Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
distcc z inną dystrybucją (Debian)
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
cruiser
n00b
n00b


Joined: 02 Aug 2007
Posts: 7

PostPosted: Thu Aug 02, 2007 10:18 am    Post subject: distcc z inną dystrybucją (Debian) Reply with quote

Witam,

Gentoo przyciagnęło mnie możliwośćią bardzo elatycznego dostosowania systemu do moich potrzeb i (podobno) wspaniałym wsparciem ze strony społecznośći (no to sprawdzimy :twisted: ).

Mam laptop DELL Latitude D610 (Gentoo) i w pracy dostęp do serwera DELL PowerEdge 860 (Debian) z uprawnieniami roota.

Czy można skonfigurować portage i distcc na laptopie tak aby kompilowało na serwerze? Jeśli tak to jak to zrobić (żeby nie było - przeszukałem forum, google i dokumantację gentoo i nie znalazłem nic na ten temat)? Reinstalacja systemu na serwerze jest wykluczona - nie mam na to czasu i nerwów.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Back to top
View user's profile Send private message
no4b
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 18 Jan 2004
Posts: 774
Location: Tarnów, Poland

PostPosted: Thu Aug 02, 2007 11:13 am    Post subject: Reply with quote

Dobrze byłoby, żeby GCC na Gentoo i Debianie miało tę samą wersję. Ewentualnie możesz ustwić, żeby tylko serwer kompilował, a Twój laptop nie, wtedy wersja GCC nie powinna mieć takiego znaczenia.
_________________
GTK2/GNOME - The weakest link!
Back to top
View user's profile Send private message
mbar
Veteran
Veteran


Joined: 19 Jan 2005
Posts: 1990
Location: Poland

PostPosted: Thu Aug 02, 2007 11:36 am    Post subject: Re: distcc z inną dystrybucją (Debian) Reply with quote

cruiser wrote:
przeszukałem forum, google i dokumantację gentoo i nie znalazłem nic na ten temat


Raczysz sobie z nas żartować?
http://www.gentoo.org/doc/en/distcc.xml
Back to top
View user's profile Send private message
cruiser
n00b
n00b


Joined: 02 Aug 2007
Posts: 7

PostPosted: Thu Aug 02, 2007 2:34 pm    Post subject: Reply with quote

mbar wrote:
Raczysz sobie z nas żartować?
http://www.gentoo.org/doc/en/distcc.xml


Owszem przeczytałem ten dokument, ale dotyczy on ustawiń maszyn z Gentoo, w Debianie to wygląda trochę inaczej. Nie znam dobrze mechanizmów działania distcc. Postawiłem distccd na Debianie, skonfigurowałem plik /etc/default/distcc (w Debianie) tak aby przyjmował kompilacje z mojego laptopa z Gentoo, dokładnie według powyższego dokumentu, tak aby korzystało z serwera distccd na maszynie z Debianem. Uruchomiłem distccd na obu maszynach. umożliwiłem cały ruch miedzy obiema maszynami przez filtr pakietów. Niestety kompilacja nie działa. Rożnica w wersji gcc jest po drugiej kropce (Gentoo - 4.1.2, Debian - 4.1.1) co, znowu według powyższego dokumentu, nie powinno być problemem.

EDIT:

No więc udało się. Problem polegał na tym, że Debian..... NIE INSTALUJE g++ razem z gcc!!!!! 8O No i jeszcze mały problem z nazewnictwem pliku kompilatora.
Teraz testuje wydajność i niezawodność tego rozwiązania.
Dziękuję za odpowiedzi.
Back to top
View user's profile Send private message
mbar
Veteran
Veteran


Joined: 19 Jan 2005
Posts: 1990
Location: Poland

PostPosted: Thu Aug 02, 2007 7:14 pm    Post subject: Reply with quote

jedno co jeszcze dodam, to jak ustawisz zbyt wysokie -j w MAKEOPTS (np. -j6), to niektóre pakiety mogą się nie skompilować. jeśli coś ci się wywali, to spróbuj rekompilacji z -j1.
Back to top
View user's profile Send private message
cruiser
n00b
n00b


Joined: 02 Aug 2007
Posts: 7

PostPosted: Fri Aug 03, 2007 1:07 pm    Post subject: Reply with quote

Nad tym też się zastanawiałem. Według instrukcji ustawiłem na -j7 (3 procki x 2 + 1) i na razie działa. Jeśli coś będzie źle to napiszę.

Wrażenia z kompilacji:

emerge -e system zadziałało poza glibc (trzeba było wyłączyć distcc i odpalić emerge --resume), emerge -e world przeszło całe bez problemów. System działa stabilnie, no ale nie zapominajmy, że to laptop.

Właśnie zabieram się za serwer IBM Netfinity 5000 i na nim też mam zamiar wykorzystać distcc do kompilacji.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum