Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Problem przy aplikacjach 3D
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mcpayek
n00b
n00b


Joined: 26 May 2007
Posts: 22

PostPosted: Sun Dec 16, 2007 4:30 pm    Post subject: Problem przy aplikacjach 3D Reply with quote

Mam problem z aplikacjami używającymi 3D (Beryl, Unreal Tournament, Unreal Tournament 2004, innych nie sprawdzałem). Chodzi o to, że po jakimś czasie działania takiej aplikacji totalnie zwiesza mi komp/system, nie pomaga Ctrl+Alt+Backspace ani nic innego. Na Windowsie wszystko działa, więc to nie problem ze sprzętem (Ati Mobility Radeon X300). Działo się tak zarowno na genkernelu, jak i na gentoo-sources, raczej poprawnie ustawionych. Direct Rendering działa, sterowniki są otwarte, ogólnie 3D działa bardzo ładnie tylko po prostu w jakimś momencie zupełnie zatrzymuje kompa.
Back to top
View user's profile Send private message
13Homer
Guru
Guru


Joined: 12 Jul 2005
Posts: 461

PostPosted: Sun Dec 16, 2007 4:38 pm    Post subject: Reply with quote

To i tak masz lepiej niż ja, bo u mnie po jakimś czasie grania w gry 3D komputer się po prostu wyłączał, najszybciej chyba w Neverball. Stawiam na przegrzewający się procesor na karcie graficznej (ja mam laptopa z X700).

EDIT::
Dodam jeszcze, że pod Windowsami mam to samo, ale dużo dłużej mogłem pograć (już w zasadzie nie gram).
_________________
Lenovo ThinkPad R61 / C2D@2.6.24 / nVidia Quatro NVS 140M / 2 GB RAM
Back to top
View user's profile Send private message
lazy_bum
l33t
l33t


Joined: 16 Feb 2005
Posts: 691

PostPosted: Sun Dec 16, 2007 5:03 pm    Post subject: Reply with quote

Też bym obstawiał ciepłe GPU. U mnie podobnie było, tyle, że kartą NVidia. Wiatraczek na karcie był stary i przestał sobie dawać radę, a komputer albo się wyłączał albo wieszał. Czasem też tuż przed tym pojawiały się "artefakty". Po zbyt szybkim ponownym odpaleniu artefakty można też było zaobserwować w BIOSie, menu gruba i wszędzie dalej oczywiście.
_________________
roslin uberlay | grubelek
Back to top
View user's profile Send private message
mcpayek
n00b
n00b


Joined: 26 May 2007
Posts: 22

PostPosted: Mon Dec 17, 2007 10:03 am    Post subject: Reply with quote

Hmm no w sumie tak może być, bo parę razy na windowsie mi się zresetował. Dziwne jest tylko to, że na Windzie chodzi mi bez większych problemów The Elder Screolls: Oblivion na średnich detalach i UT 2004 na wysokich, a na Linuksie UT z 99 roku nie bardzo chce pójść. Chociaż może to kwestia sterowników... No w każdym razie myślicie, że przeczyszczenie coś pomoże? Dodam, że laptop ma rok i 4 miesiące od daty 1szego użycia i chyba nie był ani razu czyszczony w środku.
Back to top
View user's profile Send private message
w.tabin
Apprentice
Apprentice


Joined: 02 Feb 2005
Posts: 158
Location: Bełchatów/Polska 51°21'52.868"N, 19°22'43.439"E

PostPosted: Mon Dec 17, 2007 10:15 am    Post subject: Re: Problem przy aplikacjach 3D Reply with quote

mcpayek wrote:
Mam problem z aplikacjami używającymi 3D (Beryl, Unreal Tournament, Unreal Tournament 2004, innych nie sprawdzałem). Chodzi o to, że po jakimś czasie działania takiej aplikacji totalnie zwiesza mi komp/system, nie pomaga Ctrl+Alt+Backspace ani nic innego. Na Windowsie wszystko działa, więc to nie problem ze sprzętem (Ati Mobility Radeon X300). Działo się tak zarowno na genkernelu, jak i na gentoo-sources, raczej poprawnie ustawionych. Direct Rendering działa, sterowniki są otwarte, ogólnie 3D działa bardzo ładnie tylko po prostu w jakimś momencie zupełnie zatrzymuje kompa.

U mnie uszkodzony był bank pamięci na płycie głównej, po wpięciu kości pamięci w inny wszystko wróciło do normy, memtest nic nie pokazywał. Objawy były podobne.
pozdrawiam
_________________
Gentoo 2008.0; kernel-2.6.26 + fbcondecor; xorg-x11-7.3
Back to top
View user's profile Send private message
Poe
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 2155
Location: Mysłowice/Lublin, Poland

PostPosted: Mon Dec 17, 2007 2:29 pm    Post subject: Reply with quote

ponieważ bardziej to wyglada na problem ze sprzętem niz z Gentoo, wiec przenosze tutaj.
Moved from Polish to Instalacja i sprzęt.
_________________
Hardware:HP Pavilion DV6875SE[C2DT5550@1.83GHz_3GB-DDR2_320GB-SATA_GF8400GS]
http://popularcoffee.blogspot.com - Popkulturowa Kawa
RLU#342333
Back to top
View user's profile Send private message
13Homer
Guru
Guru


Joined: 12 Jul 2005
Posts: 461

PostPosted: Mon Dec 17, 2007 3:21 pm    Post subject: Reply with quote

mcpayek wrote:
No w każdym razie myślicie, że przeczyszczenie coś pomoże? Dodam, że laptop ma rok i 4 miesiące od daty 1szego użycia i chyba nie był ani razu czyszczony w środku.

Nie sądzę, u mnie te objawy zaczęły się przed pierwszym półroczem od nowości. Ale czyszczenie na pewno nie zaszkodzi.
_________________
Lenovo ThinkPad R61 / C2D@2.6.24 / nVidia Quatro NVS 140M / 2 GB RAM
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum