Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
4 monitory na SLI ?
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Yatmai
Veteran
Veteran


Joined: 12 Nov 2005
Posts: 1501
Location: Kraków

PostPosted: Wed Jun 20, 2007 5:19 pm    Post subject: 4 monitory na SLI ? Reply with quote

Troche to sprzęt, troche offtop, więc nie bijcie :D

Generalnie wpadłem jakiś czas temu na genialny pomysł, że skoro mam dwa identyczne 17'' crt na biurku, to podepnę je do mojego 66GT żeby mieć większy pulpit. Rozwiązanie mi bardzo przypadło do gustu, co więcej nawet niektóre gry dały się namówić na pracę na obu monitorach.

I było by git, gdyby nie fakt, że wszystkie strzelanki mają wtedy celownik dokładnie pomiędzy monitorami co utrudnia grę :D Wpadłem zaraz na pomysł, żeby podłączyć 3 monitory, ale tego już moja karta nie uciągnie. Tu więc pytanie do kolegów bawiących się nieco produktami nV, czy po wsadzeniu do kompa dwóch kart graficznych, powiedzmy Gf7800 możliwe będzie skonfigurowanie kompa by dwie karty przeliczały ten sam pulpit ? :)
_________________
Desktop: [Ath64 X2 2GB DDR2 GF76GT] [amd64] [2.6.29-gentoo] [nVidia] [KDE 3.5.10]
Lapek: [HP nc6000] [i686] [2.6.29-ARCH] [ati-open] [KDE 3.5.10]
Back to top
View user's profile Send private message
Zwierzak
Veteran
Veteran


Joined: 19 Sep 2003
Posts: 1012
Location: /dev/null

PostPosted: Thu Jun 21, 2007 4:10 pm    Post subject: Reply with quote

Z tego co pamiętam, SLI jest nie wspierane na Linuksie. Ale w teorii tak powinno być, bo 2 karty graficzne zachowują się jak jedna silniejsza. Kiedyś widziałem filmik jak ktoś grał chyba na 4 lub 5 monitorach. To był widok.
Back to top
View user's profile Send private message
Yatmai
Veteran
Veteran


Joined: 12 Nov 2005
Posts: 1501
Location: Kraków

PostPosted: Fri Jun 22, 2007 3:43 pm    Post subject: Reply with quote

Znaczy konkretnie na samym efekcie SLI mi tak nie zależy, co na tym, by system na dwóch kartach wyświetlał 1 pulpit.

...i o ile coraz bardziej zdale mi się, że xorg.conf pozwoli na coś takiego, to coraz bardziej zastanawiam się czy windziak pójdzie na takie coś :D
_________________
Desktop: [Ath64 X2 2GB DDR2 GF76GT] [amd64] [2.6.29-gentoo] [nVidia] [KDE 3.5.10]
Lapek: [HP nc6000] [i686] [2.6.29-ARCH] [ati-open] [KDE 3.5.10]
Back to top
View user's profile Send private message
Belliash
Advocate
Advocate


Joined: 24 Nov 2004
Posts: 2503
Location: Wroclaw, Poland

PostPosted: Fri Jun 22, 2007 4:11 pm    Post subject: Reply with quote

Yatmai wrote:
Znaczy konkretnie na samym efekcie SLI mi tak nie zależy, co na tym, by system na dwóch kartach wyświetlał 1 pulpit.

...i o ile coraz bardziej zdale mi się, że xorg.conf pozwoli na coś takiego, to coraz bardziej zastanawiam się czy windziak pójdzie na takie coś :D


jest takies twin view czy cos...
i nawet jest jeszcze cos...

szkoda ze tylko 1 jest wspierane przez compiz/beryl...
_________________
Asio Software Technologies
Belliash IT Weblog
Back to top
View user's profile Send private message
Yatmai
Veteran
Veteran


Joined: 12 Nov 2005
Posts: 1501
Location: Kraków

PostPosted: Sat Jun 23, 2007 1:26 pm    Post subject: Reply with quote

A w sumie zapomniałem o Berylu :D Na 4 monitorach musiało by to fajnie wyglądać :D
_________________
Desktop: [Ath64 X2 2GB DDR2 GF76GT] [amd64] [2.6.29-gentoo] [nVidia] [KDE 3.5.10]
Lapek: [HP nc6000] [i686] [2.6.29-ARCH] [ati-open] [KDE 3.5.10]
Back to top
View user's profile Send private message
Yatmai
Veteran
Veteran


Joined: 12 Nov 2005
Posts: 1501
Location: Kraków

PostPosted: Thu Jun 28, 2007 5:06 pm    Post subject: Reply with quote

Próbnie odpaliłem 3 monitory na GF 66GT i Ati mach64 PCI. Działać, działa - nawet jako xinerama :)

Pozostaje tylko pytanie czy winshit też na to pójdzie, ale to już nie na to forum :)
_________________
Desktop: [Ath64 X2 2GB DDR2 GF76GT] [amd64] [2.6.29-gentoo] [nVidia] [KDE 3.5.10]
Lapek: [HP nc6000] [i686] [2.6.29-ARCH] [ati-open] [KDE 3.5.10]
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum