Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
konfiguracja jądra
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nUmer_inaczej
Apprentice
Apprentice


Joined: 24 Apr 2007
Posts: 165
Location: Bydgoszcz

PostPosted: Sun Mar 30, 2008 2:23 pm    Post subject: konfiguracja jądra Reply with quote

siemka Panowie!!!
Mam ogromną prośbę do wyżeraczy gentoo. :D
Otóż przez ostatni rok korzystam jedynie z gentoo i już się cholernie do tej dystrybucji przyzwyczaiłem.
Działa jak dotąd bezproblemowo - stable.
Jedynym problemem jest moja nieznajomość języka angielskiego (uczę się) przez którą mam problem z kompilacją jądra.
Owszem - ono działa, nawet dobrze, jednak są pewne szczególiki które chciałbym dopracować, jako, że poprzednia wersja z której
korzystałem to było jeszcze 2.6.22-gentoo-r9
Mam w swym dorobku parę programów, którymi mam nadzieję przysłużyłem się jakoś społeczności w związku z czym oczekuję fachowej pomocy.
Zależy mi na zachowaniu gentoo na dysku i w związku z tym mam prośbę - wszelkie niezbędne info mogę przesłać mailem,
przez gg, pw czy na forum przedstawić, niezbędne do poprawienia konfiguracji mego jądra.
Czy mogę jak zawsze na Was liczyć? - rozwijam się w gentoo wraz z poznawaniem języka angielskiego

Arfrever: Ortografia
Back to top
View user's profile Send private message
Kurt Steiner
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 01 Apr 2005
Posts: 1050
Location: Ostroleka, Polska

PostPosted: Sun Mar 30, 2008 3:44 pm    Post subject: Reply with quote

nUmer_inaczej, nie przesadzaj. Forum nie służy do ogłaszania się, że szukasz pomocy prywatnie. :? Są inne miejsca do tego.

--- Dodane:
Odblokowuję.
_________________
Proszę, pamiętaj o regulaminie, a jeśli zauważysz, że został on złamany, zgłoś to. :)

LRU:431698
Back to top
View user's profile Send private message
nUmer_inaczej
Apprentice
Apprentice


Joined: 24 Apr 2007
Posts: 165
Location: Bydgoszcz

PostPosted: Sun Mar 30, 2008 4:42 pm    Post subject: Reply with quote

Kurt Steiner wrote:
(...)

--- Dodane:
Odblokowuję.


Dzięki - na pw uzgodniliśmy z Moderatorem, że sprawę tą załatwię wyłącznie na forum. W związku z tym proszę o sugestie w sprawie potrzebnego info.

Jako pierwszy problem który zauważyłem po konfiguracji jądra to rozdzielczość przy bootowaniu systemu - chciałbym uzyskać 1024x1280 wraz z logo linuxa.
Kolejnym problemem jest skalowanie częstotliwości procesora - po uruchomieniu systemu muszę zrebootować usługę by skalowanie działało poprawnie (nie mam pojęcia, czy ma na to wpływ konfiguracja jądra).
Mam nadzieję, że ktoś przejrzy mego configa i pomoże mi go dopieścić.
Back to top
View user's profile Send private message
joi_
Apprentice
Apprentice


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 171

PostPosted: Sun Mar 30, 2008 4:58 pm    Post subject: Reply with quote

http://www.gentoo.org/doc/pl/handbook/handbook-x86.xml?part=1&chap=10
Back to top
View user's profile Send private message
Kurt Steiner
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 01 Apr 2005
Posts: 1050
Location: Ostroleka, Polska

PostPosted: Sun Mar 30, 2008 5:11 pm    Post subject: Reply with quote

nUmer_inaczej, przyznam szczerze, że spodziewałem się jakiegoś prawdziwego problemu, a tymczasem okazuje się, że Twoim największym problemem jest niechęć przeszukania dokumentacji. :? Poszperaj i dopiero jak to nic nie da to się pytaj (pamiętaj o zasadzie "1 problem, 1 wątek").

Zamykam... jednak... :?
_________________
Proszę, pamiętaj o regulaminie, a jeśli zauważysz, że został on złamany, zgłoś to. :)

LRU:431698
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum