Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Co się stało ze starym dobrym URXVT?
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
timor
Guru
Guru


Joined: 25 May 2005
Posts: 517
Location: Poland

PostPosted: Mon Feb 18, 2008 10:07 am    Post subject: Co się stało ze starym dobrym URXVT? Reply with quote

Witam.

Trapi mnie od kilku dni pewna "upierdliwość" urxvt (w sumie to odkąd przerzuciłem się na compiza). Kiedyś był to bardzo szybki terminal, a obecnie wlecze się jak KROWA.... w porównaniu do xterm'a startuje dłużej, potem z 2 sekundy aż się załaduje bash (na xtermie w ogóle na to nie muszę czekać). Do tego gdy np w czasie kompilacji zacznie się przewijać sporo tekstu to widać jak jest on odrysowywany - czyli czasami jakby u góry było pół klatki, a na dole pół kolejnej klatki.... Wkur... to bardzo.
A chyba najbardziej drażni mnie gdy chcę zmaksymalizować okienko, bo wtedy łapie 2 sekundy zwiechy a dopiero potem normalnie się powiększa.

Kiedyś tak nie było... Czy ktoś z Was też zauważył podobne zachowanie? Może wiecie jak sobie z tym poradzić, lub macie jakąś lepszą alternatywę?

Na xterm'a się nie przerzucę bo tam zaznaczanie klikiem myszy działa trochę inaczej - mniej intuicyjnie, konsole to szkapa ładująca się jeszcze wolniej a do często pojawiają się artefakty pod compizem. Szukam czegoś w pełni obsługującego UNICODE'a a do tego bez powyższych przypadłości.

Pozdrawiam.
_________________
Nie lubię chomików.... budzą we mnie agresję...
Back to top
View user's profile Send private message
unK
l33t
l33t


Joined: 06 Feb 2007
Posts: 769

PostPosted: Mon Feb 18, 2008 5:31 pm    Post subject: Reply with quote

Masz włączone true transparency? Jeżeli tak, to jeżeli używasz xorg-server-1.4* to musisz zdowngrade'ować do 1.3*, zedytować ebuild i wywalić patch "use-composite-for-unequal-depths.patch". Więcej informacji tu.
_________________
ncmpcpp - featureful ncurses based MPD client inspired by ncmpc
Back to top
View user's profile Send private message
timor
Guru
Guru


Joined: 25 May 2005
Posts: 517
Location: Poland

PostPosted: Tue Feb 19, 2008 9:30 am    Post subject: Reply with quote

Przypuszczam, że to usunie problemy z maksymalizacją. Ale start wiersza poleceń nadal będzie kosmicznie długi w stosunku do innych terminali ;/
_________________
Nie lubię chomików.... budzą we mnie agresję...
Back to top
View user's profile Send private message
kfiaciarka
Veteran
Veteran


Joined: 20 May 2005
Posts: 1498
Location: Dobre Miasto, Poland

PostPosted: Sat Feb 23, 2008 7:13 pm    Post subject: Reply with quote

ja zauważyłem że ostatnio urxvt ma jakieś lagi w wyświetlaniu treści, często po przełączeniu zakładki muszę coś wcisnąć żeby zobaczyć co jest wyświetlone bo znika. I tak jest zarówno z opcjami dla compiza w xorg.conf jak i wyłączonymi. Teraz downgraduje mese z 7.0 do 6.5 może to wystarczy.
Back to top
View user's profile Send private message
timor
Guru
Guru


Joined: 25 May 2005
Posts: 517
Location: Poland

PostPosted: Sat Feb 23, 2008 7:25 pm    Post subject: Reply with quote

Takie rzeczy też mi się zdarzają. Często też nie odświeża się okienko w całości - widać znaki, których już w danym miejscu być nie powinno. Do tego na nieaktywnym okienku dublują się linijki i dopiero po wybraniu okna odświeżają się jak należy. Zdarza się to losowo ale jednak dość często aby denerwowało ;/
_________________
Nie lubię chomików.... budzą we mnie agresję...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum