Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Powered by Gentoo
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

Goto page Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Next  
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
canis_lupus
l33t
l33t


Joined: 22 Dec 2005
Posts: 773
Location: Kraków

PostPosted: Tue Sep 18, 2007 9:27 pm    Post subject: Reply with quote

OK, tylko żeby sie nie okazało że ktos każe zrobić 25x37 z tamtego obrazka, jest ciut za mały
_________________
"I love you cię" Różyczko...
Back to top
View user's profile Send private message
timor
Guru
Guru


Joined: 25 May 2005
Posts: 517
Location: Poland

PostPosted: Tue Sep 18, 2007 9:40 pm    Post subject: Reply with quote

canis_lupus wrote:
OK, tylko żeby sie nie okazało że ktos każe zrobić 25x37 z tamtego obrazka, jest ciut za mały
Zanim dojdzie do przelewów i realizacji wyślemy dokładne info co zamawiamy. Tak żeby osoby nie zadowolone lub takie, które zmienią zdanie co do ilości mogły się wycofać.
_________________
Nie lubię chomików.... budzą we mnie agresję...
Back to top
View user's profile Send private message
manwe_
l33t
l33t


Joined: 01 Feb 2006
Posts: 632
Location: Kraków/Cracow, Poland

PostPosted: Tue Sep 18, 2007 9:40 pm    Post subject: Reply with quote

Ok, mam nadzieję, że odpowiem wszystkim:
1. Naklejki są na folii, 2D i 3D - tak napisał "wykonawca", już go cytowałem.
2. Numer konta - sprawa odległa, podany zostanie na pewno każdemu.
3. @canis_lupus - trąbisz o tym 25x25, "taka mała, porażka", a to po prostu inny kształt - szerszy, ale niższy o jakieś 1~2mm; rozciągnąć ten zamawiany wzór nieproporcjonalnie mamy, czy co?
4. Ceny już pisałem. Tych 3D wziąłem z aukcji i wychodziło ok. ~2zł za jedną przy 40 szt. Już teraz jest zamówione więcej, więc będzie taniej. 2D mocno zależne od ilości która zostanie zamówiona, ale poniżej 70gr [nawet do 30].
5. Na razie jeden wzór, testowa akcja i im większe rozdrabnianie się tym większe gówno z tego wyjdzie.
6. Rozmiar - jeżeli chodzi o 2D docelowo do przyklejenia na notebooka - proponuję zostać przy "standardzie" wyznaczonym przez M$, czyli te ~26mm wysokości i szerokość proporcjonalną, co do 3D - ja nie będe brał żadnych, myślałem o tym samym rozmiarze i póki co to jednej osobie nie pasuje... ale to nie ja będę płacił, więc przydałoby się ustalić raz i ostatecznie
7. i jeszcze @canis_lupus - przejrzyj ostatnie posty tego wątku może co? już kilka dni temu przerobliśmy z timor'em wzór na tiff w 300dpi
Back to top
View user's profile Send private message
canis_lupus
l33t
l33t


Joined: 22 Dec 2005
Posts: 773
Location: Kraków

PostPosted: Tue Sep 18, 2007 10:13 pm    Post subject: Reply with quote

Ad7: Jakbyś miał zielone pojęcie o grafice to byś nie pieprzył. Ten tiff ma wymiary 16,68mm x 24,98mm. A teraz logicznie pomyśl co się z nim stanie przy wydruku nalepki 3D która ma mieć wymiary 25mm x 37mm.
I bardzo proszę mi tu nie zarzucać nieprzeczytania wątku bo to nie ja mam problemy z czytaniem.
_________________
"I love you cię" Różyczko...
Back to top
View user's profile Send private message
manwe_
l33t
l33t


Joined: 01 Feb 2006
Posts: 632
Location: Kraków/Cracow, Poland

PostPosted: Tue Sep 18, 2007 11:38 pm    Post subject: Reply with quote

Pieprzyć to sobie możesz w ramach własnego łóżka. Poza tiff'ami wszystko jest jeszcze w .svg lub dużych .png, sam je załączałem - to już przeoczyłeś? EOT.

A wracając do wymiarów, czy osoby, które deklarują się na 2D / 3D są za jakąś zmianą rozmiarów, odstępstwem od wyjściowej wysokości ~26mm ? Nic jeszcze nie zostało ustalone, także czas na poprawki jest teraz.
Back to top
View user's profile Send private message
Yatmai
Veteran
Veteran


Joined: 12 Nov 2005
Posts: 1501
Location: Kraków

PostPosted: Wed Sep 19, 2007 7:48 am    Post subject: Reply with quote

2D niech zostanie wg standardu M$, natomiast 3D jeśli faktycznie miały by być uskutecznione to jednak sensownie będzie to 25x25mm bo takie są zwykle miejsca w obudowach ;)
_________________
Desktop: [Ath64 X2 2GB DDR2 GF76GT] [amd64] [2.6.29-gentoo] [nVidia] [KDE 3.5.10]
Lapek: [HP nc6000] [i686] [2.6.29-ARCH] [ati-open] [KDE 3.5.10]
Back to top
View user's profile Send private message
manwe_
l33t
l33t


Joined: 01 Feb 2006
Posts: 632
Location: Kraków/Cracow, Poland

PostPosted: Wed Sep 19, 2007 8:06 am    Post subject: Reply with quote

Do 25x25 potrzebny jest inny wzór, który trzeba wybrać i przerobić na większa skalę.
Back to top
View user's profile Send private message
pancurski
Guru
Guru


Joined: 15 Sep 2005
Posts: 495
Location: Lublin, Poland / Slough, UK

PostPosted: Wed Sep 19, 2007 8:21 am    Post subject: Reply with quote

pisałbym sie na kilka naklejek 2D i 3D, czekam na ustalenie ostatecznego rozmiaru
Back to top
View user's profile Send private message
manwe_
l33t
l33t


Joined: 01 Feb 2006
Posts: 632
Location: Kraków/Cracow, Poland

PostPosted: Wed Sep 19, 2007 3:42 pm    Post subject: Reply with quote

Coś za cicho. Więc tak. 2D [folia + laminat] ma już rozmiar ustalony, dopasowany do standardu M$ XP, czyli około 25~26mm wysokości. Co do 3D, już niejedna osoba zadeklarowała chcęć kupna, więc niech się wypowiedzą czy rozmiar ten sam czy coś [proporcjonalnie] powiększamy. Nie mam ochoty potem na siarę "bo ja chciałem inny rozmiar, nie mówiliście ile będzie". Wzór jest na razie jeden, jeżeli akcja wypali potem możemy organizować nawet i 10 różnych, kubki, koszulki i stringi.
Back to top
View user's profile Send private message
timor
Guru
Guru


Joined: 25 May 2005
Posts: 517
Location: Poland

PostPosted: Wed Sep 19, 2007 3:50 pm    Post subject: Reply with quote

Ja proponuję by naklejki 3D miały 40 mm wysokości. Taka wersję przepychałem od początku.

Na razie zamówiono: 279 2D i 107 3D.
_________________
Nie lubię chomików.... budzą we mnie agresję...
Back to top
View user's profile Send private message
bartmarian
Guru
Guru


Joined: 28 Nov 2005
Posts: 557

PostPosted: Wed Sep 19, 2007 3:59 pm    Post subject: Reply with quote

kiedyś kupowałem 3D naklejki z pingwinem, mają 28mm i są ok,
wg mnie 40mm będą kobylaste ;-)
Back to top
View user's profile Send private message
timor
Guru
Guru


Joined: 25 May 2005
Posts: 517
Location: Poland

PostPosted: Wed Sep 19, 2007 4:16 pm    Post subject: Reply with quote

bartmarian wrote:
kiedyś kupowałem 3D naklejki z pingwinem, mają 28mm i są ok,
wg mnie 40mm będą kobylaste ;-)
Może masz rację... :) Ale takie w okolicy 30mm?
_________________
Nie lubię chomików.... budzą we mnie agresję...
Back to top
View user's profile Send private message
bartmarian
Guru
Guru


Joined: 28 Nov 2005
Posts: 557

PostPosted: Wed Sep 19, 2007 4:18 pm    Post subject: Reply with quote

taka http://403forbidden.pl/product_info.php/cPath/29/products_id/70
ma 28mm - przed chwilą zmierzyłem ;-) wg mnie wygląda idealnie

edit

o na dodatek oszuści, piszą że ma 30mm a mam od nich (chyba że linijka przekłamuje o 2mm)

edit

o miarka budowlana też przekłamuje, też o 2mm :)
Back to top
View user's profile Send private message
manwe_
l33t
l33t


Joined: 01 Feb 2006
Posts: 632
Location: Kraków/Cracow, Poland

PostPosted: Wed Sep 19, 2007 4:31 pm    Post subject: Reply with quote

Hmmm, ok. Dobrze jest powielać pewne wymiary, nie tworzyć własne. Czyli ta 3D będzie miała ~30mm wysokości, ~5mm więcej od 2D. Osoby, którym nie pasuje zmiana mogą się jeszcze do końca tygodnia wycofywać z deklaracji. Skoro już w tym momencie mamy ponad 300 2D ich cena nie powinna być większa niż ~33gr za sztukę, a może jeszcze dalej uda się wytargować, jeżeli zamówienie się powiększy.
Back to top
View user's profile Send private message
Zwierzak
Veteran
Veteran


Joined: 19 Sep 2003
Posts: 1012
Location: /dev/null

PostPosted: Wed Sep 19, 2007 6:37 pm    Post subject: Reply with quote

Jestem w 100% za takimi wymiarami, aby 3D była trochę większa. Mam taki plan przykleić 3D na zewnątrz obudowy jak logo Ferrari w specjalnej edycji laptopów.

Widzę, że lekko ruszyłem społecznością naszego forum. Jestem zdania, że powinniśmy na razie postawić jakiś łatwy do zrealizowania cel. Później jeżeli wszystko w 100% wypali to możemy się postarać o większą ilość wzorów.
Back to top
View user's profile Send private message
sebas86
Guru
Guru


Joined: 01 May 2005
Posts: 568
Location: Szczecinek / Szczecin

PostPosted: Wed Sep 19, 2007 7:39 pm    Post subject: Reply with quote

Większa wersja 3D może być. Będzie lepiej widoczne na skrzynce pod biurkiem i z kobylastym CRT też będzie się pięknie komponować. :)
_________________
Nieważne jaka dystrybucja, ważne, że Linux!
Back to top
View user's profile Send private message
canis_lupus
l33t
l33t


Joined: 22 Dec 2005
Posts: 773
Location: Kraków

PostPosted: Wed Sep 19, 2007 10:05 pm    Post subject: Reply with quote

Jestem za.
_________________
"I love you cię" Różyczko...
Back to top
View user's profile Send private message
manwe_
l33t
l33t


Joined: 01 Feb 2006
Posts: 632
Location: Kraków/Cracow, Poland

PostPosted: Thu Sep 20, 2007 7:18 am    Post subject: Reply with quote

Nie lubię się powtarzać, ale zbiorę to wszystko w ostatnim poście, gdyby ktoś był zbyt leniwy żeby przeczytać wątek.

1. Zamawiamy naklejki.
2. Wzór: http://www.kde-look.org/CONTENT/content-pre1/49473-1.png .
3. Dwa rodzaje:
3a. folia + laminat ( tzw. "2D" ), wysokość 25~26mm ( szerokość proporcjonalna ), cena startowała od ~70gr / sztukę, ale jest już zamówienie na ponad 300 i spadła do ~33gr / sztukę,
3b. folia + żywica ( tzw. "3D" ), wysokość ~30mm ( szerokość jw. ), cena przy 40 sztukach z aukcji to ~2zł / sztukę, deklaracje są już na ponad 100 więc też sporo spadnie - ile dokładniej powien kiedy zacznę dogadywać się z wykonawcą.
4. Deklaracje chęci kupna przyjmuje do końca tygodnia timor na PM'a.
5. Numer konta to sprawa jeszcze odległa, podamy wszystkim.
6. Naklejki możecie otrzymać albo do rąk własnych w Krakowie, albo do szynki pocztowej ( 1.5zł do przelewu za przesyłkę InPost ).
7. Podczas deklaracji chęci zakupu podajecie: login na forum, email/jid do kontaktu, ilość naklejek i ich rodzaj (3D/2D), dodatkowo osoby, które chcą listownie - dane do korespondencji.
8. Nie zmieniamy już wymiarów, wzorów, etc. - jest to "akcja" próbna, jeżeli wszystko się uda pewnie powstaną kolejne.

Timor, jak aktualnie "stoimy" z ilościami? Do innych - wstrzymajcie do końca tygodnia komentarze popierania | narzekania, żeby ten post został widoczny na (prawie) końcu :)
Back to top
View user's profile Send private message
canis_lupus
l33t
l33t


Joined: 22 Dec 2005
Posts: 773
Location: Kraków

PostPosted: Thu Sep 20, 2007 7:30 am    Post subject: Reply with quote

Ad. 3b. Nie wiem skąd wzięliście tą idiotyczną wysokość 30mm. Żaden to standard. prawdopodobnie wzorowaliście się na nalepce http://403forbidden.pl/product_info.php/cPath/29/products_id/70 , tylko, że tam jest szerokośc 25mm a wysokość wyszła z proporcji, U nasz odwarotnie :/. Nie będzie się tego dało przykleic ani obok standardowej nalepki (30vs25mm) ani pod (20 vs25) Ale ja juz nic nie mówię. Róbcie jak chcecie.
_________________
"I love you cię" Różyczko...
Back to top
View user's profile Send private message
timor
Guru
Guru


Joined: 25 May 2005
Posts: 517
Location: Poland

PostPosted: Thu Sep 20, 2007 10:09 am    Post subject: Reply with quote

manwe_ wrote:
Timor, jak aktualnie "stoimy" z ilościami? Do innych - wstrzymajcie do końca tygodnia komentarze popierania | narzekania, żeby ten post został widoczny na (prawie) końcu :)
Na razie zmówiono: 334 szt. 2D i 117 szt. 3D. Zamawiają 24 osoby.
_________________
Nie lubię chomików.... budzą we mnie agresję...
Back to top
View user's profile Send private message
znal
Apprentice
Apprentice


Joined: 12 Jul 2007
Posts: 190

PostPosted: Thu Sep 20, 2007 10:57 am    Post subject: Reply with quote

manwe_ wrote:
do szynki pocztowej ( 1.5zł do przelewu za przesyłkę InPost ).
do szynki.. hmm ciekawe ;)
nie pisze po to, żeby czepiać się literówki, tylko ku przestrodze tych, którzy jeszcze z usług InPost nie korzystali (albo mieli farta:) ) z InPostem czasem są duże problemy, jeżeli właśnie skrzynka jest własnością poczty polskiej (jak nie ma możliwości wrzucenia listów bez otwierania kluczem to zapewne należy do PP)
jak nie ma nikogo pod wskazanym adresem, listonosz nie ma gdzie zostawić listu/awizo i trzeba czekać na jego kolejną wizytę (zwykle 2 tygodnie)

na 2 polecone ekspresowe, jeden szedł do mnie 2 tygodnie, a drugi koło miesiąca :twisted: dodam, że były wysyłane między dużymi miastami (Koszalin, Kraków->Wrocław) i to w 1 przypadku miałem farta bo sąsiad mi odebrał, tak bym sobie jeszcze poczekał pewnie
Back to top
View user's profile Send private message
manwe_
l33t
l33t


Joined: 01 Feb 2006
Posts: 632
Location: Kraków/Cracow, Poland

PostPosted: Thu Sep 20, 2007 6:58 pm    Post subject: Reply with quote

To takie już nauczone Linuxem - korzystanie z rozwiązań alternatywnych, mniej popularnych ;) To się zrobi z tego 1.5 trochę więcej i pośle priorytetami PP, mało istotny szczegół w tym stadium. Ale dzięki za ostrzeżenie, ja co prawda nie korzystałem nigdy z IP, ale trafiałem raczej na pozytywne opinie.
Back to top
View user's profile Send private message
Hexe
n00b
n00b


Joined: 22 Sep 2007
Posts: 13

PostPosted: Sat Sep 22, 2007 9:00 am    Post subject: Reply with quote

Ołkej, to ja się specjalnie dla tych naklejek aż zarejestrowałam na forum. Zamówienie złożyłam, teraz tylko czekać na realizację jak mniemam?

To korzystając z okazji, że już tu jestem idę pozwiedzać forum :)

I tak w ogóle dzięki za fajną inicjatywę, o naklejce na mojego lapka myślałam już od daaaawna.
_________________
Earth is full. Go home.
Back to top
View user's profile Send private message
manwe_
l33t
l33t


Joined: 01 Feb 2006
Posts: 632
Location: Kraków/Cracow, Poland

PostPosted: Sun Sep 23, 2007 11:10 pm    Post subject: Reply with quote

Time's up. Zbiorę teraz od timor'a ilości i zacznę gadać z facetem z drukarki o szczegółach zamówienia|cenie.
Back to top
View user's profile Send private message
lazy_bum
l33t
l33t


Joined: 16 Feb 2005
Posts: 691

PostPosted: Mon Sep 24, 2007 7:38 am    Post subject: Reply with quote

*ARGH* ten temat rozwijał się tak szybko, że przegapiłem post o zamówieniach... )-;

Odnośnie samego terminu, to można było dać trochę więcej czasu niż 4 dni (szczególnie, że to jeszcze z weekendem).
_________________
roslin uberlay | grubelek
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Next
Page 6 of 13

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum