Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Photoshop w końcu dla ludzi
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Poe
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 2155
Location: Mysłowice/Lublin, Poland

PostPosted: Tue Jan 08, 2008 7:03 pm    Post subject: Photoshop w końcu dla ludzi Reply with quote

Wielu z nas wie, ze w niektórych przypadkach potężny photoshop jest bardzo potrzebny, i chyba każdy z nas wie ile takie coś kosztuje, ale wynalazłem dziś bardzo interesującą informację, czyniącą photoshopa bliższego śmiertelnikom
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6750

kuszące, prawda?

--
hm, doczytalem ta informacje do konca i jedno mi sie nei spodobało.. na początku napisali, ze po opuszczeniu uczelni bedzie mozna nadal uzywac tego photoshopa, ale na koncu stwierdzili, ze jednak nie...
_________________
Hardware:HP Pavilion DV6875SE[C2DT5550@1.83GHz_3GB-DDR2_320GB-SATA_GF8400GS]
http://popularcoffee.blogspot.com - Popkulturowa Kawa
RLU#342333
Back to top
View user's profile Send private message
kwach
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 15 Sep 2005
Posts: 103
Location: Łódź, Poland

PostPosted: Tue Jan 08, 2008 7:09 pm    Post subject: Reply with quote

Widać że na rynku oprogramowania zaczyna dziać się dobrze - ciekawe jaki w tym udział ma Open Source, a jakie nielegalne kopie. Bo tak naprawdę mało kto może sobie pozwolić na zakup programu za kilka kilo złotych - ale już cena poniżej 200 zł za tak zaawansowany program jest rozsądna i możliwa do zapłacenia (mój kolega dzisiaj mi powiedział o tej ofercie - zamierza z niej skorzystać).
_________________
IBM R61i + Ubuntu
(no patience for Gentoo, but love it anyway)
Back to top
View user's profile Send private message
Radioaktywny
Apprentice
Apprentice


Joined: 01 Sep 2005
Posts: 248
Location: Jestem przed komputerem ;)

PostPosted: Tue Jan 08, 2008 7:18 pm    Post subject: Reply with quote

kwach wrote:
Widać że na rynku oprogramowania zaczyna dziać się dobrze ...


Mam zdanie odrębne. Jest to chwyt na przyzwyczajenie młodego użytkownika do danego programu, a gdy będzie chciał wykorzystać go komercyjnie to i tak musi kupić pełną licencję :(
_________________
pozdrawiam
Radioaktywny
Back to top
View user's profile Send private message
kwach
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 15 Sep 2005
Posts: 103
Location: Łódź, Poland

PostPosted: Tue Jan 08, 2008 7:42 pm    Post subject: Reply with quote

Ale na przykład Microsoft wypuścił jakiegoś tam Offica w przystępnej cenie - z tego co wiem nie tylko dla studentów/uczniów.
_________________
IBM R61i + Ubuntu
(no patience for Gentoo, but love it anyway)
Back to top
View user's profile Send private message
no4b
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 18 Jan 2004
Posts: 774
Location: Tarnów, Poland

PostPosted: Wed Jan 09, 2008 10:02 am    Post subject: Reply with quote

175zł dla studenta na program, na którym może się wyłącznie uczyć to cholernie dużo.
_________________
GTK2/GNOME - The weakest link!
Back to top
View user's profile Send private message
13Homer
Guru
Guru


Joined: 12 Jul 2005
Posts: 461

PostPosted: Wed Jan 09, 2008 10:21 am    Post subject: Reply with quote

kwach wrote:
Ale na przykład Microsoft wypuścił jakiegoś tam Offica w przystępnej cenie - z tego co wiem nie tylko dla studentów/uczniów.

Microsoft wypuścił prawie całe swoje flagowe oprogramowanie (SQL Sever, Visual Studio) za darmo (Express Edition). Nie wiem na jakich warunakch licencyjnych, ale programować w tym można. Zabieram się właśnie do napisania jakiejś aplikacji webowej w C# i MSSQL. Oracle już dawno zrobił to ze swoją bazą danych. W tej chwili wypuszczanie darmowych, okrojonych wersji to podstawa polityki.
no4b wrote:
175zł dla studenta na program, na którym może się wyłącznie uczyć to cholernie dużo.

To się nazywa inwestowanie. Jeśli jakiś student uważa, że z umiejętnością używania Gimpa ma takie same szanse w "starciu" z kimś, kto zna Photoshopa, to żyje złudzeniami.
_________________
Lenovo ThinkPad R61 / C2D@2.6.24 / nVidia Quatro NVS 140M / 2 GB RAM
Back to top
View user's profile Send private message
Bialy
Guru
Guru


Joined: 20 Mar 2006
Posts: 486

PostPosted: Wed Jan 09, 2008 10:32 am    Post subject: Reply with quote

M$ wypuscil wszystkie swoje produkty (oprocz Offica - uwazaja ze studenci nie potrzebuja?) za darmo w MSDNAA.
Uzywac tego mozna dopoki sie studiuje.
Back to top
View user's profile Send private message
nieprosty
n00b
n00b


Joined: 06 Sep 2006
Posts: 22
Location: Austria - Graz

PostPosted: Wed Jan 09, 2008 10:32 am    Post subject: Reply with quote

no4b wrote:
175zł dla studenta na program, na którym może się wyłącznie uczyć to cholernie dużo.


Jasne, najlepiej zeby producent oddal go za darmo i jeszcze placil pensje delikwentowi zanim sie go nie nauczy i nie zacznie zarabiac ;)

Wez poprawke ze jest to najlepszy program do tego typu zastosowan i nie ma zadnej konkurencji wiec 175 zl to raczej bardzo uczciwa cena.
Prawda jest taka ze jak juz sie tego programu nauczysz obslugiwac i masz zadatki na grafika to zarobienie na wersje oryginalna to pikus.

Wiekszosc osob prywatnych korzysta z photoshopa bo uslyszaly ze jest najlepszy a tak naprawde nie ogarniaja windowsowego painta ;) i photoshop nie jest im do niczego potrzebny

Arfrever: Ortografia


Last edited by nieprosty on Wed Jan 09, 2008 10:35 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Yatmai
Veteran
Veteran


Joined: 12 Nov 2005
Posts: 1501
Location: Kraków

PostPosted: Wed Jan 09, 2008 10:33 am    Post subject: Reply with quote

Radioaktywny wrote:
kwach wrote:
Widać że na rynku oprogramowania zaczyna dziać się dobrze ...


Mam zdanie odrębne. Jest to chwyt na przyzwyczajenie młodego użytkownika do danego programu, a gdy będzie chciał wykorzystać go komercyjnie to i tak musi kupić pełną licencję :(


W ten sam sposób mają sprzedawać Winshit+Office dla szkół w Rosji za $3 :]

(imho tyle windows w standardzie powinien kosztować, bo więcej wart nie jest ;) )
_________________
Desktop: [Ath64 X2 2GB DDR2 GF76GT] [amd64] [2.6.29-gentoo] [nVidia] [KDE 3.5.10]
Lapek: [HP nc6000] [i686] [2.6.29-ARCH] [ati-open] [KDE 3.5.10]
Back to top
View user's profile Send private message
m010ch
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 25 Dec 2005
Posts: 99
Location: Poznań

PostPosted: Wed Jan 09, 2008 11:13 am    Post subject: Reply with quote

Kubeł zimnej wody: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=8106
_________________
If it moves, compile it!
Back to top
View user's profile Send private message
quosek
Apprentice
Apprentice


Joined: 07 Mar 2006
Posts: 269

PostPosted: Wed Jan 09, 2008 12:03 pm    Post subject: Reply with quote

a wg. mnie to jest poroniony pomysl - mam kupic program, ktory jest wazny tylko do czasu studiowania ???? a co jezeli ktos jest na ostatnim roku ? a co jezeli ktos przestanie studiowac by zaczac zarabiac (w branzy IT niejednokrotnie doswiadczenie jest wazniejsze niz papierek)
juz nawet M$ postapil lepiej - mozesz kupic bedac studentem, a korzystać mozesz nawet po zakonczeniu studiow
i dlaczego wylaczyli czesc typow studiow ? (o ile dobrze pamietam zaoczni nie moga zalapac sie na promocje ?)

a co do przyzwyczajanai studentow - zauwazmy, ze osoby po studiach najczesciej nie maja wplywu na uzywane technologie w projekcie (bardzo czesto wchodza do projektow majac bardzo mala wiedze o danych technologiach), wiec co da przyzwyczajanie ? najwyzej przeszkadza (ciekawy jestem jakie studia i przyzwyczajanie przygotowaloby mnie do projektu gdzie trafilem 2,5 roku temu: J2EE [duzo wlasnych mechanizmow, chocby to co teraz umozliwia ajax] , J2SE, RMI, Jython, PL/SQL [na duzych ilosciach danych - tabele po pare milionow rekordow])
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum