Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Gentoo 2007.0 LiveCD i karta Proxim Orinoco Gold 8470-WD
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
d0b
Apprentice
Apprentice


Joined: 30 Jul 2007
Posts: 151
Location: Poland / London, UK

PostPosted: Mon Jul 30, 2007 8:38 pm    Post subject: Gentoo 2007.0 LiveCD i karta Proxim Orinoco Gold 8470-WD Reply with quote

witam
to mój pierwszy post więc prosze o wybaczenie jeśli nie ten dział albo temat już był ale niestety ni mogę nic wyszukać.
Po 2 latach korzystania z Mandrivy postanowiłem zainstalować Gentoo gdyż jednogłośnie jest to chyba jedna z najlepszych dystrybucji. Więc zainstalowałem z LiveCD wersje 2007.0 wszysto przebiegło pomyślnie i po odpaleniu mam gołe GNOME i do tego po angielsku i w przyszłości planuję jakoś zapodać KDE o polsku, ale najważniejsze żeby net chodził gdyż bez netu nie wiele mogę zrobić, lecz nie mam zielonego pojęcie jak zainstalować kartę Proxim Orinoco Gold 8470-WD, Pod mandrivą nie było problemu, zassałem paczkę RPM madwifi i OK a tu jest to o wiele bardziej skomplikowane jak wiem, więc może jet jakiś użytkownik który potrafił by mi opisać jak dokonać tej właśnie instalacji ?? Angielski mój jest niezbyt dobry więc wszelkie howto po angielsku nie wiele mi dadzą więc liczę na pomoc szanownych kolegów.

Pozdrawiam
Back to top
View user's profile Send private message
pancurski
Guru
Guru


Joined: 15 Sep 2005
Posts: 495
Location: Lublin, Poland / Slough, UK

PostPosted: Tue Jul 31, 2007 8:37 am    Post subject: Reply with quote

kiepsko szukałeś na forum, na angielskojęzycznej części jest mase postów dotyczących tej karty, np.
https://forums.gentoo.org/viewtopic-t-133832-highlight-proxim+orinoco.html
polecam też poszukanie na wiki, np.
http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Orinoco_USB
http://gentoo-wiki.com/Wireless_connectivity
Back to top
View user's profile Send private message
d0b
Apprentice
Apprentice


Joined: 30 Jul 2007
Posts: 151
Location: Poland / London, UK

PostPosted: Tue Jul 31, 2007 4:06 pm    Post subject: Reply with quote

dzieki za linki, lecz jak napisalem angielski jest moj ubogi wiec gdybym dobrze wladal tym jezykiem z pewnoscia bym cos znalazl w angielskim jezyku gdyz jak podales te przykladowe linki jest napewno tego sporo. Jesli bys mogl to moze choc czesciowo przetlumaczysz byl bym wdzieczny a i na pewno innym uzytkownikom sie by to przydalo.

Pozdrawiam
Back to top
View user's profile Send private message
pancurski
Guru
Guru


Joined: 15 Sep 2005
Posts: 495
Location: Lublin, Poland / Slough, UK

PostPosted: Tue Jul 31, 2007 6:45 pm    Post subject: Reply with quote

Jest też polska dokumentacja dotycząca instalacji gentoo i konfigurowania neta. Co do tej pory próbowałeś robić ?
Czy po uruchomieniu LiveCD, miałeś dostęp do sieci ?
Back to top
View user's profile Send private message
d0b
Apprentice
Apprentice


Joined: 30 Jul 2007
Posts: 151
Location: Poland / London, UK

PostPosted: Tue Jul 31, 2007 10:28 pm    Post subject: Reply with quote

efekt jest dokładnie taki że mruga tylko dioda POWER i tyle, nie wiem nawet czy wykrywa te kartę choć powinno, ktoś mi powiedział żeby sprawdzić czy wykrywa ją poleceniem :lspcmcia: ale u mnie to nie działa, wywala błąd że nie ma takiego polecenia i tyle... :(
Back to top
View user's profile Send private message
pancurski
Guru
Guru


Joined: 15 Sep 2005
Posts: 495
Location: Lublin, Poland / Slough, UK

PostPosted: Wed Aug 01, 2007 7:55 am    Post subject: Reply with quote

cięzko widze twoją przygode z gentoo.
Może lspcmcia nie działa bo wykonujesz to polecenie jako user, a trzeba jako root.
Czytałeś to i próbowałeś coś robić wg. opisu ?
http://www.gentoo.org/doc/pl/handbook/handbook-x86.xml?part=1&chap=3
http://www.gentoo.org/doc/pl/handbook/handbook-x86.xml?part=1&chap=3#wireless
Back to top
View user's profile Send private message
d0b
Apprentice
Apprentice


Joined: 30 Jul 2007
Posts: 151
Location: Poland / London, UK

PostPosted: Wed Aug 01, 2007 4:14 pm    Post subject: Reply with quote

Dzisiaj bede walczyl z tym, gdyz ostatnio poprostu brak czasu... A tak przy okazji, czytalem ze wersja LiveCD jest uboga i ze lepiej zainstalowac gentoo z UnversalCD , a wersja LiveDVD rowniez jest jakas kiepska, ja osobiscie zainstalowalem z LiveCD ostatecznie i wyczytalem tez ze problem moze tkwic w kernelu, choc karta moja nie jest jakas najnowsza i powinna ta wersja kernela obslugiwac moja karte, co do polecenia lspcmcia to wszystko wykonuje pod root'em i jak zauwazylem wersja LiveCD nie skapilowanego iwconfig gdyz po wydaniu tej komendy wyskakuje blad powloki ze polecenie nie rozpoznane, ale dzisiaj wydrukowalem sobie cala strone ktora podales i bede probowal cos zrobic :) kiedys mialem zainstalowanego NavynOS ktory bazuje na gentoo i wlasnie mi sie tam podobalo portage i wogole stabilnosc z jaka dzialal wiec mimo iz to jest ciezki system chcial bym go jakos ujarzmic i mam nadzieje ze z czasem sie uda.
odezwe sie i napisze jutro jak mi wyszlo z ta siecia.

Pozdrawiam

więc pobawiłem sie i mogę co nieco napisać może tera będzie łatwiej.
Jak się zorientowałem moją kartę system wykrywa i laduje moduły orinoco i orinoco_cs, po wpisaniu ifconfig eth0 otrzymałem raport
Code:
# ifconfig eth0
eth0      Link encap:Ethernet  HWaddr FE:FD:00:00:00:00
          BROADCAST NOARP MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:0
          RX bytes:0 (0.0 b)  TX bytes:0 (0.0 b)


więc karta chyba jest ok zainstalowana, problem jest gdyż nie miałem zianstalowanego DHCP, więc ściągnąłem i zapodałem, teraz na starcie systemu pojawia się komunikat że

"Runing dhcpclient..."

lecz po około minucie wywala błąd jakiś że nie może uruchomić, gdy ręcznie go odpalam to zaczyna coś sprawdzać, wykonuje jakby pingowanie po czym stwierdza że nie może odpalić DHCP gdyż nie jest skonfigurowany i nie ma pliku konfiguracyjnego (etc/dhcp/dhcpclient.conf , czy jakoś tak)

no i to tyle niestety co mogę napisać, może teraz będzie łatwiej coś zrobić ??
Back to top
View user's profile Send private message
pancurski
Guru
Guru


Joined: 15 Sep 2005
Posts: 495
Location: Lublin, Poland / Slough, UK

PostPosted: Thu Aug 02, 2007 4:01 pm    Post subject: Reply with quote

Popróbuj jeszcze powalczyć samemu czytająć jak najwięcej dokumentacji (jest bardzo obszerna), w wolnej chwili postaram się pomóc.
Dziś przywiozłem żonke i dziecko ze szpitala, więc nie mam tyle czasu ile chciałbym mieć :]
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum