Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Warunkowe flagi USE
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pawelek
Apprentice
Apprentice


Joined: 17 Dec 2006
Posts: 178
Location: Civitas Kielcensis

PostPosted: Sun Dec 30, 2007 8:54 pm    Post subject: Warunkowe flagi USE Reply with quote

Witam wszystkich

Czy dałoby się warunkowo używać flag USE? w zależności, czy inne flagi obsługuje dany pakiet.

Chodzi dokładniej o flagi "gtk", "qt3" i "qt4". Chciałbym, żeby instalował mi się tylko interfejs w QT4, a jeśli program nie będzie obsługiwał QT4, to QT3, a jeśli i on nie będzie obsługiwany przez program, to, żeby użył GTK itd. Czy dałoby się jakoś wskazać emerge, żeby w takiej kolejności używał flag(lub innej, jeśli będzie potrzeba), jeśli kilka jest dostępnych. Coś mi się obiło, że w przypadku QT4 i QT3, tak właśnie jest, ale jak to jest w przypadku GTK?

Dlatego się o to pytam, bo ostatnio użerałem się z programem WireShark, bo nie mogłem znaleźć binarku z GUI, a okazało się, że mam wyłączoną flagę "gtk.

Podsumowując - chciałbym, żeby każdy program miał GUI(oczywiście, jeśli posiada), ale tylko GUI w jednej bibliotece(dla zaoszczędzenia miejsca), a nie we wszystkich, jeśli obsługuje kilka flag z bibliotekami GUI.

Mam nadzieję, że nie zamieszałem za bardzo ;)).
Back to top
View user's profile Send private message
Arfrever
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 29 Apr 2006
Posts: 2463
Location: 異世界

PostPosted: Sun Dec 30, 2007 9:06 pm    Post subject: Reply with quote

pawelek wrote:
Czy dałoby się warunkowo używać flag USE? w zależności, czy inne flagi obsługuje dany pakiet.


Nie.

pawelek wrote:
Coś mi się obiło, że w przypadku QT4 i QT3, tak właśnie jest


Nie.

Perduodu linkėjimus
Arfrever
Back to top
View user's profile Send private message
lazy_bum
l33t
l33t


Joined: 16 Feb 2005
Posts: 691

PostPosted: Mon Dec 31, 2007 3:06 pm    Post subject: Reply with quote

Arfrever wrote:
pawelek wrote:
Czy dałoby się warunkowo używać flag USE? w zależności, czy inne flagi obsługuje dany pakiet.


Nie.

Dlaczego nie? Można napisać jakiś skrypt/program/cokolwiek, który będzie sprawdzał dostępne flagi USE i odpowiednio je ustawiał (np. w podanej wyżej "kolejności"). Z tym, że coś takiego nie istnieje mogę się zgodzić (chociaż kto wie...), a "dać" to się pewnie da. (-:
_________________
roslin uberlay | grubelek
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum