran
Veteran


Joined: 27 Dec 2004
Posts: 1637
Location: Poland

PostPosted: Mon Jun 04, 2007 5:57 pm    Post subject: Reply with quote

uno: nie przeczytal apelu, przeczytaj, popraw posta, nie dostaniesz op**** od modow :]
due: przeczytaj apel i poszukaj na forum, o flagach USE bylo setki razy
imho: 2BLocked :]
_________________
RLUNo. 376073
bo czytac, to trzeba ze zrozumieniem (c) by psycepa
"nigdy nie kloc sie z glupcem, najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu a potem pokona doswiadczeniem"
"Life is complex. It has its real and imaginary part."
Back to top
View user's profile Send private message
radek-s
Apprentice
Apprentice


Joined: 25 Mar 2006
Posts: 239

PostPosted: Mon Jun 04, 2007 6:04 pm    Post subject: Reply with quote

zainstaluj ufed - tam masz ładny opis co dana flaga wnosi do systemu, to że masz dużo flag to wcale nie jest źle, inna sprawa czy je potrzebujesz:p
Back to top
View user's profile Send private message
toloxx
n00b
n00b


Joined: 02 Jun 2007
Posts: 14

PostPosted: Mon Jun 04, 2007 6:13 pm    Post subject: Reply with quote

Trochę się wahałem przed napisaniem tego posta bo nie wiedziałem jak zostanie odebrany. Widać, że na tym forum obowiązują ścisłe zasady. Na przyszłość będę wiedział.
radek-s, dzięki za info :)
Back to top
View user's profile Send private message
Poe
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 2155
Location: Mysłowice/Lublin, Poland

PostPosted: Mon Jun 04, 2007 6:15 pm    Post subject: Reply with quote

Moved from Polish to Instalacja i sprzęt, chyba po coś jest ten dział, a nie dawać w topicu na głównym [INSTALL]. to po1. secundo - temat ruszany nie raz i nie dwa...
_________________
Hardware:HP Pavilion DV6875SE[C2DT5550@1.83GHz_3GB-DDR2_320GB-SATA_GF8400GS]
http://popularcoffee.blogspot.com - Popkulturowa Kawa
RLU#342333
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum