Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
openoffice - wyodrebnienie składników - da się ??
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
MOL_PL
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 08 Jun 2006
Posts: 94
Location: Poland / Rybnik

PostPosted: Fri Feb 22, 2008 7:32 pm    Post subject: openoffice - wyodrebnienie składników - da się ?? Reply with quote

Czy kompilując openoffice można określić ze chcę zainstalować Writer Calc i Impres TYLKO ?
Jeżeli tak to jak ? bo nie potrzebuję całej reszty a na pewno taki wybór składników do instalacji skrócił by czas kompilacji.
_________________
... sorry for my english :-)
Back to top
View user's profile Send private message
arek.k
Guru
Guru


Joined: 02 Jan 2006
Posts: 454

PostPosted: Fri Feb 22, 2008 7:46 pm    Post subject: Reply with quote

Z tego co mi wiadomo, to w chwili obecnej nie ma możliwości wyboru składników OO do instalacji.
Popieram @MOL_PL - rzeczywiście przydało by się takie rozdzielenie poszczególnych składników OO (rozdzielone ebuildy i/lub flagi USE) zarówno dla wersji kompilowanej jak i dla binarnej.
Nie jestem jednak osobą kompetentną, aby udzielić odpowiedzi, czy takie rozdzielenie jest wykonalne.
Instalator dla Windoze (miałem okazję ostatnio instalować OO na tym systemie) umożliwia wybór poszczególnych składników (konfiguracja na dość zaawansowanym poziomie - rozbudowana).
Back to top
View user's profile Send private message
MOL_PL
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 08 Jun 2006
Posts: 94
Location: Poland / Rybnik

PostPosted: Fri Feb 22, 2008 7:57 pm    Post subject: Reply with quote

Może gdzieś "głębiej" w jakimś pliku da się coś zahaszować ?
_________________
... sorry for my english :-)
Back to top
View user's profile Send private message
Poe
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 2155
Location: Mysłowice/Lublin, Poland

PostPosted: Fri Feb 22, 2008 9:00 pm    Post subject: Reply with quote

IMHO, jesli pogrzebać po ebuildzie, da się wyodrębnić wybrane pakiety. spojrzcie choćby na ten kawalek ebuilda (2.3.1 bin)
Code:

src_unpack() {

   unpack ${A}

   for i in base calc core01 core02 core03 core03u core04 core04u core05 core05u core06 core07 core08 core09 core10 draw emailmerge graphicfilter headless impress math pyuno testtool writer xsltfilter ; do
      rpm_unpack "${S}/openoffice.org-${i}-${MY_PV3}.i586.rpm"
   done

byc moze, gdyby wywalic np. 'calc' i 'impress' to zainstaluje bez tych komponentów.

pare linijek nizej jeszcze nalezaloby rowniez wywalic 'calc' i 'impress'. sprawdźcie, może zadziala.
to oczywiscie workaround, no ale jakby to zadzialalo, to mozna_by juz dalej kombinować, by dać do do USE i zapętlić to w ebuildzie jakimś ifem.

Arfrever: Ortografia
_________________
Hardware:HP Pavilion DV6875SE[C2DT5550@1.83GHz_3GB-DDR2_320GB-SATA_GF8400GS]
http://popularcoffee.blogspot.com - Popkulturowa Kawa
RLU#342333
Back to top
View user's profile Send private message
arek.k
Guru
Guru


Joined: 02 Jan 2006
Posts: 454

PostPosted: Sat Feb 23, 2008 6:56 am    Post subject: Reply with quote

@Poe - człowiek, który zamiast gadać, działa. Rzeczywiście najlepszym sposobem było rozpoczęcie od sprawdzenia ebuilda.
Myślałem, że wybór poszczególnych składników odbywa się na poziomie kompilacji i później już niewiele da się z tym zrobić. Jak widać są to jednak oddzielne paczki.
Dzięki @Poe za wskazówkę.
Back to top
View user's profile Send private message
Poe
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 2155
Location: Mysłowice/Lublin, Poland

PostPosted: Sat Feb 23, 2008 3:18 pm    Post subject: Reply with quote

heh, you're welcome. :)
_________________
Hardware:HP Pavilion DV6875SE[C2DT5550@1.83GHz_3GB-DDR2_320GB-SATA_GF8400GS]
http://popularcoffee.blogspot.com - Popkulturowa Kawa
RLU#342333
Back to top
View user's profile Send private message
dziadu
Guru
Guru


Joined: 04 May 2006
Posts: 467
Location: Kraków/Darmstadt/Munich

PostPosted: Sat Feb 23, 2008 5:42 pm    Post subject: Reply with quote

Kiedyś popełniłem takiego ebuilda co za pomocą flag USE określał co ma być zainstalowane... długo użerałem się z określeniem, które rpmy wymagane są dla danego pakietu. Niestety, doświadczenie to przekonało mnie do tego, że nie warto. Być może się mylę, ale OO jest skonstruowany tak, że mamy duży moduł który zawiera wszystko, oraz poszczególne aplikacje, które robią tylko małą część swojej roboty (coś na wzór pluginów) - potwierdzać się to zdaje sytuacja, w której mając otwarte okno OO beż żadnego dokumentu, możemy w nim otworzyć wszystko, czy to arkusz kalkulacyjny, prezentację czy edytor tekstu.

Dodatkowo okazało się, że wszystkie pakiety core[0-10] plus kilka innych są wymagane dla każdej z aplikacji pakietu OO - być może nie całe, ale trzeba by filtrować zawartość tych rpmów i wybrać tylko potrzebne pliki... krecia robota. Dlatego wydaje mi się, że należałoby wyjść tu z inicjatywą skierowaną do twórców OO: jeden pakiet bazowy, który posiada część wspólną dla wszystkich aplikacji pakietu OO oraz pakiety z indywidualną zawartością dla każdej aplikacji.

To tyle z mojej strony.

dziadu

PS. Proszę nie pytajcie ew. o tego ebuilda, mam 3 kompy, w tym dwa tysiąc kilometrów ode mnie i gdzieś na nich być może bym je znalazł.
PS. Kiedyś gdzieś na sieci widziałem też takiego ebuilda - na pierwszy rzut oka był znacznie lepiej napisany niż mój. :-]
Back to top
View user's profile Send private message
MOL_PL
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 08 Jun 2006
Posts: 94
Location: Poland / Rybnik

PostPosted: Mon Feb 25, 2008 11:59 am    Post subject: Reply with quote

no to chyba po temacie :-(
_________________
... sorry for my english :-)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum